Lilies - Les feluettes

Scénografie:

Sandra Kybartas

Kostýmy:

Linda Muir

Strhující vyprávění originální formou. Skvost!(3.12.2007)

Rozpočet CAD 2,2miliónaTržby USA $301,548Tržby Celosvetovo $-(25.10.2009)

Staré rány se nezapomínají... Lilie Johna Greysona byly pro mě obrovským překvapením. Koncept divadla ve filmu funguje výtečně, ale hlavní devízou jsou skvělí herci a bezchybný scénář. A pár esteticky krásných scén. Těžko se tomu něco vytýká.(10.5.2011)

3* i když moje hodnocení nenaznačuje takovou kvalitu, jaký tu má momentálně hodnocení (80%), ale to jen tím, že nejsem výrazný artový vyznavač a tento film je právě z tohoto ranku. Docela mě to překvapilo, protože jsem si myslel, že podobné filmy s konceptem divadla na plátně natáčel hlavně Derek Jarman. Já si to užil průměrně a vychutnával si hlavně estetickou formu. Jinak si myslím, že zdejší obsah by mohl být míň popisný. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: -1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](4.4.2017)

Love is the worst lie one can tell oneself. Dlouho jsem přemýšlela, co napsat, abych do světa vykřičela, jak krásné to bylo. Právě v takovýchto chvílích si uvědomuji, jak moc jsou filmy důležitou součástí našeho života a pouhé shlédnutí může člověka udělat tak šťastným. Už od začátku je jasné, kam celé dílo povede. Ze začátku jsem sice musela chytnout, kdo je je vlastně kdo, ale jakmile jednou byly vyjasněny role, tak jsem byla naprosto pohlcena "provizorní scénou". Celým filmem byla prostoupena ta hutná atmosféra, která vás nenechala ani pořádně mrknout, vše směřovalo k tomu vyhrocenému konci. Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si na Les feluettes vzpomenu.(14.6.2013)