V zajetí kouzel - Série 2

(série)

Epizody(13)

V poutavé druhé řadě seriálu "V zajetí kouzel" se vracíme do kouzelné země Filorie. V návaznosti na šokující závěr první série Quentin (Jason Ralph) zjistí, že život jeho přátel visí na vlásku poté, co ve Filorii došlo k jejich otřesnému setkání s Netvorem. Zatímco jim Quentin spěchá napříč filorijským lesem na pomoc, Julia (Stella Maeveová) chce s Netvorem uzavřít dohodu, aby zajistila Reynardův konec. Naši mladí mágové pokračují ve své dobrodružné cestě, na níž je čeká řada nových prokletí i kouzelných světů. (HBO Europe)

Tom10000

2.série nám přináší plno nových zápletek. Umírá mnoho postav, mei něž třeba patří má oblíbená, (de facto tehdy TOP 1) Marina, a velmi brzy i Martin. Tím ovšem problémy našich hrdinů nekončí. Už od počátku, kdy naši hrdinové došli do Filorie, se z nich stávají králové (Quentin), královny (Alice), ale i Velekrálové (Elliot) a velekrálovny (Margo) Fiolorie. Pro poslední dva zmíněné se stává vládnutí hlavní náplní života. Musí vysvobodit Filorii z chudoby a zaostalosti, což se jim moc nedaří, zvlášť, když mají na každém rohu nepřátele. Quentin mezitím musí řešit jiný problém, a tím je Martin. Julia se stala jeho věrnou služebnicí (pod domluvou), a také jí hrozí, že se poddá bolesti a raději přijde o lidskost, než aby se tak stalo. I zde to jde, když si nechá vyjmout clonu. Martin jí k tomu velmi svádí, ale po jeho smrti se už tak nestane a Julia proto i nadále trpí. Smrt Martina však způsobila úmrtí Alice, a to zase zničí Quentina. A tak dále, a tak dále, dokud se Alice opět nevrátí a dokud Julia při zákroku nepřijde o zmiňovanou clonu. Bez ní je chladná, krutá, a nemilosrdná. Ke konci se jí sice vrátí, ale bolest je tím jen vyšší. Problémy s Filorijskými nepřáteli, zejména bohy, jsou vyřešeny, ovšem jen zčásti. Po smrti bohů je svět odpojen od magie. Tedy, skoro, Julia ukazuje opak. Margo a elliot jsou opět krály, poté, co byli na krátkou chvílí vyhnáni, ale jsou v obklíčení jinými nepřáteli, vílami. A tak dále, a tak dále, a také víme, že Elliot má manželku, Fin, jež mu byla předurčena po dohodě s kovářem. Chudák Margo, trochu žárlí. A najednou má Elliot čekat dítě, a jejda, musí uzavřít další manželství, a to s chlapem (...). ZÁVĚR: Až na šílené množství nových nutných prvků (Polygamie, homosexuálství, nevyjímaje černochů, i když to mi zrovna moc nevadí, ale také bisexualita) má seriál potenciál. Krásná Margo, hezká Fin, půvabná Alice s Julií, jen smůla, že tam není sexy Marina, a sympatický Elliot, či správný otrava Penny. Jen ten Quentin, ač má dobrou povahu, mi prostě nesedí. Asi je to hercem. Ale to strpím. 90 procent, 5 hvězd (i když těsně). ()

blackJag

Herci hrozní (děvčata jsou aspoň oku lahodící), triková složka velmi skromná, všechny díly mají rutinní skladbu a často ani to ne - proč tedy pokračovat? Rozvíjení děje mě minimálně zaujalo, všechna ta neuctivá žánrová poťouchlost umí být i zábavná, leckdy až dětinským způsobem (božsky faun nasere do kouzelného pramene, kentaur si uleví během hovoru, ...). Druhá série je taky hodně přisprostlá, ovšem v kombinaci s nulovou nahotou jde o záležitost poměrně úsměvnou. V závěru série ztrácí trochu dech, doufám, že jde jen o důsledek rozmělnění řídkého děje do nutného počtu dílů. ()