Reklama

Reklama

Když se zlomí větev

  • USA When the Bough Breaks
Trailer 2

John a Laura Taylorovi (Morris Chestnut a Regina Hall) tvoří mladý, profesionální pár, který zoufale touží po dítěti. Po vyčerpání všech ostatních možností si nakonec najmou Annu (Jaz Sinclair), dokonalou ženu, která se má stát jejich náhradní matkou. Čím pokročilejší však její těhotenství je, tím závažnější a nebezpečnější se stává i její psychopatická posedlost Johnem. Manželé jsou vtaženi do Anniny vražedné hry a musí si znovu vybojovat kontrolu nad svou budoucností dřív, než bude příliš pozdě. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (24)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nic nového pod sluncem. Cassar spojil motivy posedlosti s vyděračským plánem a natočil rutinní thriller, kde se chudák chlap musí bránit výlevům zpovykané těhule, toho času náhradní matky. Není tu nic, co by člověka vyloženě zvedlo ze židle a i když se tu najde pár vypjatých momentů, tak všechny jsou ne vyloženě bezkrevné, ale tak nějak obyčejné. Co je fajn je obsazení. Manželská dvojice Chestnut-Hall solidní, ale mě víc bavili záporáci ať už Jaz Sinclair nebo Theo Rossi, jehož postava měla dostat větší prostor. 55% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Když se zlomí pod scenáristou židle, vyplodí ohraný scénář, který už zde byl tisíckrát, jen s menšími obměnami. Dobře situovanému afroamerickému manželskému páru vychází úplně vše, jen vytoužené dítě nepřichází. Za tímto účelem si najmou jiný pár, méně při penězích a rasově smíšený, aby jim dítě donosil. Všechno jde hladce, dokud jim najatý pár nezačne působit problémy, přesněji řečeno náhradní matka se stane posedlou. Asi po úvodních deseti minutách je jasné, jakým směrem se film bude ubírat. Film bezezbytku naplňuje atributy absolutně předvídatelného filmu, který by zapadl do skladby televizních filmů na odpoledne. Erotika je cudně snímaná, pár krvavých šmouh a decilitr vyteklé plodové vody neznamenají, abyste se na zhlédnutí nějak zvláště nervově obrnili. Spíše vám potečou nervy, že tohle ještě někdo může vyslat do kin, potažmo vydávat za horor. Jedná se o dějově neobjevný thriller, který má solidně hrající černoušky. Morris Chestnut v hlavní roli si to celé produkoval, Reginu Hall, jeho manželka, mám spíše za komediální herečku, málo známá Jaz Sinclair si se svojí psycho transformací poradila zdatně. Jenže převážně televizní režisér Jon Cassar a nezkušený scenárista Jack Olsen nepřišel s ničím novým. Všechny postupy dokonale obehrané, předvídatelné s velkou jistotou. Leccos mohlo napravit finále, to není z kategorie nejhorších, intenzitou ale zrovna neoplývá, a opět až moc snadno si predikujete, jak to celé dopadne. Herecky tedy film u mě obstál, několik scén není úplně marných, jinak je jeho vznik zcela zbytečný. 4/10 ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

S hororom to nemá absolútne nič spoločné, ďalej netuším, čo na tom bolo mysteriózne. Pokladám to maximálne za thriller o manželskom trojuholníku, v ktorom je jedna krava - náhradná matka posadnutá manželom, ale tak nezaujímavý, všedný, opozeraný, dlhý a nudný, že je zbytočné s ním strácať čas. Už aj lacná, televízna produkcia vyprodukovala zaujímavejšie filmy ako toto. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po troch potratoch sa John (Morris Chestnut) a Laura (Regina Hall) Taylor rozhodnú nájsť ženu, ktorá by ich dieťa odnosila a dostala by štedrú odmenu. Nájdu mladú a krásnu Annu (Jaz Sinclair), ktorá si chce pomocou zarobených peňazí zabezpečiť lepšiu budúcnosť. Zo začiatku ide všetko dobre a všetci majú z úspešného oplodnenia radosť, lenže Anna má čoraz väčší záujem o otca, ktorého dieťa v sebe nosí. Tento záujem sa mení v posadnutosť. Normálnym riešením by bolo nechať túto ženu odísť, lenže pár nechce stratiť svoje dieťa a je rozhodnutý bojovať proti zlu do posledných síl. - Na When the Bough Breaks som bol zvedavý velmi dlho, pretože horory obsahujúce tehotenstvo a s ním spojené zlo mám velmi rád. Nanešťastie však ide o hororovo velmi neuspokojivý projekt, ktorý zrejme nevedel, ktorou cestou sa chce uberať. Je to škoda, pretože je to pomerne inteligentný snímok. Zaujal ma afroamerický pár v hlavnej úlohe, pretože v hororoch z USA si z takýchto kombinácií robia často výsmech. Taktiež sa mi páčila realistická ukážka života a konečne tu bol ukázaný pracovný život, pretože tie hororové rodiny žijúce v obrovských domoch, ktoré nikdy nechodia do práce, už sú niekedy otravné. Toto sú kladné aspekty, kvôli ktorým ma tento horor celkom bavil. Nedostatkov je však viac. V prvom rade obrovský nedostatok hororových prvkov, ktoré prídu až v druhej polovici a vrcholia v závere, ale aj vtedy dosahujú velmi nízkej kvality. Dej a scenár nefungovali príliš dobre, pretože aj napriek snahe tu nebolo cítiť žiadne napätie a takmer nulový bodycount a gore ma velmi mrzia. Herecké obsadenie by som si však u nejakého serióznejšieho hororu rád pozrel. + herečka z Scary Movie + herec z The Purge: Anarchy + herec z Cloverfield + herec z The Crazies + herečka z Scream Queens ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americký film „Když se zlomí větev“ je klasickým pozérský thrillerem, který se nebojí nudit nás dlouhými scénami, kde se nic neděje, ale když už dojde na akci, je to klišé na klišé. Není zde žádný překvapivý vývoj, všechno je podle určité šablony, kterou mají tyhle jinak televizní thrillery zažitou. Herci jsou fajn, ale je to jen rutina. Film bez atmosféry, bez čehokoli, co by dokázalo upoutat pozornost hodinu a tři čtvrtě. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama