Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

Recenze uživatele Dale k tomuto seriálu (1)

Horná Dolná (2015)

Máme tu ďalší pokus o slovenský komediálny seriál, čo je dosť odvážne, vzhľadom na to, ako dopadla väčšina predošlých. Casting je veľmi sľubný, keď len ťažko by sme našli na Slovensku lepších komediálnych hercov, no oveľa dôležitejšie bude, akú pôdu im pripravia scenáristi. Prvá časť s témou volieb mala pár svetlých momentov, predovšetkým v spojitosti s postavou farára Majeského. Druhá časť s kamionistom ale už tak dobre nepôsobila, akoby všetky komediálne nápady už došli. Seriál určite má potenciál stať sa obľúbeným medzi TV divákmi, keďže je postavený na rovnakom princípe ako úspešné Troškove "komédie" - dedinské prostredie s jednoduchými až prostoduchými postavičkami, ktoré produkujú rovnako jednouchý humor pre masy, navyše nechýbajú ani miestni dedinskí neherci. Formulka na úspech ako stvorená, no čo sa týka kvality, má to presne opačný efekt. Takže po dvoch častiach sa mi to zatiaľ javí mierne lepšie ako "troškoviny" a keď budú mať časti dostatočne zaujímavé témy, tak by to mohlo byť občas aj vtipné, zatiaľ som sa ale príliš nebavil. Dodatok po roku - môj dojem aj hodnotenie seriálu išli hore. Nájdu sa časti, keď sa skoro nezasmejem, no väčšinou je to celkom v pohode a aj napriek zameraniu na jednoduchého diváka sa v seriáli vyskytuje dosť podarených vtipov a narážok. Hlavne niektoré charaktery postáv sú prekvapivo dobre vymyslené, či už Kubovčíkov policajt, Heribanov MBčkár alebo Landlov pijan. Takéto prepracované postavy by sme v Troškových komédiách hľadali márne, aj keď ide o tradičné jednoduché postavy s IQ do 80, majú niečo do seba, čím dokážu strhnúť pozornosť a zabaviť diváka. A páči sa mi aj hudobná zložka, či už Morricone alebo československé odlies hity sú vybraté veľmi vhodne k daným situáciám a k letnému seriálu sa fakt hodia. 50% ()