poster

Holčička, která neplakala (studentský film)

 • anglický

  Girl That Didn´t Cry

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2014, 5 min

Režie:

Pavel Soukup

Scénář:

Petr Koubek

Producenti:

Jakub Košťál

Střih:

Pavel Soukup
(další profese)
 • Helmutek
  ***

  Za nějaký čtyři minuty se toho výrazně víc vytřískat asi ani nedá; líbil se mi námět, přechod z prvního záběru do natáčení, cameo Dlouhýho a Kryštof Mende. A samozřejmě psycho holčička Řehořová, která pak kvalitky potvrdila i v To není moje sestra. Vadila mi ale třeba matka, podle mě zbytečně přehrávala a u takovýhle stopáže bylo to narušení atmosféry (aspoň pro mě) celkem zásadní, a pak teda to lehce besídkovský vystupování některejch členů přítomnýho filmařskýho týmu. Ale ta poslední věta je samozřejmě skvělym koncem.(28.7.2016)

 • flanker.27
  **

  Ani nevím, jak jsem se k tomu proklikal. Někdy si říkám, že masový vrah dětí není zas tak škodlivé povolání. Samozřejmě mě nechytejte za slovo, ale být tím režisérem, asi bych se minimálně kochal takovou představou.(22.6.2016)

 • Peytl
  ***

  Škoda, ále jo, klidně i superb, zkrátka je k nasrání, že Pavel Soukup a spol nemají kolem sebe kaskadérskou auru nejmenovaného Jákla, tahle parta mít víc kačen, to by se to Ghoulilo, no jéje. Upřímně fandím.(13.3.2015)

 • eraserhead666
  ***

  My, co doma mámě pětileté (plus mínus nějaký ten rok) dítě, to asi přijmeme po svém a jen uznale pokývneme, protože tohle máme doma normálně a klidně tady bez mrknutí oka odpřísáhneme, že Pavel natočil další horror. Ti ostatní to asi vezmou jako takovou zábavnou anekdotu, veselou historku z natáčení. Snad pro to filmařské prostředí je to tu a tam možná místy moc teatrální, ale jinak, jak je u Pavla zvykem, v cajku. Chci něco delšího. nemusí to být rovnou celovečerák, ale alespoň půl hodiny. Děkuji.(23.12.2014)

 • juta
  ***

  Ale jo, šlo to, mohlo to být delší, během pěti minut se toho moc udělat nedá. Fifinka to nakonec přežila a teď můžeme jít s klidem do drogérie... :-)(15.3.2015)

 • - Film vznikl během 48hodinového soutěžního workshopu Cinemaspot 2014.Již druhý ročník vedl a hodnotil oceňovaný režisér Radim Špaček. Při slavnostním vyhlášení vítězů v kině Ponrepo získal film první místo za nejlepší film. (Savel)

 • - Film má dva inspirační zdroje. Prvním je kniha Franka Tashlina "Vačice, která se nesmála" a druhým je reálné natáčení chystaného krátkého filmu To není moje sestra!, který by měl mít premiéru v dubnu v hororovém seriálu Pionýři hororu II. Při natáčení se ve vážných scénách Sofie Řehořová neustále usmívala. Nejčastější větou na place proto bylo "Sofie, povol koutky!". (Savel)

 • - Natáčení se odehrávalo na pražské UMPRUM v ateliéru Filmové a TV grafiky, kde režisér Pavel Soukup studoval poslední rok navazujícího magistra. Obrazy na zdech jsou jeho. (Savel)