Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

MM_Ramone odpad!

Jedziný od nás z dedziny, kerý sa kukal na túto kokocinu bol prismahnutý odjebek Dežo z dolného konca. Ale aj toho to už omrzelo, pretože na tú mizernú bandu slovenských hereckých karikatúr (Polnišová, Sklár, Šebová, Kubovčík, Majeský, Pomajbo), starých krachovancov (Kožka, Landl, Sládečková, Gogál, Skrúcaný) a primitívnych ochotníkov (Heriban, Brajerčík, Tabaček), pod vedením shit-seriálového preborníka (režisér Tomáš Jančo) sa naozaj dlho nevydrží pozerať ani ten najväčší obecný blázon. Odjebkovi Dežovi to chvíľu trvalo pokiaľ "Hornú dolnú" spláchol do žumpy, kam patrí. Avšak každý aspoň priemerne inteligentný divák musí hneď vidieť, že je to odpad! ()

Marek1991

Pre mňa sú diela, v ktorých hrá Peter Sklár, moja vzdialenejšia rodina, vždy niečím výnimočným, obzvlášť okrem rodinných záležitostí aj pretože sa venuje skôr humoru a zábave. Tu ho môžeme vidieť spolu so svojou parťáčkou z SOS Polnišovou, no zakiaľ on predvádza podľa mňa svoj štandardný výkon, ona je výsostne trápna a afektovaná a jej prejav ma nebaví. Slovensku chýbajú humoristické diela, komédie ako soľ do jedla a tu sa ukazuje, že chýbajú aj kvalitní herci a herečky. Nie všetci sa na to hodia, obzvlášť nie niekoľkokrát vyprané televízne tváre jednotlivých televízií ako napríklad Majeský. Tiež je tu mnoho priemerných ako Sládečková, Kožka, Kubovčík, Šebová a iní, ale ešte by to mohol zachrániť scenárista, no po takej odmlke podobných relácií sa budú hľadať aj oni sami dlho, lebo asi im chýba inšpirácia, či nápady, aj keď u talentov by to bolo poznať aspoň priemernosťou tohto seriálu, pretože si to priam pýta. Určité trnavské nárečie, výrazy, vtipy tomu vedia dodať šmrnc, no človek ich musí vedieť používať, aby nezabil aj črtajúcu sa zábavu, kde zničí príležitosti. Občas človek aj vie, čo kto povie, prípadne vidí obohrané slová a prejav, ktorý sa tam ani nehodí a preto ma to mrzí, že ma to nie veľmi pobavilo, čo je možno aj prostredím televízie, ktorá svojim prístupom mnohé ničí. Nikdy som nebol nejak vysadený na Lasicu, Markoviča, bavili ma svojho času aj Skrúcany, Noga, Piško, Snopko, no taká tá bezprostredná zábava a hlavne nie nejak trápna, že diváci to s protagonistami cítili rovnako sa u mňa stratila niekedy okolo roku 2005, potom bol ešte posledný výstrel SOS a potom už len plejáda odporných nevkusných a falošných reality-show, silených talk-show, trápnych prvoplánových neoriginálnych seriálov typu Susedia, Hoď svišťom, Kutyil s.r.o. a mnohého, na čo si už ani nespomeniem, kedy som si musel zábavu vynahradiť Simpsonovcami, Dva a pol chlapom a filmami. Dobrý humor je niekedy ťažšie urobiť než dobrú drámu a preto ma mrzí, že nemám uchované nejaké momenty, ktoré ma pobavili tak, že som ledva vedel dýchať, toto bohužiaľ vie vyplniť chvíle, ktoré mi prídu nudné, ale väčšinou to ide, keď mám čo robiť až som v zhone a tak to, že na to nemám veľmi čas, ma veľmi nemrzí. ()

Dellamorte

Nepotrebujem sa vypisovať ku každej srandičke, ale mnou prepadnutý visit mi pripol k tomuto rentgenu šelest a zároveň , potvrdil slovácky (NE!)zmysel pre(T/Humor.! Thx za compániu a bro & sist šejker. Tolik bodov nemám, aby som hodila čo len NE hoď bod ( vykultúrovaný zážitok, aký máš aj ty, a nekecaj, že za rok apoň 1x ee. ) ()

bulbasaur

ako , vacsina nasich komedialnych serialov je samej hnus a odpad, nedaju sa ani pozerat. Tento sa mi zda ako svetla vynimka, da sa pozerat, aj sa na tom da pousmiat ba miestami az zasmiat. Herci v pohode, niektore postavy su super niektore by som vystrihol. Kazdopadne konecne nieco schopnejsie. rozhodne nie odpad. ()

Brano

Ja osobne som sa pobavil pri tomto seriály, príjemná oddychovka, s dobrou hudbou a hereckým obsadením (až na tú nepozerateľnú Evelyn, ktorá sa objavila v pár častiach, a všetky tieto časti som kvôli tejto mangalicii radšej preskočil) Ide v prvom rade o oddychovku, pri ktorej má človek vypnúť a miestami sa pobaviť. Pre mňa po dlhej dobe pozerateľný slovenský komediálny seriál, presne od čias Profesionálov som nič v našej TV pozerateľnejšie nevidel. Hodnotím len prvé série, kde hral ešte pán Kožka. Potom už neviem či došli autorom nápady, ale stal sa z toho nepozerateľny odpad, bez štipky humoru. ()

• Úvodnú pieseň k seriálu naspieval Peter "Kuko" Hrivňák z kapely Horkýže Slíže. (Domineus)
  • Podľa marketingového odborníka dokázal jeden diel seriálu zarobiť až 50 000 eur. (Zdroj: cas.sk) (YoZo8)
  • Epizóda Rybník mala stanovenú TV premiéru 19. januára, ale televízia ju nedopatrením zverejnila online už 12. januára. (Karamanlis)