Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ďaleká budúcnosť. Pri prenose zmrznutých ľadových objektov zo spustošenej Zeme sa z jedného z ľadovcov vynorí Jason Voorhees a posádka lode má po chlebe. Desiaty diel hororovej série Piatok trinásteho. (POMO)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (335)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Jason je jedna z nejkultovnějších postav všech dob. To samozřejmě víme všichni. Tentokrát se dostal až do vesmíru, kde pokračuje jeho vražedné řádění. No, radši měl zůstat na Zemi, v Crystal Lake. Když už jsem tady nadhodila to městečko, tak musím říct, že se do něho podíváme, ale až na samotném konci filmu a to jen na malý okamžik. Budeme za to vděčit hologramové projekci. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Koukám, že tvůrci nijak nehleděli na obsah starších dílů, vysrali se na nějaké Jasonovo oživování na začátku a prostě ho jen rovnou pustili na scénu. A to rovnou do vzdálené budoucnosti a do vesmíru. A tak pokud uděláte to samé, zapomenete na předcházejících 9 dílů, možná vás tahle akční slasher sci-fi alespoň trochu pobaví. Začátek docela jde, je tu spousta dobrých hlášek, pár dobrých mordů a tak prvních šedesát minut se to drží v tříhvězdičkovém bodování, po hodině to však jde docela do sraček. ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Skvělá komedie,která by měla možná i navíc,kdyby ovšem nebyl režisér na extázi,herci na houbičkách a scénárista prostě jen dement.Potenciál skoro až smrděl jistou kultovností,ovšem místo skvostného finále,kde by kurde ten program crystal lake nabídnul Jasonovi řádnou dávku obětí,on se mohl jako kurva machine trochu projevit a sympaticky rozčtvrtit pár komparzistů,tak se bohužel stane to,o čem jsem mluvil...herci na houbičkách,scénárista dement a režisérovi se po extázi udělalo zle,páč byl jen plná peří a chtěl rychle vypadnout na kafe,cigáro a sex s asitentkou produkce :-) ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu zdejší nízké hodnocení tohohle geniálního opusu. Mám takový neblahý dojem, že většina lidí tu nepochopila, že se jedná o nadsázku. A někteří třeba i pochopili, jen jim tenhle druh humoru zkrátka nesedí. Budiž. Mně ovšem sedí jako prdel na hrnec. Nenapadá mě vůbec nic, co bych filmu vytknul. Bezbřehá rozkoš z jeho sledování od první do poslední scény. Miluju béčka, miluju sci-fi, miluju horrory, miluju i parodie na horrory, pokud jsou povedené. Navíc jsem velký ctitel béčkového sci-fi seriálu Andromeda i jeho dvou hlavních ženských hrdinek, tudíž mě nadmíru potěšily obě 'Andromeda girls', které se svých rolí zhostily s očividnou rozkoší. Vypadá to, jako by si holky ve volném čase odskočily z natáčení Andromedy zahrát si jen tak pro zábavu v nějaké roztomilé pitomince (ještě roztomilejší, než je Andromeda). Nejoblíbenější scény: Tělo na šroubu, dialog o teleportaci, souboj Kay-Em a Jasona a ovšem vrcholný okamžik - vytuněný ÜberJason & virtuální kempařky, které rády předmanželský sex. Sladké. Jo a k něčemu se teď přiznám - tenhle trestuhodně nedoceněný, podceněný a očerněný film byl tím hlavním důvodem, proč jsem se přihlásil na ČSFD; a to proto, abych mu mohl okamžitě napařit plný počet hvězd a sepsat k němu nějaký oslavný komentář. ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

1,5*/5 Strašný trapas, ale občas celkom zábavný...Jason ako Terminátor, brutálne sci-fi efekty, David Cronenberg, béčkovitosť každým záberom. Stále je to "varenie z vody", atmosféru, napätie, nebodaj zmysel tu hľadať netreba. Keď nerátam Freddy vs. Jason je moje poradie obľúbenosti celej série takéto (od najlepšieho): part 4, part 6, part 1, part 3, part 5, part 2, part 7, part 8, part 10, part 9. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (19)

  • Natáčení probíhalo od 6. března do 30. dubna 2000 v kanadském Ontariu. (Stocki)
  • Betsy Palmer hrála v divadelní hře v Torontu, kde se film natáčel. Jeden z producentů ji kontaktoval s nabídkou možnosti zopakovat si roli Pamely Voorhees, ale k dohodě nedošlo a její postava nebyla do filmu zařazena. (henrycruel)
  • V japonském Tokiu měl snímek premiéru v pátek 13. září 2002. (Stocki)

Související novinky

Carpenter je Psychopath

Carpenter je Psychopath

18.05.2005

Legendárny John Carpenter (na obr.) sa po štvorročnej odmlke vracia na scénu. Jeho najnovším filmom bude thriller PSYCHOPATH o bývalom agentovi CIA, ktorý je povolaný späť do akcie, aby zastavil… (více)

Reklama

Reklama