poster

Nejlepší způsob chůze

 • Francie

  La Meilleure façon de marcher

 • anglický

  The Best Way to Walk

 • anglický

  The Best Way

Drama / Romantický / Komedie

Francie, 1976, 86 min

Režie:

Claude Miller

Kamera:

Bruno Nuytten

Hudba:

Alain Jomy

Zvuk:

Paul Lainé

Scénografie:

Hilton McConnico

Masky:

Joël Lavau

Kostýmy:

Hilton McConnico
(další profese)
 • LiVentura
  ****

  Skvostný Dewaere.. drásavý příběh (ne)opětovaného citu mezi dvěma vedoucími chlapeckého tábora.(3.3.2011)

 • Sandiego
  ****

  Intimní drama dvou mladíků, které jedna malá náhoda zaplete do agresivní a ponižující hry snažící se zakrýt na obou stranách skutečnou sexuální identitu i vzájemnou náklonnost. Přestože jde v první řadě o bolestivé drama, snímek nabývá čím dál více na sžíravé ironii a vrcholí neuvěřitelnou scénou maškarního bálu, jehož průběh naruší rafinovaná a zábavná msta. Navíc, když na diváka působí skutečnost, že představitel a představitelka hlavních rolí v mladém věku předčasně ukončili svůj život, nabývá filmový zážitek zvláštní obrysy a ještě více posiluje smutek v podložních vrstvách. Vřele tento polozapomenutý snímek, jenž je začátkem kariéry úspěšného režiséra, doporučuji.(6.7.2012)

 • Rob Roy
  ****

  Moc příjemný francouzský filmík, který zdařile balancuje na hranici mezi dramatem a komedií. Příběh o napjatém vztahu dvou vychovatelů ( něco jako vedoucí ) na dětském letním tábořem. Jeden z nich viděl toho druhého v ženských šatech, začne si myslet své a provokovat a ponižovat... Oba dva hlavní herečtí představitelé odvádějí dobrou práci, především Parick Dewaere je ve své roli frajerského provokatéra výtečný, jeho živelná hra tělem je občas k popukání...(1.7.2006)

 • Pokryvac
  *****

  Film o predsudkoch a domnienkach. O šikane v kruhu dospelých a potláčaní samého seba. Vedúci tábora nadobudne presvedčenie, že jeho kolega je homosexuál, keď ho raz uvidí v ženských šatách. Zároveň však zisťuje, že ho priťahuje a začne ho nenávidieť. Kto je tu vlastne homosexuál? Film ostáva v podstate otvorený a neponúka žiadne explicitné odpovede. Napätie medzi dvoma aktérmi a dusná atmosféra = neobvyklý filmový zážitok na vysokej úrovni.(1.12.2013)

 • molotov
  ****

  Opravdu nepříjemné téma a několik opravdu hodně, hodně vitpných scén.(9.7.2006)

 • - V roce 1977 získal snímek Césara za kameru a pět nominací (Patrick Dewaere jako nejlepší herec, Claude Miller jako nejlepší režisér, dále byl nominován jako nejlepší film, za zvuk a scénář). (Snorlax)

 • - Vedoucí se společně dívají na švédský film Ingmara Bergmana Lesní jahody (1957). (Snorlax)

 • - Film je vlastně autobiografií svého režiséra Clauda Millera. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace