20.000 mil pod mořem (TV film)

20,000 Leagues Under the Sea

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Drake Silliman
  • Bat55

Až príliš dlhé, čo miestami pôsobí nudne. Veľa kecov a keď príde na akciu, je to hrôza. V dnešnej dobe triky z tohto TV filmu pôsobia nevýrazne. Neviem síce, ako tomu bolo v roku natočenia, ale je na prvý pohľad vidieť, že je to televízna produkcia. A takáto látka, akou je román 20,000 Leagues Under the Sea od Julesa Vernea by si zaslúžili hodnotnejšie spracovanie. Jedinými kladmi filmu sú Michael Caine, ktorý ma aspoň ako také charizma a je to kvalitný herec a pár kulís v podmorskom svete. Inak slabota. /30%/(31.10.2011)

Knížku jsem četl už hodně dávno,ale jedno je jisté! Tohle mě ani z poloviny nezaujalo tak,jako tenkrát ta knížka,kterou jsem byl schopnej číst celej den nebo celou noc bez přestávky,ale to jsem ani nečekal. Nicméně zase na druhou stranu jsem čekal,že Michael Caine nebude hrát jentak v něčem,ale asi ani on nečekal,že to bude taková bída.Díky aspoň za něj,protože k nějaké té kvalitě dopomohl. Patrick Dempsey,je tak topornej dřevák,že se ani nedivim,že to dotáhnul max do seriálu chirurgové. I můj oblíbenej černoch AAA z Legionáře a ze Ztracených zahrál líp.Chápu,že to je TV film,ale ani ty zvláštní efekty nestály za nic...ach jo...Michale,do čeho ses to nechal uvrtat--->50%(20.8.2012)

Zas takový průser, jak se tady člověk dozví, to nebyl. Ano, bylo to dost amatérsky zpracované. Ano, byla na tom vidět lacinost. Ano, bylo to i přes dlouhou stopáž poměrně zkratkovité. Ale dalo se na to v pohodě koukat a nenudit se, takže nakonec jsem od téhle verze Kapitána Nema dostal přesně to, co jsem očekával. 60%(18.4.2017)

• Skuby47

Velmi nepříjemný zážitek pro mne a milovníky Verneovek. Souhlasím s názorem, že pokud existují filmy, které neměly být nikdy natočeny, tak tento k nim zaručeně patří. Jediným kladem bylo herecké obsazení, nikoliv ale herecké výkony. Levné zpracování by ani tak nevadilo, ale celková atmosféra a myšlenkové vyznění Verneovy předlohy bylo zde doslova zmasakrováno. Klasická literární díla reprezentují autora a období, do kterého jsou zasazena. Toto je zneužití námětu skvělého dobrodružného románu neumětelem, který nemá vlastní tvůrčí nápady a snaží se přiživit na slávě francouzského vizionáře. To i naše televizní verze z osmdesátého roku svou kvalitou mnohonásobně předčí tuto ostudu kinematografie. Takhle znevážit dílo svého klasika by Francouzi neměli dopustit.(25.11.2017)

Sú filmy, ktoré si snáď ani nezaslúžia pozornosť verejnosti. Tento film by mal byť však chápaný inak. Kniha je síce kniha, ale aj cez "pár" tvorcovských excesov vo filme som ochotný povedať, že film má hĺbku.... Nie veľkú.... určite nie!!... Ale aspoň nejakú... To je treba si ceniť..Mohol by som tu rozpísať kopec filmárskej " lenivosti ", či arogancie voči prvotnému skicu, ale ruku na srdce! ...Nie, nie je to až také zlé... jednoducho to nedokážem potopiť... troj bodové hodnotenie sa môže rovnať ako kvalite filmu, tak aj k úcty k tvorcom.(15.8.2010)