Kubo a kouzelný meč

Kubo and the Two Strings

Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Dokonalosť, za ktorú by sa nehanbil ani majster Miyazaki. Úchvatný príbeh i vizuálne spracovanie, takisto pôvodný voice acting (McConaughey, Theronka, Mara a Fiennes), skrátka jeden z top filmov tohto roka a jeden z naj animákov vôbec.(16.11.2016)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $48,023,088Tržby Celosvetovo $69,929,545Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ výborné, tento štýl animákov ma vždy potešil a nadchol, či už svojou grafikou, príbehom ale i tou drsnosťou, nechýba aj dávka humoru /80%/(27.12.2016)

,,HANZO BYL MOCNÝ SAMURAJ, ALE BYL SÁM. PŘIPRAVILI HO O RODINU, JEHO KRÁLOVSTVÍ BYLO V TROSKÁCH A JEHO ARMÁDU ZNIČIL OBÁVANÝ MĚSÍČNÍ KRÁL...“ /// Jednovokej, bystrej klučina na hrdinský výpravě za mocným brněním. Parťáky mu dělaj vopičák (bílej) a panáček (papírovej). Taky vobří brouk, co prej bejval samuraj… Ftipnej je vopičák, brouk má taky záblesky (hlavně když se ti dva špičkujou)… prostě je to takovej jinej animák s dušičkově šťastným a drsňáckým příběhem o vyvraždění rodiny. K tomu by se asi Dysnyho animace nehodila… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Se starým se poznala při souboji. 2.) Dědek chce, abych byl chladnej, tvrdej a slepej k lidskosti. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(19.3.2017)

Moc se omlouvám Laice, jejich filmy jsou vypiplané až z toho mrazí, kolik práce musí ti lidé podstoupit aby se dostavil výsledek. Nicméně, já tyhle modelářské filmy nikdy zase tolik nemusel :( Tedy pro mě film určitě není, nicméně vyšší kvality mu velmi rád přiznám, protože japonský neuspěchaný styl je velmi pěkně zachycen. Potěší i známé hlasy Theron nebo McConaugheyho. 60%(21.11.2016)

Pohádky pro dospělé kupodivu stále existují a nemusí jít nutně o erotické thrillery! Takovou hloubku u animáku naposledy pamatuji s WALL-Im.(1.12.2016)

Nádherná orientální podívaná, která mě zprvu překvapila svou svižnou a neotřelou animací a v druhé řadě ohromila řadou tak moc zajímavých postav, že je mi až líto, že jsem Kuba tak dlouho odkládal. Na rodinný film je to sice o nějakých 10 minut delší a pár hluchých míst se najde, po vzoru Malého prince mě to ale velice mile překvapilo...8/10(22.1.2017)

Prekvapil ma príbeh, ale hlavne ma prekvapil celý ton tohto animáku a a ta atmosféra. Tak isto aj postavy mi sadli a dobra hudba, no na druhu stranu čo mi úplne nesadlo bol úvod, ktorý mi prišiel nemastný neslaný a grafické spracovanie. Síce som si na tu animáciu zvykol nakoniec, ale trošku mi to nesadlo a rád by som to videl v inom grafickom spracovaní. Ale to je iba taký detail čo mi uviazol v oku. Viac menej sa jedna o fakt vydarený animák. 75% - 4*(11.7.2017)

Na Američany příjemně "japonské".. :-) Velký příběh malého hocha o obrovité lásce k rodičům, která dokáže vše překlenout.!!!(29.12.2016)

Třetí Knightův speciální animák, který zprvu nebudí dojem, že půjde o něco originálního, ale jak šel čas, bylo evidetní, že tohle žádný průměrný animák nebude a dokonce předčí i uznávanější a větší značky z oboru animace. Děj se mi moc líbil, byl chytlavý a napínavý a i hudba je neskutečně dobrá. Snímek je spíše atmosférický s tajemnějším příběhem, než aby byl určen přímo dětem, které se u toho na začátku mohou nudit, protože se tu spíše povídá, než aby se tu děla nějaká bláznivá honička. Tenhle styl prostě žeru. Lepší čtyři hvězdy.(14.6.2017)

Jeden z nejhezčích animáků, co jsem kdy viděl. Žádnej "kiddo" mainstreamovej výplach, ale propracovanej, vtipnej, emotivní film se skvělým dospělým a temným příběhem, fantastickou pointou a nádhernou hudbou... a samozřejmě While My Guitar Gently Weeps v závěru, doprovázející krásné kreslené titulky. Víc takovýhle filmů.(20.11.2016)

Príjemná dobrodružná rozprávka nie len pre najmenších. Vtipných scén síce nie je priveľa, no celkovo "Kubo" splnil čo si predsavzal. Zaujal, bavil, bol iný, a to je jeho výhodou.(17.12.2016)

Překrásná animace a fascinující mytologie velice inspirovaná Asií. Moc se mi líbil poetický příběh, sympatická osobnost malého Kuba a jeho dobrodružná cesta, na které ho doprovázejí dva originální společníci. A líbilo se mi, že ústředním tématem filmu je rodina - ne romance nebo boj dobra se zlem (i když i tyto prvky tu najdete). Všimněte si taky detailů, kterými tvůrci nešetřili (například kolik postav má zraněné oko). Měla bych ovšem výtku ke konci filmu, který je trochu uspěchaný a nemá dostatečný emocionální dopad. Jinak ale spolu se Zootopií a Your Name je tohle jeden z nejlepších animáků roku 2016.(19.1.2017)

Rodinný animák s jedinou opravdu vtipnou postavou a příběhem jakoby narychlo splácaným na koleni po vzoru dětských mytologických báchorek. Co se tomu upřít nedá, je kromě výborného dabingu naprosto odzbrojující animace, působivé hrátky s prostředím a stoprocentně fungující interakce mezi hrdiny v prostřední části příběhu, která je zásluhou neodolatelně hláškujícího Brouka přímo královsky zábavná. Bohužel ničeho extra originálního se divák nedočká a rutinní závěr degraduje v mých očích jinak alespoň pohodovou a obrazově vynalézavou podívanou o stupínek níže. 65%(27.2.2017)

Milé, na americkou produkci dokonce velmi, ale žíly mi to úplně netrhá. Jen příjemná atmosféra k nezapomenutelnosti nestačí. 8/10(29.5.2017)

Fakt nie zlé. Na mňa možnože predsa len trochu jednoduché, ale mám rád, keď sa tvorcovia animákov sústredia okrem animácie aj na ostatné veci - tu najmä na pôsobivú temno-poetickú atmosféru a hudbu. Využitie origami bolo tiež výborné...(13.2.2017)

Americký pokus o japonský animák a světě div, ono to docela funguje. Tedy přinejmenším po vizuální stránce. Kubo skutečně nešetří okouzlujícími vizuálními nápady typickými pro japonské animované filmy. Oživlé origami, světla na řece, strašidelné tety hlavního hrdiny... to všechno potěší. Jeden celkem velký rozdíl mezi Kubem a jeho filmovými vzory je - totiž že tenhle film je víc zaměřený na děti. Což samozřejmě není nutně špatně, ale chybí tu v tom případě ty nejdrsnější momenty a určitá příběhová epičnost těch nejlepších japonských animáků. Kubo je tak krásná pohádka (opravdu, ne jen dětský film) o jednom zvláštním chlapci a jeho lásce k rodičům.(19.1.2017)

Po vizuální stránce moc pěkné, jen ten příběh mi přišel oproti ostatním animákům celkem nudný a nezábavný.(19.11.2016)

Neobvyklá animace, neobvyklé prostředí. Obrazově i příběhem moc hezký a poutavý příběh. Ani jako "divák z nutnosti" jsem se nějak nenudil.(9.10.2016)

(Lumiere - dabing - 17.12.2016)(17.12.2016)

Nesadlo mi to a dosť ma to mrzí. Vizuálne veľmi pekné, ale príbeh ma nedokázal dostatočne zaháčkovať. Ale každopádne odporúčam. 7/10(18.9.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11