Danny Meehan býval fotbalovou superhvězdou a miláčkem Británie. Měl slávu, peníze, rychlá auta, krásnou přítelkyni. Jako kapitán anglické reprezentace však udělal osudovou chybu, když „prodal“ důležitý zápas Světového poháru s Německem, a zasloužil se tak o sestup národního týmu. Jeho kariéra se zhroutila, začal pít a na dno dopadl, když v opilosti napadl dva policisty a byl odsouzen na tři roky do věznice se zvýšenou ostrahou v Longmarshu. Je jasné, že to nebude mít lehké, protože i vězni a dozorci jsou fotbalovými fandy a dávají mu od začátku najevo, co si o něm myslí. Na druhou stranu tu má Danny i vlivného příznivce, vězeňského správce, který sestavil fotbalový tým z dozorců a dalších zaměstnanců a chce, aby ho Danny trénoval. On ale navrhne, že dá dohromady mužstvo z vězňů a mohou uspořádat zápas. Dannyho pomocníky se stanou silák Massive a starý vězeň Doc, který ho zasvětí do vězeňských tradic a praktik. Stále je tu ovšem otázka, zda dokáže změnit partu ztracených existencí a nepřizpůsobivých psychopatů v sehraný a úspěšný tým. Zejména když ho tvoří taková individua, jako svalnatý šílenec Mnich, děsivý, ale čestný Billy Limpit, pyroman Nitro či nadšenec Raj. Danny si uvědomuje, že když zklame, spoluvězně to pořádně naštve. Navíc se ocitá před stejným problémem jako kdysi, když ho správce nutí vydíráním k zahození zápasu. Zpočátku myslí především na své zájmy, jenže časem si mnohé uvědomí a rozhodne se neudělat stejnou chybu dvakrát. (TV Nova)

Roseinka

Ještě v polovině filmu jsem tomu chtěla dát tři hvězdy. Co to změnilo? Stathama znám jen jako "borce" ze spouuusty filmů, které jsem s ním viděla, a jestli byl někde bezkonkurenční, tak to bylo tady. Nepamatuju si, že bych se někdy při nějakém jeho filmu nějak zasmála. Tady jsem však smíchy doslova brečela. Šílená death metalová scéna u branky, vbíhání od brány mezi hráče... no to bylo božský. Ještě teď se směju a nějak nejde přestat. :D A abych nehodnotila jen tohle. Film měl i dost pěkné emotivní části a z většiny tam hráli samí dobří herci. Prostě se mi to fakticky dost líbilo. ()

maxxxim odpad!

No, takže (obrovský povzdych). Keď som prvýkrát zmerčil tlupu borcov, ako za plotom väzenia naháňajú loptu, bral som to na ľahkú váhu. Po opakovanom prezretí mi bolo všetko jasné. To s určitosťou nemohlo byť väzenie, ale prinajmenšom nápravno-výchovné zariadenie pre sociopatov, ak nie dokonca, nechcem to vysloviť nahlas, ale čo ústav bol to ústav!! Herecké výkony na úrovni opice ( viem možno budem mať poťahovačky s Greenpeace alebo s Deťmi Zeme, ale risknem to ), ktoré by si ich úlohy vedeli určite zahrať presvedčivejšie. Nechcem byť vulgárny, ale režisér musí byť riadny trouba, keď sa podujme na niečo tak silného ako je táto dráma/komédia. Keby to malo aspoň čŕty komédie nepoviem, ale nájsť v deji niečo vtipné bez toho, aby človek nemusel "masovať nevymasovateľné" je priam nemožné. Keby sa dalo hodnotiť aj nižšie ako len odpad, dal by som vrecko do koša. Pri sledovaní tejto zlátaniny, či už z nudy, alebo donútenia prajem veľa štastia a čo je najdôležitejšie pevné zdravíčko. Lol nazdar!!! ja som to tiež videl-trošku nezvládnuté spracovanie futbalovej problematiky!!! Okrem KŇAZA a toho čierneho cipriška tam absloutne nikto nevedel seriózne pracovať s Umbrovkou, dokonca ani hlavný hrdina- dér parodér Pogateca sa akosi nevedel presadiť-bolo vidieť, že to nikdy nehrával-všimol som si asi najtvrdšie spracovanie lopty v galaxii, no strela mu taktiež robila obrovský stres. No zaujimavou postavičkou bol určite riaditeľ väznice,ktorému to naoplátku nezvládalo obočie:)-neviem či si to niekto všimol,ale bolo to tak.... To čo sa tam snažili ukázať??? Komu tym prospejete??? Kto ste? Čo môžete ešte znudiť a čoho budeme ešte svedkom? Hlavne že kedy je oficiálny odlet? Ten výbuch vo väznici a ten prepad na vecku-to je už dnes taká NUDA, že by jeden neveril... Ale zase musím uznať, že režisér Skolnick to nakoniec aj tak riadne nepozvládal a výsledok si môžetete pozrieť vždy, keď sa nie je na čom udrbávať... P.S: Ako spieva stálica slovenského neba Peter Nagy:To bol zase nápad, na tento film sa pozerať a vidieťako sa niečo zase presililo... Toľko od skúseného diváka: aj tak si myslím, že sa nájde niekto komu sa to páčilo,ale dúfam, že si nebudem musieť číitať jeho komentár... ŽE DIKI... ()

hendrich6

Bohužel jsem dříve viděl Trestnou lavici,která je v podstatě úplně to samé jako tenhle film,akorát s o dost horším sportem.Obsazení mi také nepřišlo nějak výrazně horší,protože Sandlera moc nemusím.Naopak jsem uvítal Jasona Stathama v jedné z jeho menších rolí.Jinak je to ale průměrný film s předvídatelným závěrem z prostředí fotbalu,což je pro mě určitě velký klad.Protože ode mě má Trestná lavice 60%, tak Fotbal za mřížemi je za 65% ()

pornogrind

Včera večer to běželo v bedně a tak jsem se rozhodl, že si film ponechám jako takovou kulisu u který vytuhnu. Nestalo se a já jsem film zdárně i přes ty vy3,14čený reklamy zdárně dokoukal. Nejspíš proto, že mám rád fotbal, Vinnieho Jonese i Jasona Stathama. Sice je to taková americká bejkárna ale podívat se na to dalo. Škoda jen, že balancuje někdy mezi dramatem a komedií. Myslím si, že kdyby se film vydal jen jednou z cest(buď komedie nebo drama) mělo by to asi větší efekt. Ale jak už jsem psal podívat se na to dalo. PS: Film jsem už kdysi viděl ale nepamatoval. Proto jen komentář. Tří hvězdičkový hodnocení ponechávám. ()

Boss321

Bývalá fotbalová superstar Danny Meehan je uvězněn za útok na policie. Kdysi prodal zápas ve fotbale a věznici mu to dávají všichni sežrat. Když dozorci zorganizují zápas, tak se během hry musí postavit před tu samou otázku, za kterou ho všichni nenávidí. Pohodový filmec se skvělým Vinniem Jones v hlavní roli..... ()

• V lednu roku 2019 se v ruské věznici Butyrka mělo konat utkání mezi vězni a dozorci v kopané, kdy za uvězněné mohli hrát také vazebně stíhaní representanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev. (JoranProvenzano)
  • Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)