poster

Bunkr

 • Velká Británie

  The Bunker

 • Velká Británie

  The Bunker: The Evil Is Within

 • Slovensko

  Bunker

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2001, 95 min

Režie:

Rob Green

Kamera:

John Pardue

Scénografie:

Richard Campling
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Othello
  ***

  Od filmu, kde Jason Flemyng hraje hlavní roli se dá očekávat leccos, ale jen těžko vysokorozpočtovou podívanou. A Bunker rozhodně lacině vypadá. Až jsem čekal, že některá z postav během filmu prohlásí, že ty neustále skloňovaní blížící se spojenci nemohou přijít, protože produkce nesehnala prachy na další uniformy. Strach také absentuje a na konci jsem se už naprosto ztratil. Tři hvězdy tedy dávám za chytře nasvícené a atmosferické scény a také za přitažlivé umístění, které pro mě hraje u haunted hororu jednu z nejdůležitějších rolí.(2.8.2010)

 • Terva
  **

  "Si tu plomges longtemps ton regard dans labíme, labíme te regarde aussi" FRIDRICH NIETZSCHE. CITÁT - Kdo z nás tedy viděl nepřítele?........... Pověst starší než Německo. Bunkr je postavený na místě masového hrobu z dob pálení čarodějnic. CITÁT - A ne všichni pohřbení byli mrtvý............ V bunkru postaveném na takovém to území se teď schovává hrstka německých vojáků. Nemaj jídlo, munici a ani únikovou cestu. Bunkr má sice zadní vchod, ale váže se na něj krvavá historka. A hlavně, chodba, která vede na druhou stranu kopce je nedostavěná a nestabilní. CITÁT - Gott mit uns....... Němci brzy zjistí, že větší nebezpečí hrozí z vnitřku bunkru než od nepřátel venku........ Očekával jsem, že námět bude lépe zpracován a využit. Snímek však naopak působí nedodělaně a někdy až směšně. Jeden z těch velice podprůměrných snímků točený pod rouškou druhé světové války. CITÁT - Oni se nedostanou sem, my se nedostanem tam..........(4.11.2012)

 • eraserhead666
  ****

  Tahle pointa má tu výhodu, že se z ní při troše schopností dá vytřískat docela slušná atmosféra a ani k tomu není třeba moc prostředků, jen ta zápletka respektive pointa. Snad proto jí nejvíce sluší válečné prostředí. Jen pár vojáků, temné prostory nevlídných chodeb pod jedním bunkrem, vlastní děsy a pošmourná minulost. Navíc, tahle zápletka občas přinese velmi příjemný bonus v podobě naprostého setření hranice mezi fantastickým a realistickým horrorem. Nebýt zbytečně spoileroidní úvodní scény, asi bych si fakt nebyl doteď jistý, jestli v tom filmu byl nadpřirozený prvek, nebo nebyl a jestli ta pointa je fantastická nebo naprosto realistická. Samozřejmě jsem viděl pár ještě nahuštěnějších a nabušenějších atmosfér v podobných pointách (i když jsou obě stavby, bunkr prostě není sauna), ale i tady mi to docela sedělo a přišlo k chuti (smrt v ostnatém drátu byla vymazlená). Prostě mám podobné příběhy rád, když se povedou. Tady jsem žádných závažných nedostatků neshledal. Za zmínku stojí i dobrá hudba. Jen 55%? Tak to já tu čtvrtou hvězdičku teda přihodím, protože 55 je fakt málo.(6.6.2012)

 • cariada
  *

  Co tohle sakra mělo být? Jak mám tady někomu fandit? Když je to plný skopčáků, já si přál aby je někdo zmasakroval v prních dvaceti minutách a mohli jsme ušetřit hodinu času. Nehledě toho jsou všichni strašně nesympatický, proč tam radši nešoupli Amíky, či Brity. Nemůže přece po mě někdo chtít, abych ve válce byl na straně Němců. Co se týká děje nic převratnýho se tam neděje jen bubák v chodbě, tohle se nepovedlo.(23.4.2012)

 • Big Bear
  ***

  Mně se to líbilo. Mám rád věci z druhé světové a jsem možná shovívavější než jindy. I přes někdy zmatený scénář, který lze chápat různě jsem se místy ne zrovna vyloženě bál, ale napnutý jsem byl. Klaustrofobie z temné betonové pevnosti, ke které se blíží spojenci - navíc postavené na dávném pohřebišti docela funguje. Paranoia německé posádky a rozdílnost povah byla věrohodná. Sám jsem v podobné opuštěné (avšak mnohem menší) pevnosti jednou spal a i tam byla zváštní atmosféra. Doteď si vybavuji tu směs tmy, pachu tlející země, vlhkého betonu, rzi a představ o mužích, kteří z bunkru měli chránit naši zem. Jen doteď nevím kdo ve snímku bušil na zajištěná vrata východů z komplexu. Američané či nějaká zlá síla? Amíci by to ale asi vyhodili do luftu....(27.7.2011)

 • - Natáčelo se ve Velké Británii a v Kanadě. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace