Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký western, ktorého príbeh sa odohráva v 19.storočí v Mexiku. Luke, väzeň na úteku a Jaroo, samotársky zlatokop, sa spolčia s bandou Apačov. Chcú sa zmocniť zlatého pokladu, údajne v hodnote miliónov dolárov, ktorý má byť dobre ukrytý v dobre stráženej pevnosti. (oficiální text distributora)

Recenze (26)

Rocky62 

všechny recenze uživatele

El Condor má hned několik es v rukávu, díky kterým si zaslouží svou pozornost i v době, kdy tento žánr a z tohoto období moc nefrčí. V prvé řadě filmu dominuje vynikající Lee Van Cleef, který se své mazané a místy až komické role zhostil výtečně. Nezůstávají pozadu ani ostatní charaktery postav a striptýz blonďaté číči. Potěší absence kladných postav, chytrá zápletka a originální závěr. Zub času tu zde moc nehlodal. 70% ()

sud 

všechny recenze uživatele

Povedený western o dvojici dobrodruhů, tlupě drsných Apačů a nedobytné pevnosti, která ve svých útrobách schovává poklad (nebudu radši prozrazovat podrobnosti). Je to poměrně drsná podívaná, napínavá do poslední minuty se spoustou akce a nečekaných zvratů. John Guillermin opět dokázal, že umí natáčet akční scény efektně, realisticky a bez jakýchkoli větších prostředků. Jim Brown a Lee Van Cleef jsou skvělí, za zmínku též stojí drsný Patrick O´Neal a sexy Marianna Hill. Nadprůměrný western, který se dokázal odprostit od spousty žánrových klišé. Hlavní postavou svalnatý černoch, drsní Apači, dobrodruh, který je proměnlivý jako počasí a krasavice, servírující všechny své půvaby - to v moc westernech neuvidíte. 80%. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Další western, v němž divák chtě nechtě musí fandit darebákům, kteří jsou v hlavních rolích (není zde totiž žádných kladných postav). Zde jsou to dva gauneři, z nichž jeden je černoch uprchlý z věznice. Za vlasy silně přitažený příběh o tom, jak se jim podařilo zmocnit se obrovské kamenné pevnosti kvůli zlatu, a to mimo jiné díky děvce, která se svlékla do naha, aby odvedla pozornost obránců pevnosti. Z morálního hlediska považuji tento americký western za úpadkový. Tato dekadence se silněji začíná projevovat po roce 1965: cynismus, násilí, sex, absence práva a spravedlnosti... ()

902 10 

všechny recenze uživatele

nadprumerny western, ve kterem lee “il cattivo” van cleef a trochu nudny cernoch, ktery vypada jako sborista z earth, wind & fire (ok, ve skutecnosti je to byvala hvezda NFL) poradaji manevry okolo majestatne pevnosti (ktera se shodou okolnosti jmenuje uplne stejne, jako tento film) s cilem masakrovat nevinne civilisty (v jejich pracovni dobe, kterou travi v pevnosti, ktera se shodou okolnosti jmenuje uplne stejne, jako tento film), znasilnit osazenstvo tamejsich staji, pomalovat zdi hakovymi krizi a vymocit se do blizkeho zdroje pitne vody. ku pomoci maji krome 84 indianu i krasnou snoubenku tamejsiho bosse (viz. heslo mary hill`s full frontal nudity in el condor movie z detske encyklopedie kralicka rostika), stacilo to? ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Zajímavý a realistický western z přitažlivého mexického prostředí. Uprchlý vězeň (Jim Brown) se spojí s namyšleným diggerem (skvělý Lee Van Cleef) a bandou potulných Apačů pod vedením náčelníka Santany (Iron Eyes Cody), aby získali obrovský poklad ve zlatých cihlách, který střeží v odlehlé pevnosti generál Chavez (Patrick O'Neal), zatím stále věrný cisáři Maxmiliánovi. Jeho milenka Claudine (Marianna Hill) nemůže zůstat stranou. Není však všechno zlato, co se třpytí. A ne každý se s takovým zjištěním dokáže vypořádat. Některé scény byste opravdu nečekali (Likvidace oddílu vojáků v postelích nebo i ten striptíz při zlézání hradby). ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama