poster

Plzeň sobě (TV film)

Dokumentární

Česko, 2014, 52 min

 • Mylouch
  **

  Montáž betonářsky heroické ředitelské linie s úpornými vendelínovskými návraty pod heslem Evropa Plzni, Plzeň sobě. Nepřímé vyobrazení Plzně, jaká asi opravdu je. Ani dokumentárně zdatné, ani přehledné, ale hlavně ani lidsky hřejivé (to asi mělo spadnout na Lábuse), což u divadla zamrzí. Pro budoucí občany města něco do archivu. 2-3*(22.1.2015)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Mňo, ale jo, zajímavý dokument to je, ačkoliv velká škoda a hlavní chyba, že zcela chybí kritika funkčnosti (mizerná místa pro invalidy, blbý zvuk v horních sedačkách), nahlédnutí do stavby je zajímavé, stejně jako dokonale úderné promluvy páně Stránského, narozdíl od ostatních unylých mluvících hlav. A Linie se zneuznanou bufet-mamá Alenkou byla poněkud WTFakózní.(17.1.2015)

 • Romanstekl
  **

  Proste a jednoduše:Nesouhlasím s obsahem(11.2.2015)

 • tenizague
  odpad!

  Hodně špatný...dokument se vyhýbá několika palčivým tématům - při řešení názvu divadla se nezmíní o zájmu většiny obyvatel Plzně pojmenovat ho po bývalém Divadlu Miroslava Horníčka, ani nepodotkne, že během stavby to vypadalo, že na vyřešení okolí divadla už nezbudou peníze a bude se do něj chodit v holínkách...pokud jsou tyto informace jen plzeňský šum, proč se autorka aspoň nezmínila a neuvedla věci na pravou míru? Zarážející je i mizivá účast plzeňského divadelního souboru a jejich výpovědí - zbylo to na Martina Stránského, který dokument doplnil párem ucházejících vtipů, k ničemu vážnému ale názor pro jistotu nevyjádřil. Dokument je hrdinským eposem o panu Burianovi, melodramatem o starší paní z bufetu a zdařilou propagandou, za kterou by zřejmě v minulém režimu autorka obdržela titul zasloužilého umělce. Nejsmutnější ale je, že si stejně celou dobu člověk říká, že spíše než změnu budovy divadla by si Plzeň zasloužila změnu většiny plzeňského divadelního souboru.(18.1.2015)

 • Panther49
  odpad!

  Naprostý souhlas s tenizague! Hrdina Jan Burian, story o bufetu, EHMK 2015 aneb jak je ta naše Plzeň strašně kulturní - no ona bohužel není a takovýhle dokument ničemu nepomáhá, naopak upadající stav plzeňské kultury podporuje a glorifikuje...tak máme Nové divadlo s "perfektním" betonem, ale jinak...(18.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace