HERR MAJOR, I REGRET VERY MUCH! OURS OR THEIRS? ENEMY PLANES, SIR! BUT WHO IS THE ENEMY?! Jeden ze zatraceně nejlepších válečných snímků, jaký jsem měl kdy tu možnost shlédnout. Ani na vteřinu jsem se nemohl odtrhnout, skoro jako by obrazovka byla okvětní plátek přetékající sladkým pylem a mé oči dva nadržení čmeláci po dlouhé zimě. I bych si tipnul, že major Barnes v MASH je podle ťulpase z tohoto filmu. Plukovník je set sakramentsky dobrej chlap a se svojí jednotkou, která chcípá jak kuřata na jatkách mu držíte palce až do úplného konce. I z Angela se nakonec stal dobrej kluk COME ON. YOU CAN ROB HIM LATER! Na druhé straně mostu u těch zlých hochů však vynikající major Kreuger, který si se sympatiemi nezadá se zmiňovaným poručíkem. Spousta akce, české lokace a myslím, že dvě jediné vady na kráse jsou: Němci nemluví německy a tanky při výstřelu z kanónu zní jako kulka odražená od kovového předmětu. Pro fanoušky 2.světové naprostá povinnost vidět. NOT YET, YOU BASTARD. WAIT TILL I'M DEAD!(4.5.2015)

Nepovedal by som, že staré americké vojnové filmy sú lepšie ako tie novšie. Môj názor je, že lepšie nie sú. A bez pochyby sa v nich viac kecá ako striela. V tomto filme ma zarazila jedna neodpustitelná chyba, keď pomerne na začiatku po prestrelke jedna čerstvá (a asi hlavne blbá) mrtvola v bielom tričku dýcha na plný pupok. A je to strašne dlhý záber. Potom armáda američanov strieľa slepými (alebo sú slepì vojaci?) keď modrooký blonďák (veď ako inak) uteká cez most a zapáli ručne rozbušku. Nikto teda nezabráni jedinému nemeckému vojakovi aby vyhodil most do vzduchu, pritom film je o bránení tohto mosta. No, našťastie nálož bola nekvalitná. Vyzdvihol by som tu výber postáv a možno ich hranie, ale to je na moju laťku málo.(27.7.2019)

Pozoruhodný válečný kousek, u něhož měl divák celou dobu problém přijít na to, je-li někdo klaďák či záporák. Ono se to sice zprvu nejvíc jeví coby příběh amerických hrdinných vojáků zakončený vítězstvím strany v právu a kouřením z cigaretového pouzdra ukrdnutého nepříteli. Nepřítel, jmenovitě major Kruger, má zřejmě všeobecné záporáctví předurčeno (už jen tím, že ho hraje Robert Vaughn), žeť jeho postava je Němec, ale v pravdě je to hrdý voják odhodlaný pro vítězství a nepodvolení se nepříteli obětovat leccos, vést svou nedokonalou armádu promyšlenou taktikou a ano, nasadit vlastní život a kus odvahy (ale holt na špatné straně), aby po tom všem zjistil, že největší zradu může čekat od vlastních lidí. Vyvalený Vít Olmer a pár dalších (na straně nepřítele) potěší, naše všemu ničení nakloněné exteriéry a české luhy a háje si užijí výbuchů jen co je pravda a to doplněno skvělou Bernsteinovou hudbou ne nepodobnou Sedmi Statečným. Tedy, hlavní hrdina (George Segal) až otravně neprůstřelný, jeho kolegové zatraceně kladní, ale přesto nejsou Němci myšleni coby tupí záporáci a americkým kolegům jsou zcela rovnocennými soupeři.(8.5.2013)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Vyčerpaní spojenci dobývají jednu z posledních překážek k dosažení Německa - Most u Remagenu. Skvělý film, s Robertem Vaughnem jako německým velitelem, i s Rudou Jelínkem a dalšími českými herci, kteří pomáhali dobývat mosty v Davli a Měchenicích jižně od Prahy, kde se také konalo natáčení. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=hokoZ21tlrA(3.12.2012)

Skutečné obsazení jediného zachovaného mostu přes Rýn bylo neskonale jednodušší a střízlivější. Němečtí vojáci jednoduše zdrhli. Most u Remagenu využívá téhle události jen k rozehrání silného příběhu o vojenské cti, odvaze a o tom, jak ji mocní někdy odměňují. Na svou dobu slušný žánrový nadprůměr, který je zajímavý pohledem z druhé, nepřátelské strany.Celkový dojem 80 %.(10.7.2006)

• - Když vjíždí americký tank do ulice v Remagenu a je zasažen protitankovou střelou z balkonu domu, v pozadí je vidět doutnající německé transportní vozidlo "Hakl". Při vjezdu dalších tanků v záběru ze stejného místa už tam ale chybí. (Marator)

• - Kvůli četné lodní dopravě nedovolili Němci filmařům natáčet přímo u Remagenu. (mi-ib)

• - Oním slavným mostem ve filmu je tzv. "Davelský most". Aby byl co nejvíce vizuálně přiblížen tomu u Remagenu, byl doplněn věžemi a do skály za ním byla dokonce vyražena část tunelu dlouhá 30 metrů navazující na mostovku. Po ukončení natáčení byla vyražená část sice zavezena, ale zbytky vstupního portálu jsou do dnes v Davli patrné. Zahlédnout je možné úsek např. také v dokumetárním cyklu ČT Tajemství železnic (od r. 2013), v části "Vlakem na dno Želivky", v kapitole "Posázavský pacifik". (ceskyhonza)