20.000 mil pod mořem (TV film)

20,000 Leagues Under the Sea

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Drake Silliman
  • Marigold

Neskutečně ubohé triky bych snad ještě odpustil, odpustil bych i pouťový výkon Michaela Cainea, odpustil bych i scénář prohloubený o jakési rádoby-freudovské a eticko-morální pokusy, ale opravdu filmu neodpustím naprostou ztrátu té správné verneovské atmosféry, požitku z neznáma a mrazivého napětí z podmořského rebélie proti všem, vedené mocným kapitánem Nikdo. Rod Hardy se o cosi pokusil a toto cosi sice není úplně tragické, ale pro příznivce Julesa Verna to bude těžko něčím víc, než špatně vypadajícím televizním béčkem... Obávám se, že nejen pro ně.(19.2.2006)

Až tak špatné hodnocení?:-( To jsem teda nečekal. Já jsem byl spokojený. Kdo ví možná proto, že jsem nečetl knihu, ale můžu říct, že tento dvoudílný film mě donutil si jí otevřít a přečíst si ji. Skvělí herci v rolích klaďasů i záporáků. Krásný podmořský svět, výprava. Teď věci, které mě nepotěšily. Občas nepochopitelné jednání hlavních hrdinů a přílišná délka - některé scény byly navíc. Hodnocení 3* a 65%.(16.1.2012)

Zas takový průser, jak se tady člověk dozví, to nebyl. Ano, bylo to dost amatérsky zpracované. Ano, byla na tom vidět lacinost. Ano, bylo to i přes dlouhou stopáž poměrně zkratkovité. Ale dalo se na to v pohodě koukat a nenudit se, takže nakonec jsem od téhle verze Kapitána Nema dostal přesně to, co jsem očekával. 60%(18.4.2017)

Knížku jsem četl už hodně dávno,ale jedno je jisté! Tohle mě ani z poloviny nezaujalo tak,jako tenkrát ta knížka,kterou jsem byl schopnej číst celej den nebo celou noc bez přestávky,ale to jsem ani nečekal. Nicméně zase na druhou stranu jsem čekal,že Michael Caine nebude hrát jentak v něčem,ale asi ani on nečekal,že to bude taková bída.Díky aspoň za něj,protože k nějaké té kvalitě dopomohl. Patrick Dempsey,je tak topornej dřevák,že se ani nedivim,že to dotáhnul max do seriálu chirurgové. I můj oblíbenej černoch AAA z Legionáře a ze Ztracených zahrál líp.Chápu,že to je TV film,ale ani ty zvláštní efekty nestály za nic...ach jo...Michale,do čeho ses to nechal uvrtat--->50%(20.8.2012)

Sú filmy, ktoré si snáď ani nezaslúžia pozornosť verejnosti. Tento film by mal byť však chápaný inak. Kniha je síce kniha, ale aj cez "pár" tvorcovských excesov vo filme som ochotný povedať, že film má hĺbku.... Nie veľkú.... určite nie!!... Ale aspoň nejakú... To je treba si ceniť..Mohol by som tu rozpísať kopec filmárskej " lenivosti ", či arogancie voči prvotnému skicu, ale ruku na srdce! ...Nie, nie je to až také zlé... jednoducho to nedokážem potopiť... troj bodové hodnotenie sa môže rovnať ako kvalite filmu, tak aj k úcty k tvorcom.(15.8.2010)