Když se zlomí větev

When the Bough Breaks

Psychologický / Mysteriózní / Horor / Krimi / Romantický / Thriller / Drama

USA, 2016, 107 min (Alternativní: 102 min)

Nic nového pod sluncem. Cassar spojil motivy posedlosti s vyděračským plánem a natočil rutinní thriller, kde se chudák chlap musí bránit výlevům zpovykané těhule, toho času náhradní matky. není tu nic, co by člověka vyloženě zvedlo ze židle a i když se tu najde pár vypjatých momentů, tak všechny jsou ne vyloženě bezkrevné, ale tak nějak obyčejné. Co je fajn je obsazení. Manželská dvojice Chestnut-Hall solidní, ale mě víc bavili záporáci ať už Jaz Sinclair nebo Theo Rossi, jehož postava měla dostat větší prostor. 55%(10.3.2018)

• Magika82

Opět jeden z mých nejkratších komentářů: O horor se nejedná. Mysteriózní je pouze název snímku. Do dramatu to má stejně daleko, jako České dráhy k vysokorychlostním tratím Francie nebo Japonska... Režisér i scénárista by měli shlédnout snímek, jako kupříkladu Ruka na kolébce... 25% za kameru a hudbu.(29.4.2017)

Po troch potratoch sa John (Morris Chestnut) a Laura (Regina Hall) Taylor rozhodnú nájsť ženu, ktorá by ich dieťa odnosila a dostala by štedrú odmenu. Nájdu mladú a krásnu Annu (Jaz Sinclair), ktorá si chce pomocou zarobených peňazí zabezpečiť lepšiu budúcnosť. Zo začiatku ide všetko dobre a všetci majú z úspešného oplodnenia radosť, lenže Anna má čoraz väčší záujem o otca, ktorého dieťa v sebe nosí. Tento záujem sa mení v posadnutosť. Normálnym riešením by bolo nechať túto ženu odísť, lenže pár nechce stratiť svoje dieťa a je rozhodnutý bojovať proti zlu do posledných síl. - Na When the Bough Breaks som bol zvedavý velmi dlho, pretože horory obsahujúce tehotenstvo a s ním spojené zlo mám velmi rád. Nanešťastie však ide o hororovo velmi neuspokojivý projekt, ktorý zrejme nevedel, ktorou cestou sa chce uberať. Je to škoda, pretože je to pomerne inteligentný snímok. Zaujal ma afroamerický pár v hlavnej úlohe, pretože v hororoch z USA si z takýchto kombinácií robia často výsmech. Taktiež sa mi páčila realistická ukážka života a konečne tu bol ukázaný pracovný život, pretože tie hororové rodiny žijúce v obrovských domoch, ktoré nikdy nechodia do práce, už sú niekedy otravné. Toto sú kladné aspekty, kvôli ktorým ma tento horor celkom bavil. Nedostatkov je však viac. V prvom rade obrovský nedostatok hororových prvkov, ktoré prídu až v druhej polovici a vrcholia v závere, ale aj vtedy dosahujú velmi nízkej kvality. Dej a scenár nefungovali príliš dobre, pretože aj napriek snahe tu nebolo cítiť žiadne napätie a takmer nulový bodycount a gore ma velmi mrzia. Herecké obsadenie by som si však u nejakého serióznejšieho hororu rád pozrel. + herečka z Scary Movie + herec z The Purge: Anarchy + herec z Cloverfield + herec z The Crazies + herečka z Scream Queens(15.12.2016)

• ricci.s

S hororom to nemá absolútne nič spoločné, ďalej netuším, čo na tom bolo mysteriózne. Pokladám to maximálne za thriller o manželskom trojuholníku, v ktorom je jedna krava - náhradná matka posadnutá manželom, ale tak nezaujímavý, všedný, opozeraný, dlhý a nudný, že je zbytočné s ním strácať čas. Už aj lacná, televízna produkcia vyprodukovala zaujímavejšie filmy ako toto.(15.12.2016)

• Rodriguez

Málem se pode mnou rozevřela hlubina odpadu. Tenhle snímek nemá s hororem nic společného. Jeden pár si nechá oplodnit ženu, která je milá, pěkná a těší se, že může někomu pomoct. Jenže postupem času se z ní vyklube psychopat, který touží po jediném! Získat manžela a dítě jenom pro sebe! Tolikrát viděný klišé příběh, už po dvacáte opravdu na obrazovce nefunguje a nikdy fungovat nebude! 15%(30.12.2017)