Altar

Velká Británie, 2014, 88 min

Nick Willing

Nick Willing

David Freeman

Altar je čajový duchársky hororíček bez ambícií vykrádajúci všetko možné. Ale v béčkovej kategórii a v tomto žánri v zásade nič iné nečakám. Aj vďaka tomuto fliku som si uvedomil, že aj klišé môžem mať vlastne rád ak nie je otravné. Ak by som mal ja (alebo aj všetci ostatní diváci) na takéto snímky iba nadávať, prečo by som ich stále vyhľadával? A prečo by ich stále niekto točil? Znamená to, že dopyt po nich je. Isteže to nie je žiadna pecka - ale ani nechce byť. V tom je ich "čaro". Vizuálne šedé, bez ľakačiek ako aj výraznejšieho napätia sa tak stáva iba ďalšou potravou pre hladných divákov, túžiacich vidieť stále to isté a predsa "nové". Priemerný flik, na ktorý sa ale mne osobne tak nejak dobre pozeralo. Zhovievavých 60%.(3.3.2015)

• BlackHood

Nudné, amatérské, příběh je takový nijaký, postavy nesympatické, hlavní hrdina má hemofílii a hlavní hrdinka vypadá jako Bloody Mary. Stačila jen nějaká krátká legenda o tom Radcliffovovi, tak by už to bylo lepší. Jediné, co stojí za zmínku je prostředí a soundtrack. Strašidelnost 0/0 Brutalita 0/0(18.4.2015)

Takže opäť jedna rodinka v starom prekliatom sídle, v ktorom chlapík obetoval svoju ženskú a spáchal samovraždu. Takže tam začína strašiť, duch posadne hlavu rodiny a hrozí, že sa minulosť zopakuje. Klasický duchársky príbeh v štýle starého dobrého Amityville. Spočiatku som mal problém nechať sa vtiahnuť do deja, pretože film pôsobí až príliš televízne (síce, ani ma to neprekvapuje, keď Willing okrem série TV filmov nenatočil dokopy nič) a "rodinne", ale na druhej strane atmosféra je celkom dobrá. Briti, staré sídlo, duchovia... takže sa to dalo čakať. V druhej polovici je aj niekoľko pekných, napínavých pasáží. Je to však celé také oldschoolové, pripadalo mi to, ako keby som sledoval duchárinku z 80.-90. rokov, keď ešte divákov desili priesvitné postavy, škrípanie dverí, predmety pohybujúce sa samé od seba, pomalá melódia či tápanie a pobehovanie v hmle. Ale ako spomienka na zašlé časy sa to myslím oceniť dá. Síce to podľa mňa nikoho nevydesí a film by pokojne mohli vysielať na Hallmarku v poobedňajších hodinách, ale ja som si pri ňom oddýchol a rozhodne sa nejedná o nič urážajúce.(29.12.2014)

Horor s temným vizuálem a atmosférou, kde se horor nevyrábí trapnými hlasitými a nesmyslnými infarktovými lekačkami, které mnohým stačí k tomu, aby film nazvali hororem. Zvuková bezúčelná lekačka dělá horor leda tak srdci na infarkt. Já jsem rád, že tento film na jedno zkouknutí uměl navodit mrazení i bez hlasitých zvukových výbojů, které v hororech tak chybí dnešním dětem, které lekačky považují za to hlavní v hororu. Jedná se o klasickou duchařinu v domě s prokletou minulostí. Nic nového a originálního, ale kdo by to v klasickém neambiciózním tuctovém hororu čekal? Účel na jedno zkouknutí to splnilo.(11.10.2016)

• warrenur

Skoda. Ten fajny stary domisko v tej irskej pustatine mal svoj potencial. Avsak rodinku v dome, v ktorom sa zdrzuju "pozostatky" minulosti sme tu mali uz bezpocetkrat. A aby film s touto temou ozaj vynikol a mohol byt nieco viac, ako len vykrik a presna kopia niecoho predosleho treba popracovat. Tento kusok vsak rozhodne nicim nevytrca nad ostatnymi. Sedy podpriemer. Stupidne konanie podla zazitej sablony. Slabota. Mozno si to nezasluzi ani to dvojhviezdie. Atmosfera by totiz mala byt esenciou duchariny a tuna teda absentuje.(21.8.2015)

• - V poslední scéně, když rodina odjíždí v taxíku, opěrka na hlavu u spolujezdce mizí a zase se objevuje mezi jednotlivými záběry. (Samthron)