Reklama

Reklama

Ha fu

  • Hongkong 破風 (více)
Trailer

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Prvy bicyklovy film od dante Lama ako rezisera. cyklisticka cast bola na urovni, hory, priroda, kopce, more. Potom dlhe romanticke prestrihy - romantika mi nevadila, i tu treba, co som nepochopil bola rola matky jedneho z cyklistov. 55 % ()

Torpid 

všechny recenze uživatele

Silně nablblá teanegerská romantická komedie bez humoru z prostředí profi silniční cyklistiky. Mimo jiné se tu řeší milostný trojúhelník, alkoholismus jedné matky a sportovní ambice mladých asiatů se spostou rádoby hlubokých mouder na cestu. Podstatnou část pak tvoří "dramatické" zachycení samotných závodů, které hřmotně podkresluje špatná napodobenina Orffovi Carminy Burany, přepálená barevnost a vážně míněné cyklistické příhody ve stylu slavné Fantozziho etapy. Reálná jsou tu jen kola a dresy. Pro fanoušky profi cyklistiky /mezi které se počítám/ je to bez silné drogy nesledovatelné. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Dokud se Dante Lam drží cyklistického prostředí, je jeho snímek nečekaně dravý a svižný. Problém nastává ve chvíli, kdy nastupuje banální romantická linie a neméně nudná odbočka s matkou alkoholičkou. Tyto dva odklony od hlavní zápletky ale naštěstí hrají druhé housle, a i když soudržnost a tempo snímku narušují, nedokáží celkový dojem příliš zprotivit. Největší síla totiž tkví v samotných závodech, jimž dominují rychlé prostřihy na detaily jezdců a jejich výbavy, střídající se hlasy komentátorů, záběry z nadhledu zabírající i úžasně různorodé čínské scenérie (městské závody v Hongkongu, pekelná výheň v Tanggerské poušti atd.). Kladné body tu nicméně ubírá podobný průběh všech závodních podniků, které se občas předhánějí v absurdnějších držkopádech a bizarních momentech. Těm vévodí doběh po hromadné havárii nebo nepravděpodobná nebezpečná hromada sutin za tunelem v jednom ze závodů. Relativně zajímavý pro nás, kteří se o cyklistiku nijak nezajímají, je popis zákulisí cyklistických podniků, který neukazuje jen průběh závodů, ale věnuje se i tréninku či takovým věcem, jako je hromadné močení v dlouhých etapách. ()

Prometheus69 

všechny recenze uživatele

Kdykoli něco vyjde na západě... tak na východě na to mají hned ráznou odpověď...samozřejmě v typickém nehereckém stylu z hromadou cito-idiotních píčo-vin okolo... ()

Galerie (58)

Reklama

Reklama