poster

Ha fu

 • Hongkong

  破風

 • Hongkong

  Po feng

 • angličtina

  To the Fore

 • Slovensko

  Stále vpred

  (festivalový název)

Drama / Sportovní

Hongkong, 2015, 125 min

Režie:

Dante Lam

Scénář:

Dante Lam, Silver Hau

Kamera:

Chor Keung Chan

Hudba:

Henry Lai

Producenti:

Albert Lee, Candy Leung

Scénografie:

Eric Lam

Kostýmy:

Stephanie Wong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  **

  Dokud se Dante Lam drží cyklistického prostředí, je jeho snímek nečekaně dravý a svižný. Problém nastává ve chvíli, kdy nastupuje banální romantická linie a neméně nudná odbočka s matkou alkoholičkou. Tyto dva odklony od hlavní zápletky ale naštěstí hrají druhé housle, a i když soudržnost a tempo snímku narušují, nedokáží celkový dojem příliš zprotivit. Největší síla totiž tkví v samotných závodech, jimž dominují rychlé prostřihy na detaily jezdců a jejich výbavy, střídající se hlasy komentátorů, záběry z nadhledu zabírající i úžasně různorodé čínské scenérie (městské závody v Hongkongu, pekelná výheň v Tanggerské poušti atd.). Kladné body tu nicméně ubírá podobný průběh všech závodních podniků, které se občas předhánějí v absurdnějších držkopádech a bizarních momentech. Těm vévodí doběh po hromadné havárii nebo nepravděpodobná nebezpečná hromada sutin za tunelem v jednom ze závodů. Relativně zajímavý pro nás, kteří se o cyklistiku nijak nezajímají, je popis zákulisí cyklistických podniků, který neukazuje jen průběh závodů, ale věnuje se i tréninku či takovým věcem, jako je hromadné močení v dlouhých etapách.(25.10.2015)

 • Prometheus69
  **

  Kdykoli něco vyjde na západě... tak na východě na to mají hned ráznou odpověď...samozřejmě v typickém nehereckém stylu z hromadou cito-idiotních píčo-vin okolo...(10.11.2015)

 • carlos 2010
  ***

  No čo už. Je to divné, priveľmi patetické, dlhé, ale za Ruia Costu, pekné zábery a za Merida bicykle 3*.(25.1.2016)

 • Torpid
  *

  Silně nablblá teanegerská romantická komedie bez humoru z prostředí profi silniční cyklistiky. Mimo jiné se tu řeší milostný trojúhelník, alkoholismus jedné matky a sportovní ambice mladých asiatů se spostou rádoby hlubokých mouder na cestu. Podstatnou část pak tvoří "dramatické" zachycení samotných závodů, které hřmotně podkresluje špatná napodobenina Orffovi Carminy Burany, přepálená barevnost a vážně míněné cyklistické příhody ve stylu slavné Fantozziho etapy. Reálná jsou tu jen kola a dresy. Pro fanoušky profi cyklistiky /mezi které se počítám/ je to bez silné drogy nesledovatelné.(3.11.2015)