Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

Sarkastic

„Zničíme závod na jaderné zbraně na Falafelských výšinách. Závod zahájí výrobu za 12 hodin a je důkladně střežený. Kdyby se vám ho nepodařilo zasáhnout, sekundární cíle jsou zde a zde. Továrna na harmoniky a škola pantomimy.“ Skvělá záležitost, která paroduje hlavně film Top Gun, ale tvůrci si tu obecně dělají srandu z amerických válečných propagand. A přestože nejsilnější bývá trio ZAZ pospolu, oba díly Žhavých výstřelů potvrzují, že Abrahams dokázal točit kvalitní parodie i bez bratrů Zuckerů, jen s pomocí scenáristy Profta. Své samozřejmě dělá i titulní herecké trio Sheen-Golino-Bridges, zvlášť Charlie je pro svou roli jako stvořený (a spolu s italskou kolegyní se stali součástí té „nejžhavější“ milostné scény co jsem kdy viděl…). A i když je tu i celá řada slabších vtípků, ty funkční, originální a zábavné převažují, takže je to celkem s přehledem 5*. „Před 18 měsíci jste byl propuštěn ze služby pro porušení kázně. Neuposlechl jste rozkaz a zničil stíhačku za 13 milionů dolarů.“ - „Ano. Ale splácím to po 10 dolarech týdně!“ ()

genetique

Po filmoch 'Platoon' a 'Wall Street' si Charlie vybral túto cestu svojej kariéry. Na jej počiatkoch, ako vidíme, možno zožal nejaké úspechy, no postupne sa paródie tohto typu stávajú čím ďalej tým neznesitelnejšie. Škoda. Táto rýchla vecička však určite dobre pobaví, no treba dať zatiaľ mozgu poriadnu platenú dovolenku. 80%. ()

tron

„Dostane sa z toho?“ – „Neviem, nie som dobrý chirurg.“ Trocha to zostarlo (ako všetko na svete) a niektoré vtipy dnes už nefungujú, ale napriek tomu stále riadna šľaha a to hlavne vďaka perfektnému kastingu, skvelé načasovaniu jednotlivých fórov, výnimočným dialógom ("Teraz mi hovoria Tukačindžo." - "Čo to znamená?" - "Chlpatá pacička.") a ešte výnimočnejším hláškam ("Veverka!"). Dvojku mám ale radšej, pretože Ramba 2 mám radšej, ako Top Gun. ()

hendrich6

Jsou tam vtipné momenty,ale celkově to je pro mě dost zklamání.Žhavé výstřely jsem viděl poměrně dávno a co jsem si pamatoval bylo,že je to parádní parodie,ale po dnešku už si to nemyslím.Bláznivá Střela 1 i 2 je podle mě o několik tříd výš.Sice se ve filmu objevují dobrý herci jako Charlie Sheen nebo jeho parťák z Dva a půl chlapa,ale i přesto musím dát pod 50 % ()

Frajer42

Film se snaží být vtipný prakticky celou stopáž, ovšem zřídka kdy se daný žertík vydaří. Celou tuhle smršť vtipů táhne Lloyd Bridges. Ostatní mu pouze dopomáhají, aby jeho vtipné momentky byly co nejvtipnější. Asi 2x či 3x jsem se opravdu od srdce zasmál. Zbytek je průser či nuda. Někdy i obojí současně. Myslím, že tento film je zde značně nadhodnocený. Já mu nemohu dát více než 2*. To bych lhal sám sobě. ()

• Americké stíhačky si ve filmu "zahrály" britské letouny Folland Gnat. (Foxhound#1)
  • Když admirál Benson (Lloyd Bridges) nabízí Blockovi (Kevin Dunn) pudink, mihne se v levé části obrazu hadice, která mu prskne pudink do tváře. (BadCat)
  • V čase 00:42:00 přijíždí sanitka k havárii, přičemž se jedná o auto značky Ford. Na následujícím záběru je ovšem sanitka Chevrolet. Jakmile sanitka poté už jede do nemocnice, na záběru zepředu je opět vidět, že se jedná o Ford, zatímco při příjezdu do nemocnice se opět přemění na Chevrolet a původní Ford stojí zaparkovaný vedle (lze poznat podle SPZ). (PlumJelinek)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí