poster

Zproštění viny

 • anglický

  Absolution

Thriller

Velká Británie, 1978, 95 min

 • NinonL
  ***

  Tohle bylo na mně trochu moc. Moc překombinované pro moje jednoduché chápání. Výkon Richarda Burtona naopak cením velmi, ať už jako přísného (až despotického) pastora, nebo později jako zmateného a rozervaného zpovědníka. Taky strohé a studené prostředí církevní školy se mi líbilo. V duchu jsem přemýšlela, co dobrého se v něm asi svěřenci mohou naučit ...(11.9.2014)

 • LiVentura
  ****

  Zkrátka skvěle vystavěný snímek s geniálním hercem v hlavní roli, co by si mohl režisér a diváci více přát, snad jen vícero takových.. Přísně religiózní kněz Goddard bojuje ve zdech svého výchovného ústavu nejen s prospěchem a příjímaním náboženské víry svých žáků, ale i s ďáblem, který je skryt ve dvou jeho svěřencích, kteří jsou schopni čehokoli, aby dokázali svému představenému, že jsou a položili na kolena jeho víru, podaří se jim i skrze smrt srazit na kolena bohamilujícího muže..?!!!(25.7.2009)

 • Aky
  *****

  Silné drama o vině, odpovědnosti, odpouštění a trestu, které si nezadá s Dostojevského poetikou. Polemika s křesťanskou vírou, vzýnamu a finkce zpovědi; člověk nemusí být věřící, aby se neubránil přemýšlení. A přitom stavba filmu zůstává thrillerem Hloubku a mnohovýznamnost příběhu dodává zejména dokonalý výkon Richarda Burtona v jeho nejlepších letech a nesilnější formě.(27.9.2009)

 • slunicko2
  ***

  O morálce, výchově, zpovědi a svědomí. 1) Inu, ideologické (v tomto případě katolické) vymývání mozků má občas vedlejší účinky. 2) Zpovědní tajemství mělo silný smysl v době, kdy církev a tudíž i její služebníci se honosili nezpochybnitelnou autoritou. Ovšem dnes? 3) Pozoruhodný herecký výkon podal 53letý Richard Burton (kněz Goddard).(30.6.2016)

 • Koly
  *****

  Skvělý mrazivý thriller s Richardem Burtonem v hlavní roli, který Burton natočil ve stejném roce, ve kterém vznikl megakultovní THE MEDUSA TOUCH (Dotek Medúzy). Případní zájemci nechť se nenechají odratit pomalejším tempem, protože atmosféra, závěr a celá závěrečná pointa jsou fantastické a naprosto smrtící. Burton mě, stejně jako v Doteku Medúzy, svým výkonem totálně dostal. Proč už se dnes nerodí tak skvělí herci a nevznikají tak výborné filmy...(4.6.2009)

 • - Film bol podľa scenára Anthonyho Shaffera natočený v roku 1978, ale v USA ho uviedli až v r. 1988, štyri roky po smrti Richarda Burtona. (Svadbos)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace