Výborný válečný film o jedné bitvě o strategický most, který jsem jako malý viděl v pražské "Alfě". Ddodnes vzpomínám na divokou jízdu Jeepu polní cestou, která byla snímána "očima řidiče". Nejenom mně se tenkrát udělalo nevolno :) Film byl zajímavý také tím, že se jako jeden z mála "západních" točil v naší tehdejší socialistické vlasti.(3.4.2003)

Výborný válečný film, proslulý mimo jiné hudbou Elmera Bernsteina a hojnou československou účastí:) Pro příznivce PC her - drobná parafráze (ochrana strategického mostu před zničením) se objevila ve výborné Medal Of Honor: Allied Assault;) S odstupem doby 70% a víc ani ránu.(6.11.2003)

Americký válečný film, na kterém je nejlepší i nejhorší, že nemá čím překvapit. Nanejvýš tou okázalou kamerou, která s oblibou zabírá objekty z velké dálky, aby na ně pak mohla několik vteřin najíždět. Herci jsou buď prkenní nebo křečovití a jak už to u válečných filmů bývá, nejlepší výkon podává padouch, zde v podání Roberta Vaughna. Není tu žádná krev, zato spousta keců před každou akcí. Vojáci ukázkově padají k zemi jako mávnutím kouzelného proutku, celé je to takové lehce přiblblé, melodramatické akční dobrodružství, kterému dám pacifistické tři hvězdičky jenom za tanky (nemám rád věci, které létají a plují) a znovuprobuzenou touhu zahrát si Call of Duty. ;-) 65% Zajímavé komentáře: Pohrobek, efko(16.9.2007)

Přiznám se, že na film jsem se podíval až potom, co jsem se vrátil z Davle, kde jsem most u domnělého Remagenu viděl na vlastní oči. Natočeno je bezesporu dobře, zajímavě a na tehdejší dobu dost akčně. Americký patriotismus samozřejmě nesmí chybět, ale více mě pálí skutečnost, že americké producenty během natáčení spíše trápila skutečnost, aby film dotočili, než fakt, že naše země je okupovaná.(21.3.2018)

Když pominu špetku vlastence v mé duši (účast Čechoslováků ve filmu, most v Davli, ...), tak jde o průměrný válečný film. V mém případě tomu neprospěl ani dabing (já vím, já vím!), ale postavy, které mi byly po většinu děje naprosto ukradené. Větší vazba na diváka by jim slušela, stejně jako menší pocit určité hry na jistotu bez špetky odvahy se odvázat, což dokládá nedostatek 5* hodnocení.(8.5.2013)

Velice slušná válečná podívaná o dobývání-nedobývání – ničení-neničení klíčového mostu přes Rýn. V kontextu americké tvorby podívaná spíše komorní a úsporná co se výpravy i komparzu týče, i přesto však působivá, zajímavá a dramatická. Slušné vykreslení postav, několik zvratů a solidní vypravěčské tempo, které si vystačí i bez přehnaně monumentálních a patetických berliček, toť hlavní klady "Mostu u Remagenu". A že byl film natáčen v rozbouřené atmosféře posrpnové ČSSR, to už je jen pikantní paprička na slušně ochuceném válečném guláši.(27.7.2004)

Podle mého názoru naprosto výjimečný válečný fim, především ojedinělým pokusem o realističnost a vyváženost přístupu jak k postavám, tak i k oběma protistranám. S takovým pojetím německých vojáků, civilního obyvatelstva i všeobecné morálky je ojedinělé setkat se i v dnešní době, nemluvě o éře let šedesátých a sedmdesátých, tak hojné na většinou řemeslně obstojné snímky. Film občas trochu ztrácí na konkrétních dramatických scénách, jež sice mohou být obecně dokonalé, ale vždy za nezanedbatelnou cenu přílišné okázalosti a výrazné povrchnosti, proto je možná někdy méně lepší než více. Další důležitou devizou jsou výborné herecké výkony, především mi v mysli hluboce utkvěl nervózní a nerozhodný obličej skvělého Roberta Vaughna.(25.11.2004)

Velmi atraktivní snímek vcelku s jednoduchým příběhem od režiséra Johna Guillermina (Skleněné peklo) nás diváky zaujme především skutečností, že se natáčel na Barrandově a exteriéry někde v Davli, později přes politické komplikace v roce '68 byl dotočen v Itálii a Německu. Nechybí ani čeští herci - Vít Olmer nebo Rudolf Jelínek, ještě jsem si všiml Jana Mareše. Nenechte se mýlit datem výroby filmu - i dnes snímek udržuje vysoké tempo a mimořádné napětí. Patří k nejlepším válečným snímkům, tedy alespoň z těch známých..Velkou předností tohoto snímku jsou především velké a zdařilé bitevní scény, kterých je tu bezpočet a působí skoro dokumentárním dojmem, dobré ukázky samotných bojů i vojenské techniky a především silná kamera a skvělá Bernstainova hudba..Z herců nikdo vyloženě nevybočuje, ale kdybych přece jen měl někoho mírně vyzdvihnout, tak asi zlatokopa Benna Gazzaru (Seržant Angelo).(2.4.2008)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Vyčerpaní spojenci dobývají jednu z posledních překážek k dosažení Německa - Most u Remagenu. Skvělý film, s Robertem Vaughnem jako německým velitelem, i s Rudou Jelínkem a dalšími českými herci, kteří pomáhali dobývat mosty v Davli a Měchenicích jižně od Prahy, kde se také konalo natáčení. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=hokoZ21tlrA(3.12.2012)

Po skončení filmu jsem dostal chuť si zahrát v Commandos BEL tu misi, kde je za úkol zničit most :-) Jinak se mi líbilo, že postavy ve filmu nejsou žádný neohrožený gerojové, který se vrhaj bezhlavě do útoku na nepřítele. Do boje se jim moc nechce, odmítaj plnit rozkazy, atd... Na tohle jsem zvyklej spíš ve filmech z války ve Vietnamu. Taky mě potěšilo, že jsem tam neviděl žádný tanky M48 Patton s hákovejma křížema a podobný nesmysly, což bejvá u filmů z druhý světový války "dobrym" zvykem. Jinak z českejch herců jsem si všimnul pouze R. Jelínka. Ostatní jsem nějak nezaregistroval. golfista: Tak to vzpomínáš na jinej film. Ta scéna byla totiž ve filmu Příliš vzdálený most.(9.5.2011)

Film kloubící v sobě typické prvky válečných filmů své doby, tedy účast hvězd, celkem realistické vyznění a slušnou výpravu s komornějšími prvky dramatu několika postav. Dobře natočené (na svou dobu velmi dynamická kamera) a zahrané (zvlášť Robert Vaughn), navíc v našich lokalitách s přispěním českých filmařů i herců. Skvělá Bernsteinova hudba. Ve filmu se podíváme na situaci Německa v březnu 1945 z obou stran, což přispívá k dobrému dojmu z filmu, který nijak jednoznačně nerozděluje lidi na dobré a špatné podle příslušnosti k té které straně. Ve filmu chybí jakýkoli patos, americké vlajky, velkohubé hrdinství, naopak nechybí ironie, vojáci neumírají s hrdinskými výkřiky, jsou unavení, klejí, okrádají padlé, odmítají poslouchat nařvané velitele. Vůbec je přístup k oběma stranám vyvážený, ani Němci (civilisté i vojáci) nejsou prvoplánové zrůdy, ale lidé, dokonce jsou schopni odvážných činů. Kéž by dnešní technicky precizní filmy dokázaly nabrat alespoň trochu realističnosti atmosféry tohoto filmu, který osobně řadím mezi nejlepší západní válečné filmy vůbec.(13.1.2006)

Skutečné obsazení jediného zachovaného mostu přes Rýn bylo neskonale jednodušší a střízlivější. Němečtí vojáci jednoduše zdrhli. Most u Remagenu využívá téhle události jen k rozehrání silného příběhu o vojenské cti, odvaze a o tom, jak ji mocní někdy odměňují. Na svou dobu slušný žánrový nadprůměr, který je zajímavý pohledem z druhé, nepřátelské strany.Celkový dojem 80 %.(10.7.2006)

Most přes vodní příkop chránící srdce Hitlerova Německa. Má být padací..? Nemá být padací..? Jedna strana v tom má jasno, ta druhá, už dobře si vědoma, že na vítězství to ani napodruhé nebude, je na vážkách. Přišel čas cti a odvahy snadno zaměnitelné za ztrátu ostražitosti.. Z části natočeno na naší straně železné opony, bez zbytečného patosu, s vcelku plastickými postavami a „wire cuttery“ na armádních džípech. Toť časem už tuctový příspěvek k tématu, že válka je nesmyslné svinstvo, bez kterého bychom nevěděli, co je to mír.. Apropo, další osud mostu připomíná historku, kdy ve ´44 bojovali o kus lesa partyzáni s wehrmachtem. V pondělí wehrmacht donutil partyzány k ústupu, ti je však v úterý zatlačili zpět. Ve středu byla úspěšná protiofenzíva wehrmachtu, ovšem na druhý den partyzáni po lítém boji získali své pozice nazpátek. No a v pátek přišel myslivec a vyhnal je všechny..(24.9.2018)

Velkoryse natočený válečný film o zmatcích i nesmyslnosti války. Evokuje i atmosféru Pražského jara právě tím, že byl natáčen u nás; v předcházejících letech by šlo o cosi nepředstavitelného (finančně hladová normalizace teprve měla nastoupit a dnes zapomenutý pojem devizového cizince byl takříkajíc v záběhu). Tragédie nesmyslných smrtí (v Německu dezertéři z vokssturmu-lidobrany nebo branné moci-wehrmachtu byli omilostněni až před několika lety; do té doby měli být bez nároku na invalidní důchody oni, zatímco jejich vdovy či sirotci zase bez možnosti pobírat za ně v případě smrti příslušné sociální dávky; u válečných zločinců tomu často bylo jinak). Poznání, že válka je stejně krutá a nemilosrdná jak na svém počátku, tak ve fázi svého vyhasínání, je deprimující. Stejně tak jako pohled na mrtvoly dětských vrahů v nacistických uniformách. Pohled z obou stran tento tísnivý nečernobílý dojem jen dále umocňuje. Přítomnost amerického filmařského štábu měla pro nás i jednu aktuálně hořkou příchuť: jejich vozidla posloužila ruským lhářům z Pravdy, agentury ANP a dalším jako důkaz o údajné přítomnosti západních armád na našem území. Nepřímo a nechtěně se tak spolupodílela na srpnových událostech druhé okupace. Film je nevšední nejen kvalitou svého zpracování, tehdy snad poprvé přibližující válečné události opravdu bez příkras z blízka, ale i těmi dnes čtyřicet let starými událostmi svého nedobrovolného kontextu. I v tomto případě nevšední znamená po čertech dobrý.(11.10.2008)

Válečný film ze staré školy, natočený v tuzemské Davli a s nehoráznou podpásovkou v podobě hrdinského zakončení.(4.3.2008)

Naprosto vynikající válečný film bez příkras, bez velkolepé výpravy a o to lepší, působivější a realističtější. Jeho zobrazení znepřátelených armád je skutečně realistické a lidské a tak to nějak skutečně mohlo být. Na obou stranách se najdou zbabělci i stateční vojáci, oddaní své věci. Konec války a pád fašisitckého Německa nabývá plných obrátek. Vojáci obou armád jsou zdecimovaní, unavení. Američané jsou tisíce kilometrů od svých rodin, jsou nalomení a pološílení. Seržant Hartman ve skvělém podání George Segala je válkou unavený férový chlap, který nechce nic jiného, než přežít a zachránit co nejvíce svých mužů. Ben Gazzara výtečně zahrál vojáka Angela, obyčejného až prostého člověka. Právě s ním jsem se stotožnil asi nejvíce. Osm let po "Sedmi statečných" se Robert Vaughn zhostil mírně fanatického, ale silného a statečného majora Paula Kreugera, který ovšem za svoji statečnost a neśtupnost tvrdě zaplatí. Spolu se "Skleněným peklem" jedno z životních děl Johna Guilermina. V malých rolích si můžete povšimnout Rudolfa Jelínka a Víta Olmera, poněvadž byl film natočen v Československu. Nejsilnější scéna je pro mne nejspíš ta, jak pološílený Hartman jde bezhlavě a nepřítomně kolem bitevní vřavy za zvuků nádherně mrazivého pochodového soundracku Elmera Bernstaina.(17.2.2005)

Film jsem chtěla vidět vlastně jen proto, abych si připomněla Davli 60. let, tedy jak si jí pamatuji z dětství. Ale překvapivě mě to chytlo! Mělo to spád, filosofii i vyhrocené okamžiky! Za mě dobrý!(21.9.2018)

"Nepřátelské letouny, pane." - "Jenže kdo je nepřítel?" Válečná extratřída se zajímavým příběhem, v němž se ti dobří i ti zli najdou na obou stranách, a se strhujícími bitevními scénami. Aby také ne, když Američané dostali povolení pro své potřeby například odstřelovat domy ve vybydleném Mostu. Pohled na tu zkázu, kterou se prohánějí tanky, působí dokonale děsivě. George Segal v hlavní roli je přímo skvělý (mimochodem zatím každému jeho filmu jsem dal nejvyšší možné hodnocení, což je zajímavé) a na jeho závěrečnou procházku podpořenou Bernsteinovou hudbou se nezapomíná. Robert Vaughn hraje německého majora také skvěle... A vůbec, zkrátka je to senzační film, který právem patří do onoho zlatého fondu, v němž jsou Most přes řeku Kwai, Nejdelší den, Příliš vzdálený most, Bitva v Ardenách a mnohé další.(2.5.2015)

Celkem obstojny valecny film, ovsem misty pokulhavajici hlavne kvuli scenari. Film byl opravdu tocen u nas i pres nastupujici normalizaci, jelikoz jednu vec meli soudruzi jeste radsi nez svoji ideologii - valuty...(30.12.2003)

"Buď sa ubránia alebo zomrú, Fuhrer rozhodol..." V situácii keď každý deň chodia rozkazy útočiť s divíziami, ktoré už dávno neexistujú, je veľmi ťažké bojovať. Hrstka Nemcov sa pokúsi ubrániť...V jednoduchom príbehu o obrane mosta dostáva priestor tak strana spojencov ako tá nemecká, ktorá je vykreslená celkom sympaticky. Veľkú zásluhu na tom má R. Vaughn, ktorého po Siedmych statočných asi v ničom lepšom neuvidíte. Jeho postava nemeckého majora v sebe nesie známky ľudskosti na hony vzdialené hnusným kreatúram v iných starších filmoch. Akčné scény sú výborné, trochu zamrzia len chýbajúce spätné nárazy pri výstreloch z tankov, ale to je len detail. Za pozornosť stoja skutočne reálne deštrukcie budov, čo vyzerá super. Nemci to mali pred koncom vojny skutočne ťažké a výstižne to zhrnul majorov šofér: "Keď už strieľame vlastných dôstojníkov, tak je vojna stratená..." V detstve som to videl dvakrát, ale až teraz oceňujem jeho skutočné kvality a pridávam hviezdu. Za sympatickú postavu r. Vaughna - majora, dávam plný počet. 90%.(14.5.2013)

Dobrá válečná akční povídka...české prostředí a občas český herec s vyčnívajícím Jelínkem na straně nacistů.(1.8.2007)

Čakal som viac na to, že aké to ma vysoké hodnotenie. Príbeh je vojenský jednoduchý čo mi vôbec nevadí, ale postavy sú napísané fakt biedne a jediný kto tam za niečo je stojí je nemecký Robert Vaughn alias Major Kreuger. Inak je to natočené dosť dobre, hlavne kamera stojí za to a taktiež aj akcie, ktoré ponúknu slušný arzenál. Keby sa prepísali postavy a príbeh trochu viac zdramatizoval, aby vtiahol do deja bolo by to rozhodne lepšie. Takto sa jedná len o film s peknou vojenskou výbavou a výbuchmi. 65% - 3*(11.3.2014)

Co k tomu dodat? Opravdu povedený válečný film s výborným Robertem Vaughnem a George Segalem.(30.3.2012)

Další zhlédnutý kousek do party mezi válečními snímky, co se urodily v šedesátých letech. Takřka už v prvních minutách po spuštění mi bila do očí nezvykle dynamická kamera. Co tam na tom statku mají? To nevím, ale určitě ne cukroví :-) [6,5/10](2.4.2010)

Počas celého dlhého filmu som hľadal nejakú zvláštnosť, niečo, čím by som ho v pamäti odlíšil od podobných (a lepších) filmov, akým bol napr. Príliš vzdialený most. Zbytočne. Vyzdvihovať, že Robert Vaughn vyniká nad ostatnými by bolo tvrdením, že jeden herec robí vojnový veľkofilm. Ani účasť českých hercov filmu nepomohla. Nakoniec u mien, ako Olmer a Jelínek, to nikto ani nemohol očakávať. Takže výsledné hviezdičky sú ocenením iba toho, že som napriek nábehu na spánok, celý film absolvoval v bdelom stave, i keď ma to stálo nemálo síl.(24.7.2011)

Most u Remagenu je čistokrevná válečná akce. A mostem u Remagenu nazývám dodnes i ten most v Davli po kterém se chodí od nádraží do města. V kopcích nad Davlí máme chatu, tak jej vídám často. Nedivím se, že se Amíkům líbil a vybrali si jej pro natáčení. Má look válečných mostů i když kvůli filmu bylo nutno mostu dodělat obranné věže, které dnes samozřejmě nemá a nikdy neměl. Skvělá je i konfigurace terénu kolem, kopce na obou stranách řeky a silnice i trať vedoucí po březích, to musely být ideální exteriéry pro takovýto film. Další ,,skvelou'' věcí byl fakt, že starý MOst musel ustoupit těžbě uhlí a tak celé opuštěné ulice dostali filmaři (nejen tohoto snímku) k vyblbnutí. Ty padající domy při tankovém vjezdu do města byly skutečné! Pyro efekty ve filmu jsou vůbec na skvělé úrovni a nemyslím tím jen různé výbuchy, ale i třeba fantasticky natočenou jízdu americké kolony po břehu řeky, kdy němci z osmaosmdesátek to do ní začnou sypat. Ty nahodile zasažené náklaďáky v koloně točené kamerou jednoho z nich, to bala paráda. Dobová technika byla povětšinou autentická - divák uvidí hramady jeepů, Dodge WC, nákladní US6 Studebakery, M8 Greyhoundy a tanky M24 Schaffee. Z německé techniky uvidíte jen Sdkfz a pár štábních aut. Z tanků nic. Příznivci vzdušných sil pak uvidí parádně udělaný nálet na most bombardéru B25 Mitchell s doprovodem mustangu. Tady snad jediná výtka, Mitchell měl marking amerického letectva ze začátku války, v roce 1945 kdy se děj odehrává bychom těžko na nějakém americkém stroji nalezli červené středy býlých hvězd. Nálet je ale v takovém fofru, že si toho možná někdo ani nevšimne :-).Ač jsem se snažil, a hledal naše herce ve tvářích na obrazovce, nenašel jsem ani jednoho. Z taktického hlediska jsem nepochopil, proř tanky na jedné straně mostu nevysmažily ústí tunelu a nechali pěchotu nechat se kosit při pobíhání mezi nosníky... Ale halt je to film, někdo to takhle sepsal a někdo to tak natočil. Já byl rozhodně spokojen. Tohle je válečná klasika, která by neměla chybět v žádné filmotéce milovníka válečných snímků! Dávám 4 pozlacené tabatěrky. * * * * PS. K snímku se váže ještě jedna zajímavost, kterou mám jen z doslechu. Před natáčením prý přišli do hospody v Davli Češi oblečení do amerických uniforem a řekli: Tak jsme tady! A jeden z místních prý rozbil půllitrem hlavu místnímu vedoucímu národního výboru a stranické buňky KSČ.... Bohužel se ukázalo, že jsou to jen herci od filmu a ne osvobozenecká armáda. A bylo ještě hůř, přišel srpen 1968 a od ,,kontrarevoluce'' nás osvobodili jiní.... Američané museli film kvůli tomu dotáčet jinde a já nechci vůbec raději vědět jak skončil onen bodrý místní, který použil půllitr na soudruhovu lebku.....(10.5.2015)

Jeden z těch lepších válečných filmů.(19.5.2007)

V dnešní době, kdy máme válečné filmy, ve kterých jsou samé krvavé scény, střeva se valí támhle, končetiny leží támhle a nebo různé operace, tak tento filmy je vzácnost. A na to, že je to z roku 1969, tak tím je to větší vzácnost, protože něco podobného se v současné době nepodaří už natočit. Film má nesmírně pomalé tempo, které nabírá strašně pomalu. Ale je pravda, že i když se to rozjede asi tak po hodině, tak i ta pomalá hodina je dost dobrá. Líbilo se mi, jak sledujeme americkou a i německou stranu a veškerou strategii těchto dvou stran. Když přišlo na valčení na mostě, tak to byl docela luxux. Parádně natočeno a já jen zašnu, jak to na svou dobu bylo natočeno. Vážně klobouk dolů. Z herců jsem neznal ani jednoho, ale je pravda, že podali výborné výkony a to tak, že všichni. Jeden z nejlepších válečných filmy, co jsem kdy viděl!(17.5.2008)

Ani sa nechce veriť, že sa jedná o americký film. Pri bližšom pohľade však áno, odstup od historickej udalosti umožňuje objektívnejšie zhodnotenie situácie. Paralelný pohľad z oboch strán fronty na jednu situáciu uprostred bojov. Zbúrať, alebo nezbúrať most a čo z toho vyplynie, riešia obe strany a na každej dochádza k zmenám a konfliktom názorov. Počúvať rozkazy, alebo vlastný rozum, to ďalšia schizofrénna dilema, do ktorej vás niečo tak absurdné, ako vojna, dostane. Obe strany sú zobrazené morálne rovnostranne, čiže ani spojenci pri bombardovaní civilistov z toho nevychádzajú ako pozitívne opozitum Nemcov. Každý proste plní rozkazy a rieši veci, ako najlepšie vie. Za akú ideológiu, v tomto filme nie je až tak podstatné. Netreba písať, že je to iba pre dobro veci a zvyšuje to umeleckú hodnotu diela.(18.11.2015)

Příjemný film kde se celkem slušně bojuje, záběry jsou místy pěkné, hlavně pokus o vyhození mostu a celkový příběh je dobře zpracovaný takže tenhle válečný film chválim hlavně herce.(22.9.2018)

"Učme se žít se svými ztrátami !!" Most u Remagenu rozhodně platí za velmi netypický válečný film vyborného Johna Guilermina, který realisticky a nestranně popisuje boj o poslední most přes Rýn, jemuž absence větší brutality na úkor totální lidskosti bez příkras a patetických proslovů, tolik typických pro válečné snímky klasického Hollywoodu, evidentně i po více než čtyřiceti letech jen prospívá.. A samozřejmě i fakt, že se Most u Remagenu podle parádního stejnojmenného románu Kena Hechlera natáčel i u nás, kupodivu v čerstvě posrpnovém Československu, s přispěním nezanedbatelného počtu našich herců, z něj alespoň pro mě činí naprostou špičku svého žánru..(8.5.2013)

Musím říci že válečné filmy docela můžu. Mezi mnoha shlédnutými vyniká právě Most u Remagenu, především svojí lidskostí. Prvotřídní hudba a skvělé záběry kamery jsou pak už jen třešničkou na dortu tohoto skvostu světové filmografie.(17.11.2007)

Hodně starý, ale i tak stále dobrý film ze druhé světové války. Dokonale zde byla vystihnuta zoufalost německé armády, ketrá místy existovala jen na papíře.(2.7.2009)

Perfektní válečný film druhé světové války. Myslím, že není co vytknout. Hraje tam několik českých herců (slyšela jsem, že jako protiúčet za "pronájem města MOST", který byl Američanům pro tento film nabídnut. Prý se to tak dělá, když je něco určeno k demolici, tak se to přednostně nabídne filmařům. Výborná podívaná a díky bohu, že už se (snad) tato apokalypsa nebude nikdy opakovat.(23.9.2007)

Kvalitní snímek o skutečné válečné události. Podle reálíí je to celkem věrohodné ztvárnění válečné operace. Herecké výkony jsou spíše úměrné době a snímkům tohoto typu. Ovšem na svou dobu je to kvalita.(20.1.2006)

• Lacike

Dost nudny vojnovy film. Zapletka je jednoducha. Bojovat o most. Z postav si po skonceni filmu pamätam 2 na americkej strane a jednu na nemeckej. Zvysok totalne nevyrazny. A bojove sceny? Su velkolepe. Vyprava a je pôsobiva. Evidentne to stalo kopu penazi, ale na mna pôsobia dost stereotypne. Neustale tam nieco vybuchovalo a uz po chvili som sa nudil. Trochu ma stvala aj neustale poletujuca kamera, ktora sa z velkej vysky znasala na zem. Pôsobilo to divne. Brutalita uplne absentuje. Vojaci sa po zasahu len tak hodia na zem. Niektori skôr len lahnu, aby si neublizili. Jak tak citam zaujimavosti zo zakulisia, tak okolnosti vzniku fimu su pôsobivejsie ako film samotny. 4/10.(13.8.2016)

Klasika mezi válečnými filmy.(7.9.2010)

Vynikající válečný film popisující skutečnou operaci Lumberjack. Jejímž cílem bylo obsazení posledního fungujícího mostu přes Rýn. Jeho získání by znamenalo klíčový okamžik ve válce. Film perfektně popisuje situaci na obou stranách fronty. Únava, vyčerpání, nedostatek výzbroje i mužstva. Němci i Američané na pokraji svých sil. Efekty i herecké výkony jsou na velice dobré úrovni. Film má spád a ani chvilku nenudí. Akce je pěkná a přehledná. Za zmínku stojí že velká část filmu se natáčela v tehdejším ČSSR. Konkrétně ve městech Most a Davle u Prahy.(2.3.2013)

• YURAyura

No, zadna slava - pribeh sice zajimavy - ale ty herecke vykony az na Vaughna a toho nemeckeho ucitele zadna slava. Takovy je to hodne civilni film, ktery pres svou znacnou delku ale rychle ubehne - moc se nenudite - nektere zabery jsou docela pekne - prekonavani barikad, strileni pres ryn, masakr na moste, ale celkove mi to prislo takove nemastne neslane. Skoda.(13.3.2006)

Most u Remagenu jsem si oblíbil už při prvním shlédnutí, na svou dobu velmi dobrý válečný film, který může konkurovat svým kolegům ze stejné doby. A nyní jsem ho viděl podruhé a pořád má co nabídnout, tak přesně takto si představuji ničím nenáročný, přesto poutavý válečný film.(18.9.2008)

Výborný válečný film. Vždy si cením těch válečných filmů, v nichž jsou ukázány obě strany tak, že jedna nevyznívá jen jako ta jednoznačně nejhorší. Zde byli někteří nemečtí vojáci zobrazeni především jako lidé na jedné z válčících stran a ne jen jako krvelačné zrůdy. Navíc stupidní rozkazy, kvůli nimž byli obětovány lidské životy, nebyly vydávány pouze fanatickým Hitlerem, jak můžeme vidět právě v tomto filmu. Myslím, že Most u Remagenu je pro milovníky válečnýh filmů opravdu lahůdkou, a to jak díky hereckým výkonům, tak i dobré režii, kameře a hudbě.(22.9.2007)

Další výtečné zpracování jedné bitvy z druhé světové, působící velmi realisticky. Na domech vesnic je skutečně poznat, že se film natáčel u nás. Velice kvalitně natočené bojové scény a úžasná hudba. Přesně takovéto válečné filmy jsou nejlepší.(12.12.2009)

Věšinou mám podobný názor jako většina hodnotících, ale v tomhle případě tomu tak není. Staré válečné filmy mám rád, protože se prostě uměly točit. To částečně platí i o Mostu u Remagenu. Kamera je většinou velmi dobrá, hudba správně burácí, ale mně to prostě nějak nesedlo. Bitvy mi přišly sice monstrózní, ale hodně nepřehledné. Měl jsem hodně problém orientovat se, kdo je kdo. A je to škoda, ten námět byl zajímavý, ale přišel mi prostě zabitý. Nehledě na to, že "náckové" tu mluví anglicky, což mi teda přišlo dost hloupé. Z herců vyniká asi jen Vaughn, který si roli užil. Ostatní mi pár hodin po zhlédnutí splývají, což není dobře. Na druhou stranu tehdejší natáčení v Československu asi muselo být hodně zajímavé a tiché role českých herců jsou třešničkou na dortu. Přesto ale víc jak tři nedám, protože to tak prostě necítím. 50%(9.8.2010)

Snímok sa môže pýšiť technicky brilantnými akčnými sekvenciami. A to je asi tak všetko. Zaujímavejšie je pravdepodobne jeho nepríliš hladké natáčanie v bývalom Československu v lete 1968. Dátum hovorí za všetko.(9.9.2013)

Není to úplně velikášská pecka jako Vzdálený most nebo Nejdelší den, přesto je to klasický válečný film 70. let, které můžu beze zbytku. Možná tomu chybělo hvězdnější obsazení, protože obsazeným hercům občas chyběl onen patos, jaký tyhle filmy pořebují. Zaujal mě tedy hlavně můj oblíbený Robert Vaughn (výborná scéna s rozbitím míšeňské sošky) a Ben Gazarra v roli Angela. A jak jste i ostatní zmínili, vynikající hudba Elmera Bernsteina.(9.5.2008)

Na staré válečné filmy mám slabost a toto není vyjjímka...(20.11.2009)

Příběh nedobrovolného hrdinství, které si vynutila válečná léta - TA léta, za jejichž vlády se život a smrt probouzeli i ukládali ke spánku společně ... bok po boku. Neodděluje striktně černou a bílou - prostřednictvím prostého, nepřikrášleného vyprávění se snaží přiblížit všechno, čím procházeli vojáci na obou stranách fronty - včetně rozkazů, které musely být vyřčeny ... a naplněny, i když se dopředu nedalo říct, jestli přinesou kýžený výsledek. Ve své podstatě je to příběh velice opravdový ... a velice LIDSKÝ - navzdory dějinné epoše, o které pojednává ... jako vzpomínka na všechny padlé, kteří se jejího konce nedožili.(3.5.2015)

Tento film na mě udělal velice dobrý dojem. Osobně ho řadím mezi pomyslnou plejádu nejlepších válečných filmů všech dob. Každého fandu válečných filmů Most u Remagenu určitě zaujme velice dobrým scénářem, ve kterém se střídají akční scény se scénami komornějšími (na válečný film...), které jsou ale zase důležité pro děj. Také je zde výstižně ukázáno, co všechno dokáže špatné velení, rovněž je tu ale i ukázána zoufalá situace Německa na konci války a jeho předsmrtná křeč, kdy "kopalo kolem sebe"... Film měl i velmi dobrou režii, která se postarala o spád i mírné napětí v celém filmu. Herci hráli všichni více než dobře, ale netroufám si je nějakým způsobem seřazovat. Snad jedině Robert Vaughn by si zasloužil za svůj výkon mimořádnou pochvalu (hlavně za dokonalý výkon na konci filmu...). Most u Remagenu je jednoduše filmem, který by, podle mého, měl vidět každý, koho válečné filmy zajímají, ale vřele ho doporučuji i těm, kteří se mezi fandy válečných filmů neřadí. A ještě něco na závěr: To že se film natáčel u nás ví mnoho lidí. To, že tam hráli čeští herci také, ale nejsem si jistý, jestli víte, že o většinu komparzu (např. vlak se zraněnými něm. vojáky na začátku filmu) se postarali čeští studenti (vím to od táty...)!(27.5.2005)

Na svojí dobu kvalitně odvedený film. Jediné, co je pro mě dost zvláštní, je to prostředí středních Čech, které má představovat Porýní. To je úplně jiná krajina. Spoustu míst znám, ale úplně jinak. To se docela nechalo čekat, že si to tvůrci upraví. Každopádně dobrá a pořádná proce válečného filmu, jak by mělo být.(13.10.2019)

Velmi kvalitní válečný film, který netrpí svou délkou, nejsou tu velké prostoje, je stále nač se dívat. Bohužel nasazené tempo film ke svému konci ztrácí a začíná se táhnout, naštěstí brzy přichází konec. Zajímavostí pro nás je to, že fim byl natáčen v Čechách.(12.1.2004)

Výborné válečné drama. Na svoji dobu skvěle natočená akce, sice tu není krev, ale to vůbec není na škodu, naopak je to lepší než např. přehnaně krvavý "vojín Ryan". Dobrý scénář, výborní herci (George Segal a hlavně Robert Vaughn), realistické chování postav i konec. Film je možná ještě o trochu lepší než starší Guillerminův "Modrý Max", takže se "Most u Remagenu" může směle řadit po bok takových klasik jako je třeba "Tucet špinavců".(8.5.2009)

Vojnove filmy mam rad jednak od Michalkovova /ktory aj ked netusiac ma zasvatil do tajov tychto filmov ...../ a jednak tie z Druhej Svetovej Vojny. A ze ich vyslo pozehnane, je fakt vseobecne znamy. V tomto vybornom filme sa bojuje o posledny most cez Ryn, ktory by mhl aspon ciastocne zastavit postup Spojencov do Nemecka. Aj ked sa prilis nestriela, reziser John Guillermin /Modry Max, Never Let Go/ natocil vskutku posobivy vojnovy film. 70 %(9.5.2013)

Jak Most nenastartoval Olmera do Hollywoodu.(8.5.2013)

HERR MAJOR, I REGRET VERY MUCH! OURS OR THEIRS? ENEMY PLANES, SIR! BUT WHO IS THE ENEMY?! Jeden ze zatraceně nejlepších válečných snímků, jaký jsem měl kdy tu možnost shlédnout. Ani na vteřinu jsem se nemohl odtrhnout, skoro jako by obrazovka byla okvětní plátek přetékající sladkým pylem a mé oči dva nadržení čmeláci po dlouhé zimě. I bych si tipnul, že major Barnes v MASH je podle ťulpase z tohoto filmu. Plukovník je set sakramentsky dobrej chlap a se svojí jednotkou, která chcípá jak kuřata na jatkách mu držíte palce až do úplného konce. I z Angela se nakonec stal dobrej kluk COME ON. YOU CAN ROB HIM LATER! Na druhé straně mostu u těch zlých hochů však vynikající major Kreuger, který si se sympatiemi nezadá se zmiňovaným poručíkem. Spousta akce, české lokace a myslím, že dvě jediné vady na kráse jsou: Němci nemluví německy a tanky při výstřelu z kanónu zní jako kulka odražená od kovového předmětu. Pro fanoušky 2.světové naprostá povinnost vidět. NOT YET, YOU BASTARD. WAIT TILL I'M DEAD!(4.5.2015)

Američanům se během nějakých dvaceti let času podařilo natočit několik velmi dobrých válečných filmů z období II. světové války. Nejsou to sice takové špičky, jako třeba vojín Ryan, ale rozhodně ukáží člověku, jak to tenkrát vypadalo a jak se lidé zbytečně vybíjeli navzájem. 80%(8.9.2016)

Jeden z prvních válečných filmů, který jsem jako malý viděl...Stále napjatá atmosféra a myšlenky nasměrované na jeden velmi důležitý most..Legenda.(30.1.2007)

Poručík Hartman jde nepřítomně vstříc štěkajícím kulometům za zvuků geniálního motivu Elmera Bernsteina. Už jen kvůli této nezapomenutelné scéně za pět....(12.11.2007)

Marec 1945. Nemecká armáda sa sťahuje za Rýn a poslednou vstupnou bránou pre spojencov cez túto rieku je most v mestečku Remagen. Malá motorizovaná jednotka na čele s poručíkom Hartmanom (George Segal) dostane za úlohu tento most dobyť. Film zaujme hlavne tým že sa natáčal vo vtedajšej ČSSR a Rýn tu zastúpila Vltava. Inak scény bojov sú viac než zajímavé. Uvidíme tu aj tanky M-24 chaffee uprostred bojov v meste alebo aj scény kedy sa deti a chromí starcovia v skopčáckých uniformách húfne vzdávajú spojencom. Nádherná ukázka toho že Hitler v závere vojny vyčerpal väčšinu ľudských zdrojov. Ďalšou zaujímavou scénou je útok bombardérov B-24 liberator na mesto a záverečný akt kapitulácie nemeckej posádky. Inak medzi hercami určite poznáte Rudolfa Jelínka alias Jirku Hradce z majora Zemana alebo Víta Olmera.(12.2.2012)

Skvělý válečný film, ve kterém mě nejvíce zaujal koncept pohledu obou válčících stran a také poznávání různých míst z nedaleké Davle. Také se mi líbilo vcelku velké množství vojenské techniky oproti klasickému "zapůjčíme vám na natáčení jeden tank a zbytek si udělejte jak chcete". Herecky a akcí průměrné, příběhem a zpracováním pecka.(16.2.2013)

Ve spoustě ohledech je tenhle komornější přístup k násilnickým scénám (žádné stopy po kulkách, po výbuchu jsou všichni v jednom kuse) lepší, poskytuje nám oddych od těch identických, válečných filmů, kterým by se, pokud by se neobjevil alespoň jeden záběr na utrhnutou nohu či americkou vlajku, pomalu ani tak nedalo říkat. Dostane se nám lehce průměrných výkonů, leda Robert Vaugh je na tom coby záporák o něco lépe. Pěkná hudba, která nikdy nesmí chybět, jinak si snímek koleduje o problém, spolu s povedenou kamerou a jednotlivými, detailními záběry na různé přestřelky a výbuchy granátů, z Mostu u Remagenu dělá výjimečné dílo. Rozhodně i dnes ohromí svou realističností. 80%.(29.1.2012)

Skvělý válečný film ze staré školy plný československých herců. No a má slabost pro staré válečné filmy je viditelně zřejmá.... 90%(13.10.2012)

Nekompromisní, se spoustou velkolepých a okázalých válečných scenérií. Obě strany konfliktu jsou představeny správně nečernobílé, se svými kladnými i zápornými stránkami. Film rozhodně stojí za vaší pozornost.(23.3.2015)

Poctivá vojnová dráma s prvkami dobrodružnosti, ktorá na to, že obsiahla iba deň či dva, pôsobila veľmi vieryhodne. Na akcii sa nešetrilo, vojnové scény napr. v meste Remagen boli na jednotku a očákal by som ich skôr u 20 rokov novších filmoch. Vaughn aj Segal viac než dobrí, ale po vzore podobných vojnových snímkov by som privítal bohatšie zastúpenie hviezdnych hercov. Film aj téma by si to určite žiadali.(29.5.2015)

Velice příjemná a rychlá podívaná okořeněná hudbou Elmera Bernsteina a několika českými českými herci.(16.8.2008)

• dopita

Důvody proč se na film podívat jsou tři: výborná hudba, Československý reálie a Vít Olmer, kterej dostal překvapivě velkou roli. Jinak mě film velmi zklamal, jen občasné detaily zaujaly, ale jako celek je to nuda.(20.1.2012)

Pohľad na koniec vojny aj z opačnej, menej prezentovanej strany Nemcov. Aj tam sa vyskytujú zdravé charaktery, hoci musia poslúchať príkazy zhora.(7.5.2013)

Film jsem viděl několikrát a v kontextu americké produkce z této kategorie je řekněme komornější.Neříkám průměrný, spíše mírně nad.Je to obvyklé schéma formálních a neformálních vztahů v bojové jednotce, které se tu a tam dostávají do konfliktu.Je tu také poukaz na obvyklé a přece tak zvrácené projevy nacismu.Dobře zachycená jedna z posledních akcí obrany říše, jedna z řady akcí Američanů při cestě za vítězstvím.Lidské ZOO jak na americké, tak na německé straně je výborně prokreslené.Není tu ani stopa po klišé.Vše promícháno tlakem americké armády a zmatky wehrmachtu, které ústí do popravy Vaughnovy postavy jako symbolu konce zla války, která však nepostrádá lidskost a racionální uvažování. Bohužel, či bohudík pozdě.Lidsky vlídné typy Hartmana a jeho kamarádů v dresu jsou dobrým protipólem na druhé straně barikády.Jak už to ironie někdy určí, pár dnů po osvobození se most zřítil sám do Rýna.No a exteriéry v Davli a ve starém Mostu, které dobře posloužily a vešly ve filmových obrazech do dějin jsou jen okrajovým mementem.Slušný film.(21.8.2013)

Jeden z klasických vojnmových veľkofilmov, teraz aj s cs obsadením, a aj keď už asi ťažko bude konkurovať titulom ako napr. Saving Private Ryan, každý, kto má rád túto tématiku si tu prijde na svoje.(9.10.2003)

Slušný válečný film, který velice nejasně staví hranici mezi hodnými a zlými. Jistě potěší obsazení českých herců, viditelně Olmera a Jelínka.(20.8.2006)

Na tu dobu možná gut, ale dneska je to tvrdý průměr...(9.5.2008)

Dost dobrý válečný film...kolikrát si říkám že John Guillermin umí točit své filmy dosti nadčasově...to není úplně případ Remagenu...který by sice dnešní válečné filmy mohl ještě strčit do kapsy ale nahlodal ho trochu zoubek času... ale opravdu jen tak drobátko...ale je to třeba případ jeho Skleněného pekla které nestárne vůbec...Robert Vaughn snad ve své nejlepší roli...(9.5.2008)

Vojnový film zo všetkým čo k tomu patrí. Najviac ma poťešili bitky s tankami tie proste žeriem. Hudba dobrá.(25.6.2010)

Most pri Remagene je presne ten typ vojnového filmu, ktorý mi najviac sedí. Priamočiary, akčný, veľké činy namiesto veľkých slov. Úvod, ktorý vyzerá ako prechádzka ružovým sadom, skoro strieda vojnové peklo. Zaujívamosťou je charakter postavy Roberta Vaugna (notoricky to známeho zbabelca zo Siedmych statočných) Jeho zásadový, mierne fanatický nemecký dôstojník bojujúci až do samého konca je úplným opakom jeho pištolníka.(13.1.2005)

Most u Remagenu je jeden z amerických velkofilmů, který se točil i v Československu. Málo kdo však ví, že na záběrech tohoto filmu, jsou ve skutečnosti dva mosty. Davelský most a Měchenický most. Měchenický most plnil spíše úlohu, že opticky zvětšoval Davelský, který je ve skutečnosti malý, úzký a jen pro pěší. Proto po něm nemohly projíždět vlaky, které ve filmu převážely ustupující němce. Je zajímavé, že filmaři dokázali tohle dát dohromady, aniž by si toho divák všimnul. A proč se film netočil přímo v Remagenu? Těch důvodů bylo zřejmě víc. Ten hlavní však, že most byl v roce 1945 značně poškozen a ještě v průběhu války se nakonec zřítil do řeky Rýn. Most jíž nikdy nebyl obnoven a zůstaly zachovány pouze mostní věže.(29.6.2015)

Vytížené, vyvýšené bitevní pole, které se těší z moci, v "gala" noci, které se klene, jako velikán dne. Slávy, smrti.(28.7.2019)

Jde spíše o průměr, kterému tu jednu hvězdičku přidají české lokace a některé i dnes fantasticky vypadající záběry a scény explozí a demolic. Možná že v roce 1969 bylo zobrazení Angela jako zlodějíčka mírně podvratné a postava majora Kreugera trochu narušovala zažité stereotypy o zlých Němcích, ale dnes jde jen o provařená klišé. Herecké výkony jsou velmi matné, Segal nemá co hrát, Gazzara jede na půl plynu, van Eyck celkem rychle zmizí. Snad jen Vaughn se trochu snaží, ale tragickou ironii, která na něj dopadla, mu stejně nevěřím. A tak jsou největšími hvězdami paradoxně Jelínek s Olmerem, kteří si kradou veškerý čas před kamerou pro své české diváky. Ale ani o nich nelze napsat, že by nějak hráli.(30.8.2013)

... asi jsem byl moc natěšený. Tak nějak jsem čekal něco trochu jiného. I tak ale velmi nadrpůměrný válečný film, takže 70 % a určitě se na ten most zajedu podívat :).(8.5.2009)

Typický válečný starý film, kde je plno výbuchů, tanků a střílení a vše je reálné a opravdu zničené, což už se v dnešních filmech neděje, tak méně jak 4 hvězdičky nikdo normální dát nemůže. Samozřejmě tam jsou i povídáčky, ale bez děje by to asi nebylo ono:-) 70%(5.9.2016)

Průměrný válečný film své doby.(6.3.2017)

• Ryuuhei

Poslušně hlásím, že mé hodnocení je nyní velice subjektivní, neboť jsem se u filmu ukrutně nudil, nedokázal jej pořádně tím pádem vnímat a ve výsledku ani nepobral jeho pointu. Nejsem fanouškem válečných filmů, nicméně i tak se v žánru najdou výjimky, které se mi líbí. Tento film jí ovšem není.(25.8.2017)

Důkaz, že i jeden most uhraje celej film.(15.1.2009)

Ty novodobé válečné snímky stojí za prd. Za to ty starší, to je vážně umění filmografie. Moc skvěle se na to koukalo.(11.2.2010)

Špičkový válečný film, ve kterém není ani tolik krve jako ve "vojínu Ryanovi" ale o to více kvalitních hereckých výkonů a žádná ta klišé jako ve zmiňovaném "vojínovi". Výborná podívaná pro milovníky válečných filmů.(20.3.2010)

Pozoruhodný válečný kousek, u něhož měl divák celou dobu problém přijít na to, je-li někdo klaďák či záporák. Ono se to sice zprvu nejvíc jeví coby příběh amerických hrdinných vojáků zakončený vítězstvím strany v právu a kouřením z cigaretového pouzdra ukrdnutého nepříteli. Nepřítel, jmenovitě major Kruger, má zřejmě všeobecné záporáctví předurčeno (už jen tím, že ho hraje Robert Vaughn), žeť jeho postava je Němec, ale v pravdě je to hrdý voják odhodlaný pro vítězství a nepodvolení se nepříteli obětovat leccos, vést svou nedokonalou armádu promyšlenou taktikou a ano, nasadit vlastní život a kus odvahy (ale holt na špatné straně), aby po tom všem zjistil, že největší zradu může čekat od vlastních lidí. Vyvalený Vít Olmer a pár dalších (na straně nepřítele) potěší, naše všemu ničení nakloněné exteriéry a české luhy a háje si užijí výbuchů jen co je pravda a to doplněno skvělou Bernsteinovou hudbou ne nepodobnou Sedmi Statečným. Tedy, hlavní hrdina (George Segal) až otravně neprůstřelný, jeho kolegové zatraceně kladní, ale přesto nejsou Němci myšleni coby tupí záporáci a americkým kolegům jsou zcela rovnocennými soupeři.(8.5.2013)

Nepovedal by som, že staré americké vojnové filmy sú lepšie ako tie novšie. Môj názor je, že lepšie nie sú. A bez pochyby sa v nich viac kecá ako striela. V tomto filme ma zarazila jedna neodpustitelná chyba, keď pomerne na začiatku po prestrelke jedna čerstvá (a asi hlavne blbá) mrtvola v bielom tričku dýcha na plný pupok. A je to strašne dlhý záber. Potom armáda američanov strieľa slepými (alebo sú slepì vojaci?) keď modrooký blonďák (veď ako inak) uteká cez most a zapáli ručne rozbušku. Nikto teda nezabráni jedinému nemeckému vojakovi aby vyhodil most do vzduchu, pritom film je o bránení tohto mosta. No, našťastie nálož bola nekvalitná. Vyzdvihol by som tu výber postáv a možno ich hranie, ale to je na moju laťku málo.(27.7.2019)

• Yomega

Ukázkový americký válečný film, natočený v období studené války. Nikde ani kapka krve, vojáci zásadně nenabíjí a zářivě bílé zuby amíků mě budou strašit v hlavě ještě dlouho. Film jako celek nezatracuji, protože celkem věrně zobrazuje události u Remagenu (snad až na opakované letecké útoky Luftwaffe, které jsou jaksi vypuštěny), ale na zpracování se už zub času dost podepsal. Přiznám se, že nemám moc rád válečné filmy natočené v této době, právě pro jejich nerealističnost. Naopak válečné filmy musí být hodně drsný a čím drsnější, tím lépe. Musí být vidět jaké svinstvo válka je.(9.5.2008)

Výborně zpracované, jeden z TOP válečných filmů.(11.5.2009)

Známý válečný snímek o posledním mostu přes Rýn zapadá v šedi průměru. Bitevní scény nejsou nijak skvělé, atmosféra je naprosto typická pro 60. léta, herci nevýrazní (až na šarmantního lišáka Roberta Vaughna). Takže jediný důvod proč se na snímek dívat je fakt, že se natáčelo v Československu a zmíněný elegán Robert Vaughn v roli německého majora. Vcelku slušné, nikoliv však výborné.(18.7.2011)

Teda upřímně, já z Mostu u Remagenu příliš nadšený nebyl. Popravdě řečeno jsem od snímku očekával na jeho začátku docela dost, jenže hned u první válečné scény (útok na tu farmu), jsem si říkal, že mi něco nehraje. V dalších několika minutách jsem to pochopil - nikdo, ale naprosto nikdo (tedy až na jednu postavu, co zmíním v závěru) mi nebyl sympatický. Američani, Němci,... ono to bylo naprosto jedno. Americký poručík, co celý film působil ve stylu "hele, mně je to u zadnice" (vlastně američtí vojáci vůbec) nebo ten nesympatický německý major. A tak jediný, kdo mi docela seděl, byl německý kapitán, co byl v civilu ředitel místní školy. Mimochodem, ten závěrečný happyend? Tak ten byl moc i na mě.(5.12.2011)

Moc sa mi to páčilo, hlavne ten NIE čiernobiely pohľad na obe bojujúce strany. Tých českých hercov som tam našiel, akurát Schánilec sa mi niekde schoval... ;-)(18.6.2009)

Jeden z mé "mostové trojky", tedy válečných filmů točících se okolo mostů. Most u Remagenu je v konkurenci Příliš vzdáleného mostu a Mostu přes řeku Kwai sice až na třetím místě, ale svým zpracováním patří i tak mezi to nejlepší, co v žánru WW2 vzniklo. Výborné vykreslení obou válčících stran především jako lidi, ne zvířata. Žádný americký patos, přehnané hrdinství či uplatňování kolektivní viny. V dnešních válečných filmech se už tohle jen tak nevidí. Dalším plusem filmu je určitě na svou dobu velice dynamická kamera a příjemná hudba. České lokace a účast našich kaskadérů, herců a členů štábu potěší nejednoho vlastence.(13.3.2011)

Segal a Gazzara na jedné straně a proti nim charismatický Vaughn, kterého nadřízení nahnali do předem ztracené mise. Poprvé, kdy vám německý padouch nebude odporný. Vynikající scény jako je jízda džípem nebo přestřelka na mostě o výbušniny, kde si dosti výrazně zahraje Rudolf Jelínek.(8.3.2012)

Standardní válečné drama.(25.9.2018)

• Listyx

Naprosto nudný válečný film, jen silou vůle jsem se udržel vzhůru až do konce. Bezbřehá fádnost a toporné postavy pějí svou mdlou ódu na pokus o realismus, zanechávajíc za sebou pustý dojem nicotně promrhaného času. Fuj. Dle mého čistě subjektivního názoru dílo naprosto selhává v nejdůležitějším prvku válečného filmu a tím je napětí, které zcela absentuje. I pídit jsem se alespoň po ukázkách zajímavé strategie či nějaké postavě, která se kterou bych mohl soucítit, leč marně. Jedinou devizou tohoto filmu je pocit marnosti vyskytující se v každém okamžiku, takže za marnost *.(13.6.2011)

Na svou dobu celkem realistický film, kde nikdo není bez chyby a motivace postav na obou stranách fronty jsou dobře zachycené. Pohled na 2. světovou válku bez patosu. Jistě efekty a bojové scény maji k moderní naturalistické filmařině a digitálu daleko, ale přesto jsou slušně nasnímané a dá se na ně koukat. Výborné jsou záběry M24 Chaffee ženoucí se krajinou a dobívající Remagen... Když jsem v devadesátých letech viděl prvně v kině, zíral jsem s otevřenou pusou. Jelinek a Olmer jako vojáci Wehrmachtu jsou fajn, ale nejvíc tady válí Robert Vaughn, o tom žádná...(2.6.2015)

Tohle patří ke starý klasice válečnějch filmů, dalo by se tam najít hodně chyb, ale pořád je to fajn oddechovka. Zbytečny nad tím hloubat i přesto, že to bylo točený v ČSSR.(27.7.2019)

Ten most byl ve své době nejdůležitějším místem v Německu. Bránila ho hrstka německých vysloužilců a dětí. Film je, spíše než přehledem bojových scén, psychologickou sondou do armád na obou stranách. Vítězní, ale strašně utahaní amíci, kteří mají všechny lidské a technické zdroje, ale pořádně neví za co bojují a na druhé straně Němci, kteří se, ač úplně na kolenou, snaží udržet vojenskou i lidskou důstojnost. Bojové scény jsou přesvědčivě udělané s malými detaily, které to dělají uvěřtelné.Charaktery na obou stranách nejsou černobílé, ale most v Davli je krásný a barevný (škoda jen, že tam nenechali ty věže po natáčení).(9.5.2008)

Docela zdlouhavá, kecací jízda, která však v závěru nabere příjemné grády a zbytek už pěkně odsýpá.... 6.5/10(14.5.2008)

Osobně mám radši filmy, které jsou o lidech v pozadí nějaké události než o události s pozadím lidí. Proto mám radšitenhle film než Bitva o Midaway, Bitva o Anglii... Tohle je krásný příklad filmu o lidech. Skvělý film. A jako třešinka čeští herci jako Vít Olmer, Rudolf Jelínek, Karel Mareš....(26.2.2013)

Jeden z nejlepších amerických válečných filmů! Bylo to zapříčeněno i tím, že se filmaři mohli vyřádit na již opuštěném městě Most v tehdejším Československu a díky tomu byly roztřílené a bourané budovy více než věrohodné.(29.10.2013)

Excelentna vojnova akcna drama o boji americanov proti nemcom o strategicky most,vynikajuce bojove sceny,herecke vykony i realna atmosfera studenej vojny,bezpochyby plny pocet...:-)(2.6.2018)

2.dabing ■■■■ https://www.dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=577(13.8.2019)

pozeratelne, ale je to proste stary film a človeka nezaujme(27.4.2006)

jeden z ných oblíbených válečných filmů americké výroby z šedesátých let...a sežant Ange co okrádá mrtvé... stojí to za to. navíc se natáčelo u nás..(7.11.2007)

Robert Vaughn mě zaujal.Jeho zahraná role se snažila něco říct,což se o ostatních nedá říct.(19.1.2012)

Vcelku vydarený vojnový film o jednom z kľúčových okamihov záverečných mesiacov vojny. Aj keď nie je spracovaný až tak veľkolepo ako iné WW2 filmy z tej doby, minimálne fakt, že nám podáva informácie a rozvíja osudy postáv z oboch strán barikády, pričom Nemci tu určite nie sú zobrazený ani ako neľútostné beštie ani ako neschopný protivníci, mu dáva určitú pridanú hodnotu. Taktiež tu nenájdete žiaden prehnaný pátos či patriotizmus, jednoducho povedané, film sa snaží vyzerať čo najviac realisticky. Technické zázemie tiež vyzerá celkom na úrovni, hoci je jasné, že vtedy ešte nemohlo byť všetko tip top. Jedine herci sú nič moc, s výnimkou výborného Roberta Vaughna, ktorý tu predstavuje takého "zloducha-nezloducha". 75%.(3.5.2015)

Davle!(25.8.2017)

Skvělé komentáře Sud a Flanker.27 - přesně tak ten film taky vnímám. Bojové scény jsou daleko lepší než v třeba v tolik vychvylovaném Osvobození, překvapilo mně, kolik dobových vozidel (včetně lehkých tanků M24Chaffee) dokázali filmaři přiést - jediné co filmu k dokonalosti patří je skutečnost, že Rýn je v Remagenu asi tak třikrát širší a krajina je plošší. Možná je to tím, že ten kdo krajinu kolem Davle zná, to vnímá rušivěji. Na druhou stranu to zdaleka není tak příšerná hrůza, jako krajina, která "hrála" ve filmu Bitva v Ardenách. Bitevní akce jsou velice realistické (35 let před Band of Brothers), velmi akční jsou akce z jízd armádních vozidel a naprosto skvělá je podle mně úvodní scéna filmu, kdy německý vlak s raněnými postává před mostem a po silnici se řítí americké tanky a náklaďáky. Kontrast statického vlaku a divoké jízdy včetně střelby přes řeku a exploze zasažených náklaďáků fascinuje i technicky, tehdy se vše točilo "naživo", o počítačové grafice nikdo ještě ani nesnil. Skvělá a dynamická hudba E- Bernsteina je zde již zmiňována, stejně jako strhující tempo filmu bez hluchých míst. Vůbec o konci války v Německu tenhle film vypráví společně s nemeckým válečným filem Most asi nejvíc....JInak se musím přiznat, že dobrý pocit jsem z našich herců moc neměl a připadali mi všichni příšerně prkení až hysteričtí (Vít Olmer, Rudolf Jelínek). Jako perličku bych uvedl herecký "výkon" Jana Krause v roli jednoho z příslušníků Volkssturmu - už tehdy to byl velký hrdina :-)(13.5.2011)

V pražských kinech se promítal od 18.6.1970 (U Hradeb)(8.1.2013)

Natáčení filmu u nás zarazili Rusáci a filmaře vypakovali z republiky, protože si asi mysleli, že tu probíhá cvičení americké armády.(28.9.2013)

Já tyhle starý válečný filmy prostě žeru. Most u Remagenu je skvělá podívaná s parádním triem Segal - Vaughn - Gazzara, hudební doprovod taky líbivý, české lokace a herci jsou už jen třešničkou na dortu(20.1.2014)

Viděl jsem to za mlada a tehdy i teď se mi tento válečný film líbil!(6.5.2015)

Když pominu účast českých herců a české exteriéry- v hlavní roli most v Davli, německé velitelství na zámku v Duchcově či tanky prohánějící se ulicemi starého Mostu coby městem Remagenu, je tento válečný film vyjímečný hlavně tím, že se nebojí ukazovat i odvrácenou stranu zdánlivě hrdinných bitev. Vojáci na obou stranách jsou zde pouze šachovými figurami polních generálů, mnohdy obětními. Na místě bitvy jsou ale skuteční lidé, kteří se tváří v tvář nepříteli, dvakrát rozmyslí, než podniknou nějakou bezhlavou akci dle představ a rozkazů svých velitelů. Vzduch je prosycený explozemi, kulkami, střelným prachem, adrenalinem, ale také strachem ze smrti permanentně visící ve vzduchu a zodpovědností za vojáky ve své jednotce. A to nejen na straně US Army, ale i na straně Wehrmachtu. Jak v závěru trefně poznamenává major Kruger- někdy je těžké určit, kdo je vlastně skutečný nepřítel. *****(14.2.2016)

Úchvatný válečný film, ve kterém se jen nehovoří, ale hlavní roli zde má akce. Myslím, že na svou dobu je to velmi kvalitně, ba dokonce nadčasově, natočeno. Má to sílu bez problémů oslovit i dnešního diváka a děním na plátně ho zaujmout. Navíc i docela odpovídá reáliím: předevčírem jsem navštívil Remagen a tenhle film jsem si prostě musel připomenout.(14.4.2016)

Jediné co za něco stojí je výkon Roberta Vaughna a zobrazní lidskosti němeské armády. 70%(29.10.2008)

Skvelý vojnový film, ktorý sa natáčal v ČSSR. Priznám sa, to som nevedel, hoci som film videl viackrát na VHS. Vlastne ešte stále ju mám doma, len prehrať to už nie je na čom :D Film je špecifický tým, že rozoberá osuby vojakov pri obsadzovaní strategického mostu cez rieku Rýn z ich pohľadu - z pohľadu bežného vojaka. V tomto momente sa odlišuje od moderných vojnových filmov (Zachránte vojaka Ryana, Nepriateľ pred bránami...). Z obrazovky sa na vás nevalí samé hrdinstvo a ochota zomrieť za vyšší cieľ, ale práve naopak. Vidíme tu osudy vojakov, ktorí majú strach, nechcú ísť do bitky, nechcú odmínovať most, pretože môžu prísť o život. Ich jediným potešením sú cigarety a keď môžu na statku chytať sliepky. Vďaka tomu sa tento film dostáva do prvej ligy. Ešte nemôžem opomenúť skvelú hudbu Elmera Bernsteina, ktorá robí perfektnú kulisu počas celého filmu.(20.3.2013)

Film má výborný začátek díky povedenému akčnímu snímání kamery. Pak trochu polevuje, ale později se opět slušně rozjíždí. Opravdu povedený válečný film, ovšem hudba mi sem nesedí. 9.5.13, 75%.(10.5.2013)

Tolik jsem rád, že náš most v Davli byl účastníkem natáčení tohohle filmu, člověku to udělá radost a taky jsem si říkal, jaký to bylo štěstí, že se Most u Remagenu mohl natáčet u nás, když tu vládly takový poměry. No ale k samotnýmu filmu. Budu opravdu jenom chválit. Film už je pro dnešní dobu docela hodně starej, ale to vůbec nevadí. Můžeme v něm obdivovat hodně válečné techniky a ten zběsilý postup američanů k Rýnu byl zpracovanej opravdu v ďábelsky rychlým tempu. Atmosféra postupu vojsk je podle mýho zachycena dobře a atmosféra války jakbysmet. Líbilo se mi i to, že film se zaobírá oběma stranami a nevidí film jenom z jednoho pohledu.(28.8.2013)

Nádherný film o dobývání jednoho mostu v Německu na konci 2. sv. války. Když jsem to viděl poprvé byl jsem nadšený z toho z čeho je malému klukovi jako jsem byl já líbí na válečném filmu: likvidace města :-)(19.6.2015)

Ale jo mě se to líbilo. Netvrdím, že je to film který bych další rok musel vidět znova. Na tomto filmu mě mrzeli dvě věci, první je, že se tam nevyskytovala téměř žádná technika (až na m24 chafee) a druhá jsou scény v noci kde jsem nic neviděl. Tak či tak si myslím že je to film který stojí za to a každý milovník válečných filmů by neměl na tento snímek zapomenout. 85%(12.2.2016)

Vcelku obstojný vojnový film, hoci na druhej strane, hoci som už videl podstatne lepšie produkty zo šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov. Za najväčšie pozitívum filmu možno považovať objektivitu. Na oboch stranách sa nájdu aj dobré aj zlé charaktery, ide o vcelku realisticky podanú atmosféru a pocity vtedajších vojakov. Na druhej strane, očakával som trošku svižnejší a akčnejší dej.(14.3.2009)

Klasika válečného žánru s výborným Vaughnem. Nezapomenutelný začátek i konec filmu: " Když střílíme naše důstojníky u cesty tak něco není v pořádku. Naše nebo jejich letadla? Nepřátelská. Ale kdo je nepřítel?!"(28.7.2011)

Oceňuji, že film není tak protiněmecky zaujatý, jako většina z 2. světové.(7.8.2011)

Zajímavý válečný film, který jistě zaujme českého diváka exteriéry, které jsou z Čech... Mě osobně zaujal tím, že byl obsažen i pohled druhé strany. Pohled na německé vojáky jinak, než na komparzisty, kteří mají jedinou funkci - hromadně padat pod zatraceně přesnou palbou amerických hrdinů... Příjemné pokoukání obsahující i moŕalní rozepře mezi těmi "hodnými" aneb, srg. Angel: všichni na válce bohatnou, tak proč ne já" okrádajíce padlé vojáky...(31.8.2011)

Moje konečné hodnotenie veľmi ovplyvnil vznik tohoto snímku. Niektoré bojové scény pôsobia dnes už jednoducho a naivne (to sa týka hlavne bojov pechoty), čo je vojnovom filme trochu problém. Pri takmer 45 rokov starom filme som ale ochotný privrieť oči. Dej je síce jednoduchý, ale o to napínavejší (do poslednej chvíle nebolo jasné ako to nakoniec s mostom skončí), takže som sa takmer dve hodiny obstojne bavil. Z hercov vyčnieva výraznejšie duo Gazzara a Vaughn. Tesne, ale za ****(8.5.2013)

Atraktivitu snímku Johna Guillermina zvýší pro diváka skutečnost, že se natáčel v Čechách. Zárověń se nenechte mýlit datem výroby filmu - I dnes totiž udržuje vysoké tempo i momořádné napětí. Osobně se přikláním ke kvalitnímu zpracování tohoto válečného filmu.(6.10.2013)

Výborný válečný film se vší špínou, únavou, nesmyslem a velmi přirozenými postavami na obou stranách. Nejvýraznější je asi Robert Vaughn, rozporuplné figury mu vždycky šly.(15.7.2014)

jednoduché a skvělé válečné drama ♣(3.9.2015)

Válečná klasika, dokonce točená u nás v čechách! Slušný snímek o "posledním odporu nacistů na západní frontě. Své kouzlo a napětí stále má.(25.2.2016)

Solidní válečné drama s pár mezerami v logice děje. Nebylo by ale určitě dobré brát jej jako realistické vylíčení skutečných událostí - například místo chladného března se filmový děj odehrává v plném létě.(7.2.2019)