Dellamorte Dellamore (festivalový název)

• Francie

Dellamorte Dellamore

Cemetery Man

Horor / Komedie / Drama

Itálie / Francie / Německo, 1994, 105 min

Michele Soavi

Gianni Romoli

Mauro Marchetti

Libo-li béčkově stylizovanou "á la raný Peter Jackson" ujetost kde co věta to nesmrtelná hláška? Prosím, je to tu. Či snad raději existencionálně přesahové drama kde co divák to vlastní interpretace? Prosím, i to tu je.(25.7.2010)

Nadčasový snímek přesně pro ty, kdo chtějí dlouze polemizovat o otázkách života a smrti. Jeho diváci dostanou navíc nezvykle poetický horor s úžasnou vizuální stránkou, úderným cynickým humorem a přes svou morbiditu i romantickou duší. Stručně řečeno, DD je jedním z nejvýraznějších euro-fláků 90. let.(21.8.2011)

Skvělá hororová komedie (komedie???, ke konci spíše lynchovské drama), kde naprosto perlí Rupert Everett v titulní roli. Trousí jednu cynickou hlášku za druhou a vrací mrtvé tam, kam patří. ...a nejenom mrtvé.(28.12.2004)

Existenciální černá komedie, která je spíše černá, než komedie.(19.5.2013)

Částečně vymykající se film, který je svou formou odlišný od jiných zombie filmů. Komediální stránka mi sedla, Dellamorte bral věc s obživlými mrtvolami s obdivuhodným klidem, stejně jako jeho pomalejší, milý parťák. Člověka to nutí k zamyšlení.(10.2.2015)

• - Ve Španělsku film vyšel pod názvem Mi novia es un Zombie, což v překladu znamená "Moje snoubenka je zombie". (Chatterer)

• - Kulisy hřbitova byly postaveny na opuštěném pozemku bývalého hřbitova v Itálii. (Chatterer)

• - Film byl natočen podle komiksu "Dylan Dog" a Tiziano prozradil, že u hlavního hrdiny se přímo inspiroval rysy Ruperta Everetta. Rupert poté souhlasil, že roli vezme. (Kalendarka)