Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

Dellamorte

Nepotrebujem sa vypisovať ku každej srandičke, ale mnou prepadnutý visit mi pripol k tomuto rentgenu šelest a zároveň , potvrdil slovácky (NE!)zmysel pre(T/Humor.! Thx za compániu a bro & sist šejker. Tolik bodov nemám, aby som hodila čo len NE hoď bod ( vykultúrovaný zážitok, aký máš aj ty, a nekecaj, že za rok apoň 1x ee. ) ()

NinadeL

Nevěřila jsem, ale uzřela jsem. A ano, jsou to slovenské televizní Babovřesky. Rozdíl je pouze tam, že zatímco i když se Troška podbízí, formálně pořád ví, co dělá - ale jeho slovenští kolegové neznají ani ty základy toho řemesla. Bohužel. #finaleplzen ()

MM_Ramone odpad!

Jedziný od nás z dedziny, kerý sa kukal na túto kokocinu bol prismahnutý odjebek Dežo z dolného konca. Ale aj toho to už omrzelo, pretože na tú mizernú bandu slovenských hereckých karikatúr (Polnišová, Sklár, Šebová, Kubovčík, Majeský, Pomajbo), starých krachovancov (Kožka, Landl, Sládečková, Gogál, Skrúcaný) a primitívnych ochotníkov (Heriban, Brajerčík, Tabaček), pod vedením shit-seriálového preborníka (režisér Tomáš Jančo) sa naozaj dlho nevydrží pozerať ani ten najväčší obecný blázon. Odjebkovi Dežovi to chvíľu trvalo pokiaľ "Hornú dolnú" spláchol do žumpy, kam patrí. Avšak každý aspoň priemerne inteligentný divák musí hneď vidieť, že je to odpad! ()

gogo76

Z tej obrovskej hromady seriálových sračiek, ktorá sa na diváka valí( mňa netrafí, vyhýbam sa im) je tento seriál vcelku ok. Pravidelne to nesledujem ani zďaleka, ale zopár epizód som videl. Kvalita dielov je viac menej vyrovnaná, vtipy celkom fungujú a postavy miestnych povaľačov sú dobre zahrané. Sledovať však "priamy prenos" s porciou reklamy často rovnou dĺžke samotného seriálu je čistá samovražda. Nie som seriálový typ a ani zďaleka nie som pravidelným divákom Hornej dolnej. Ochutnal som a celkom sa to dá. Deti to majú radi, takže často na to natrafím. 60%. ()

classic odpad!

Z celej duše nenávidím výrobu nezmyselných slovenských odpadov,ktorými kŕmia slovenský národ,bohužiaľ epidémia,mor sa rozšíril do obývačiek,kde nastáva kompletné vymývanie mozgov,ale tak to niekto chce a podarí sa mu to! Odolávam,odolávať budem,neznášam,pohŕdam niečím,čo považujem za choré zneužívanie ľudí,ktorí sa ale nezamyslia,čo si dávajú vtĺcť do tých sprostých hláv!!! IGNORUJTE TO!!! Je to vôbec možné v tejto chorej spoločnosti? ()

Arsenal83 odpad!

Markíza dnes oznámila, že po ôsmich rokoch tento komediálny seriál končí. Údajne komediálny. Mal skoro 200 častí, no bolo tam tak jeden a pol vtipu, aj to ešte na začiatku. Postupne sa stal len ukážkou mentálnej úrovne časti slovenskej populácie a vysielaním pre nižšie formy života. Avšak primitívi nemusia zúfať. Markíza určite čoskoro príde s nejakou Dolnou Hornou, aby naďalej kŕmili stádo supergýčom a výplachom. ()

Dale

Máme tu ďalší pokus o slovenský komediálny seriál, čo je dosť odvážne, vzhľadom na to, ako dopadla väčšina predošlých. Casting je veľmi sľubný, keď len ťažko by sme našli na Slovensku lepších komediálnych hercov, no oveľa dôležitejšie bude, akú pôdu im pripravia scenáristi. Prvá časť s témou volieb mala pár svetlých momentov, predovšetkým v spojitosti s postavou farára Majeského. Druhá časť s kamionistom ale už tak dobre nepôsobila, akoby všetky komediálne nápady už došli. Seriál určite má potenciál stať sa obľúbeným medzi TV divákmi, keďže je postavený na rovnakom princípe ako úspešné Troškove "komédie" - dedinské prostredie s jednoduchými až prostoduchými postavičkami, ktoré produkujú rovnako jednouchý humor pre masy, navyše nechýbajú ani miestni dedinskí neherci. Formulka na úspech ako stvorená, no čo sa týka kvality, má to presne opačný efekt. Takže po dvoch častiach sa mi to zatiaľ javí mierne lepšie ako "troškoviny" a keď budú mať časti dostatočne zaujímavé témy, tak by to mohlo byť občas aj vtipné, zatiaľ som sa ale príliš nebavil. Dodatok po roku - môj dojem aj hodnotenie seriálu išli hore. Nájdu sa časti, keď sa skoro nezasmejem, no väčšinou je to celkom v pohode a aj napriek zameraniu na jednoduchého diváka sa v seriáli vyskytuje dosť podarených vtipov a narážok. Hlavne niektoré charaktery postáv sú prekvapivo dobre vymyslené, či už Kubovčíkov policajt, Heribanov MBčkár alebo Landlov pijan. Takéto prepracované postavy by sme v Troškových komédiách hľadali márne, aj keď ide o tradičné jednoduché postavy s IQ do 80, majú niečo do seba, čím dokážu strhnúť pozornosť a zabaviť diváka. A páči sa mi aj hudobná zložka, či už Morricone alebo československé odlies hity sú vybraté veľmi vhodne k daným situáciám a k letnému seriálu sa fakt hodia. 50% ()

Marek1991

Pre mňa sú diela, v ktorých hrá Peter Sklár, moja vzdialenejšia rodina, vždy niečím výnimočným, obzvlášť okrem rodinných záležitostí aj pretože sa venuje skôr humoru a zábave. Tu ho môžeme vidieť spolu so svojou parťáčkou z SOS Polnišovou, no zakiaľ on predvádza podľa mňa svoj štandardný výkon, ona je výsostne trápna a afektovaná a jej prejav ma nebaví. Slovensku chýbajú humoristické diela, komédie ako soľ do jedla a tu sa ukazuje, že chýbajú aj kvalitní herci a herečky. Nie všetci sa na to hodia, obzvlášť nie niekoľkokrát vyprané televízne tváre jednotlivých televízií ako napríklad Majeský. Tiež je tu mnoho priemerných ako Sládečková, Kožka, Kubovčík, Šebová a iní, ale ešte by to mohol zachrániť scenárista, no po takej odmlke podobných relácií sa budú hľadať aj oni sami dlho, lebo asi im chýba inšpirácia, či nápady, aj keď u talentov by to bolo poznať aspoň priemernosťou tohto seriálu, pretože si to priam pýta. Určité trnavské nárečie, výrazy, vtipy tomu vedia dodať šmrnc, no človek ich musí vedieť používať, aby nezabil aj črtajúcu sa zábavu, kde zničí príležitosti. Občas človek aj vie, čo kto povie, prípadne vidí obohrané slová a prejav, ktorý sa tam ani nehodí a preto ma to mrzí, že ma to nie veľmi pobavilo, čo je možno aj prostredím televízie, ktorá svojim prístupom mnohé ničí. Nikdy som nebol nejak vysadený na Lasicu, Markoviča, bavili ma svojho času aj Skrúcany, Noga, Piško, Snopko, no taká tá bezprostredná zábava a hlavne nie nejak trápna, že diváci to s protagonistami cítili rovnako sa u mňa stratila niekedy okolo roku 2005, potom bol ešte posledný výstrel SOS a potom už len plejáda odporných nevkusných a falošných reality-show, silených talk-show, trápnych prvoplánových neoriginálnych seriálov typu Susedia, Hoď svišťom, Kutyil s.r.o. a mnohého, na čo si už ani nespomeniem, kedy som si musel zábavu vynahradiť Simpsonovcami, Dva a pol chlapom a filmami. Dobrý humor je niekedy ťažšie urobiť než dobrú drámu a preto ma mrzí, že nemám uchované nejaké momenty, ktoré ma pobavili tak, že som ledva vedel dýchať, toto bohužiaľ vie vyplniť chvíle, ktoré mi prídu nudné, ale väčšinou to ide, keď mám čo robiť až som v zhone a tak to, že na to nemám veľmi čas, ma veľmi nemrzí. ()

DEXTER099

Jelikož momentálně dost sleduje slovenské kanály tak jsem zhlédnul i tento pořad.Musím říct,že je to vcelku vtipné a určitě se v tom někteří lidé najdou.Za mě 60% a tři hvězdy. ()

corona

Jednooký medzi slovenskými seriálmi kráľom. Úspech seriálu dúfam naznačuje, že slovenský diváci už majú dosť búrlivých koní, ktoré v paneláku neplačú. Humor je síce na úrovni stanice, ktorá to vysiela a slovenskému divákovi to zrejme stačí. V druhej sérii by som poprosila menej Polnišovej a Sládečkovej a viac policajta Kubovčíka. ()

easaque

+2* viděl jsem jen dva úvodní díly, takže pravidelný divák tohoto seriálu nejsem a nebudu, ale troufnu si posoudit, že mi jako odpadový nepřijde. Svým humorem je sice jednodušší (což většinovému publiku musí vyhovovat ;-), ale na druhou stranu není trapný, jak se to často stává u jiných podobných seriálů. Často mi přišel i trefný v ukazování různých nešvarů, takže mu ještě lepší 2 hvězdičky dám, než uvidím něco, co by jeho reputaci zkazilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aljak odpad!

Nehorázne trápny seriál, v ktorom absolútne absentuje akýkoľvek inteligentný humor a dôvtip. Všetko samá plytká "humoreska", niet divu, že u Slovákov to má taký úspech. Hrôza a des aké aké trápnosti sa dostanú na TV obrazovku. Nič iné ako ODPAD sa tomuto nedá vlastne dať... ()

carlos 2010 odpad!

Už ten infantilný názov signalizoval, o čo pôjde. A nemýlil som sa. Fekálny a stupídny humor z ranných 90-tych rokov to iba potvrzuje. Jeden diel stačil. ()

ecceHOMMO

Sklamanie, prekvapivo?.... vlastne ani nie. Už štyridsaťpäť minútová, premrštená stopáž naznačovala, že ide len o komerčnú vojnu v prime time (Všade vo svete je podobný formát seriálu cca o polovicu kratší...asi vedia prečo). A to sa iba potvrdilo a potvrdzuje v každej časti!!! Byť to o polovicu kratšie mohol sa z toho stať možno i ďaľší kultoví seriál na našich obrazovkách, ale takto....Po štyroch odsledovaných častiach, môžem povedať, že ma žiadna nezaujala, výraznejšie nepobavila (samozrejme určité fragmenty podarené boli) a u mňa to tým pádom zapadne v prachu. ()