V polovině 80. let 20. století bydlela na předměstích Paříže zatím jen bílá spodina, ale tím není řečeno, že tu byl snad život snazší než dnes. To, co prožívá Rose-Marie (Isabelle Huppert), je hotové peklo. Žárlivý muž, alkoholik a policajt s nulovým respektem ze strany kohokoli na ulici si zvedá sebevědomí alespoň doma tak, že ji dnes a denně mlátí. Před dalším výpraskem utekla z bytu na chodbu a jediné cizí dveře, které povolily, když se chtěla před násilníkem ukrýt, byly od bytu Anity (Josiane Balasko). Tahle zanedbaná žena by jinak dobrovolně neotevřela, chce mít od všech pokoj. Zejména od hlučných sousedů jako jsou právě Rose-Marie a její muž. Před pěti lety přišla o syna a od té doby ztratila chuť žít. Nechtěná invaze sousedky v růžovém byla tím nevítanější, že přerušila Anitin pokus o sebevraždu. Poté už události nabraly rychlý spád – za hospodyňkou s monoklem na oku vtrhl násilník, ženě se dostal do ruky nůž a… Místo dobrovolného odchodu za svým synem je najednou Anita na nedobrovolném útěku s pachatelkou vraždy, ty dvě nemají ani sous a chybějící peníze si obstarávají prostitucí, krádežemi a ozbrojenými loupežemi. (chamonix)

chamonix

Tahle road movie je jedna z nejzábavnějších věcí, co jsem za poslední rok viděl. Kdyby to nebylo natočeno jako černá komedie, mohlo to být stejně tak i "jen" silné sociální drama. Doporučuji. Doporučuji. Doporučuji. ()