Šibenice

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2015, 81 min

• Yoshitsune

Při vypuštění prvního traileru na tenhle film, hororový fanoušci div nedělali přemety, i já sem neubránil radosti, ono totiž vypadlo jako hodně dobrý horor, od kterého člověk neví co má čekat. Nicméně po druhém traileru, to už se objevili první pochyby a po zhlédnutí, se někteří diváci rovnou věšeli s tím že tohle fakt nej debilnější horor. Nelze se divit, školáci se vloupají do školy (první na světě) aby mohli dělat divadlo, nicméně naserou nějakého ducha a ten je začne honit po škole. Duch je snad zhrzenej, nešťastnej nebo snad má nějaké bebíčko, takže si vezme jútový pytel na hlavu (ahoj Jasone) a honí omladinu po škole, a honí je hodinu, honí je dvě hodiny, a o té třetí hodně sem rezignoval. O to horší zjištění je, že to má osmdesát sedm minut. Takže atmosféra za pět, příběh za pět, herecké výkony........pět, zhrzený blb také pětka, efekty za pět jak jinak, takže výsledek ? Propadli jste propadlištěm a zasloužíte oběsit. Nicméně jedno stále nechápu, proč furt ti mladí běhají po škole ? Já bych, vybrakoval automaty na jídlo a pití, sehnal provizorní zbraň, zabarikádoval v jedné místnosti a počkal do rána. Je to celkem logické, navíc se mohli střídat dva spí, dva hlídají, ale né oni ze sebe dělají kašpary a hýkají u toho.(30.10.2016)

• verbal

Skvělá volba titulu! Celou dobu jsem se jen tak tak držel, abych si nudou otráveně nehodil mašli. Na to, že si dneska kdejaký nezdravě ambiciózní debil procpe své hloupé a laciné amatérské porno do distribuce, už jsem si vcelku zvykl, ale narvat něco takového do kina??!! Počítám, že Manták s Babralem museli kvůli tomu přeblafnout všechny bratry Uornery, protože tahle sračka není vhodná snad ani na placku k nedělní příloze Blesku, kterou by pak člověk používal jako podložku pod hajzlovou štětku. Ale třeba se pletu. V Birdmanovi taky skupinka slizkých idiotů lítá celou dobu po divadle a mele pičoviny a hle, jak to pozérští teplometi prošťouchali až ke Zlatému prdeláči. Tady se však mezi těmi bezradnými, ubohými bláboly třikrát objeví i nějaký chlupatý otyloň v kápi a zabubá oprátkou. Taková zásadní vyfikundace Iňária nenapadla, a proto můj dnešní odpad smrdí o poznání méně.(24.8.2015)

Rozpočet $100,000Tržby USA $22,764,410Tržby Celosvetovo $41,364,410Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ ešte že sa producentom oplatí investovať do týchto lacných hororov, fakt sila, samoúčelné až hrôza, aspoň že okrajovo je tam trošku napätie ale základ to má prachbiedny /30%/(27.10.2015)

• ricci.s

Táto Šibenička nebola úplná pohroma. Ale ani nejako extra dobrá. Found footage nemám vo veľkej obľube, no v tomto prípade môžem oceniť aspoň námet, ktorý mi prišiel celkom zaujímavý (konečne sa nejedná o nejakú smiešnu duchárinu v prekliatom sanatóriu). Ale ak by som to mal rozobrať, tak sa mi na horore najviac páčila záverečná tretina. Tu totiž jednoznačne platí – čím menej postáv, tým lepšie. Takže po zdĺhavom úvode prišla neskutočne otravná pasáž, keď tí idioti kňučali, revali, škriekali a pobehovali kade tade, proste hrôza. Zlepšilo sa to, keď začali skapínať. Keď totiž ostali nažive poslední dvaja študentíkovia, kriku okamžite ubudlo a ľakačky boli tým pádom omnoho funkčnejšie. Aj keď ich bolo minimum, zľakol som sa vlastne len raz (ale zase poriadne). Takže základ problému vidím v tom, že takmer hodinu ten film skôr lezie na nervy ako baví, a keď už náhodou baviť začne, opäť to skončí skôr ako by som si želal. Slabý priemer, no čakal som to horšie.(5.8.2015)

• Bloody13

Kdysi dávno, před třiceti lety..... "Poslyšte, Tome, ten váš scénář se mi fakt líbí. Hýří nápady, černým humorem a už na papíře je to strašně napínavý. Takže to uděláme následovně - já vám nedám čtyři miliony, dám vám jich rovnou šest. Máte tam napínavý momenty a sympatický postavy, lidi si je zamilujou, to je jasný. Chtělo by to ale nějaký solidní masky, aby si diváci přišli na svoje. Nasadíme to totiž do kin, tak to musí trochu vypadat. Třeba se nám v pokladnách zavděčí a něco málo nám vydělají na dvojku. Všichni pak budou spokojení." Oproti tomu v současnosti..... "Hele, kámo, scénář nemáš ani načnutej a samotnej námět je trapnej. Ale to nevadí, dneska je o dobrý nápady nouze. Půjčim ti celých 100 táců, to by mělo na takovou srajdu stačit. Uděláme z toho Found Footage, to je moderní a hlavně levný. Obsaď do ní svoje kámoše a za zbytek si kupte chlast. Hodíme to do kin, a aby ty mladý idioti nepoznali, o jakou píčovinu se jedná, třísknem tam nálepku. Něco jako "podle skutečný události" nebo "ten nejstrašidelnější horor, jaký kdy lidská fantazie vymyslela". To bude super hele. Lidi se na to poženou, a i když pak budou nadávat, nám to může bejt u prdele. My budem v balíku!"(25.8.2015)

Partia študentov sa vláme do školy v noci pred divadelným predstavením. V škole pred dvadsiatimi rokmi zomrel herec Charlie. V škole platí nepísané pravidlo o tom, že jeho meno sa tu nevyslovuje, ale títo študenti pravidlo porušia mysliac si, že sa im nič nestane. Čoskoro ale zistia, že predstavenie pri ktorom Charlie zomrel, nebolo jeho posledným predstavením. - Tento film si získal obrovskú popularitu vo virtuálnom svete ešte predtým, než sa dostal do kín. Bolo to vďaka tomu, že meno Charlie sa stalo na internete populárnym vďaka hre s papierom a ceruzkami a kladením otázok duchovi Charliemu. Takto som sa k filmu dostal aj ja. Námet sa mi pozdával už od začiatku, mŕtvy chlapec a školská legenda zneli zaujímavo. Na začiatku človek zistí, že herci sú úplnými amatérmi. Po vstupe do školy musí človek čakať dlhú dobu než sa začne niečo diať. Pozamykané dvere a nefunkčné telefóny sú veci, ktoré v uzavretých budovách v hororoch nemôžu chýbať, aj keď zrovna tu to nebolo velmi dobré. Keď sa Charlie objaví, atmosféra sa trochu zlepší. Maska Charlieho bola pre mňa pekná, keďže vrecia na hlave v hororoch oblubujem. Aj keď tvorcovia nedotiahli vizuálnu stránku, stránku audia zvládli dobre. Ak máte kvalitné reproduktory alebo slúchadlá, určite Vás niektoré scény vylakajú. Keďže mám Found Footage rád, tak mi roztrasená a občas neprehladná kamera nevadila. V subžánri FF je toto proste priemer so snahou ukázať niečo, čo tu ešte nebolo, a mňa námet Šibenice dokázal zaujať.(9.8.2015)

• George Stobbart

Found footage srajda se vším všudy.(5.8.2015)

• juta

Zklamání roku? Šibenice bude rozhodně horký kandidát. Nic extra jsem nečekal, ale že by to bylo takhle špatný a na palici, to už fakt ne. Hrozní herci, hlavně Reese Mishler, jako by vůbec neuměl hrát, nebo to bylo naschvál? Dost nerealistický FF se špatným příběhem a spíš mi to bylo k smíchu, než abych se bál...(18.8.2016)

• *CARNIFEX*

29.10.1993 prišiel o život počas premiéry školského predstavenia jeden zo študentov. Daná, neočakávaná tragédia navždy zmenila vnímanie teenegerov na dobrovoľné divadlo. Po viac ako 20 rokoch podniká miestny učiteľ s niekoľkými žiakmi obdobné vystúpenie, vďaka ktorému si chce uctiť pamiatku zosnulého. Večer pred vystúpením trojica kamarátov vstupuje do školy cez nezabezpečené dvere aby zničením kulís zastavila školský projekt. Keď sa však v určitom momente rozhodnú budovu opustiť, dvere sú uzamknuté. Bez ohľadu nato do akej situácie so dostávajú, svoje osudy už viac nemajú vo svojich rukách. Pomstychtivý duch chlapca, ktorý je uväznený v útrobách školy chystá pomstu v ktorej budú oni samotní hrať hlavné úlohy. Ja osobne som veľký fanúšik "F.F.", takže keď si rapídne, s veľkým odhodlaním a úsilím odmyslím to primitívne správanie postáv, nebola to až taká katastrofa, ako som sa pôvodne domnieval. Samozrejme, "Gallows" svojou silou nie je kvalitatívne porovnateľný s inými, jeho podobnými kúskami, no ozaj som to čakal omnoho omnoho horšie. Keby sa tvorcovia nerozhodli pre pasáž s tým melodramatickým záverom (aj keď ho chápem), mohol som pár percent prihodiť. No a čo sa týka užívateľov, ktorý namiesto filmu hodnotili subžáner ako taký, nech sa pojebú do riti. Keď raz nemám rád hudobné dokumenty, tak na ne nečumím - 45%(18.9.2015)

• Pilda17

Úplný propadák Šibenice není, ale také ničím nepřekvapí. Found Footage jak přes kopírák, který nenabídne nic až na pár docela slušných lekaček. I přesto jako jednohubka dostačující a to hlavně díky délce .. 4/10 = 45%(9.8.2016)

• S.Quentin QUALE

Nevadí mi pomalé FF s originálním příběhem, kde se klidně celou dobu nic neděje, ale konec je vygradovaný. To bohužel není tento případ. Tohle je ta dnes už ohraná šablona "zavřeme partu někam a ta lítá ve tmě tam a zpět". Pokud tento koncept nedostane ultimátní slasherové točky, nemáme se moc o čem bavit. Tady jedna hvězda za samotný závěr a šibeničníka, jinak není o co stát. 30%(7.8.2015)

40%???????? Takových hororů, který se nedají ani dokoukat a mají tu třeba o 20% víc a tuhle pohodovku vy schodíte na 40%????? Čekal jsem podobnou MTV srágoru jako nesnesitelný Cybernatural, který má o plných 12% víc než Šibenice.Já už z vás prostě nemůžu.Úplně stejný koncept jako Paranormal Activity.Piss off duch si to rozdá s partou puberťáků ve škole a já si troufám říct, že to byla když nic jiného, příjemně mrazivá zábava a chvilku jsem přemýšlel i o 4*.Ve filmu se ze začátku straší tím stylem, že se zapne video, kde není kazeta, otvírají se skřínky a zavírají dveře, možná to někomu přijde směšné, mě tohle směšný nikdy nepřišlo.Potom se to rozjede jako prase a atmosféra slušně houstne.Několik super lekaček plus pohodový výkony herců.Neřikám ty vole, že je to pecka jako hrom, ale na 40% to není ani náhodou.K tomu nabušený konec plný atmosféry a zcela nečekaná pointa.Já sebou včera v noci pěkně škubal.Ještě že se neřídím vašim ubohým a zcestným hodnocením, zase bych přišel o lehce nadprůměrný horor.Na šibenici s váma.60%.(28.10.2015)

• schizmo

Found footage subžánr je už vyzobanej jak slunečnice. Respektive, čím více epigonů se na něm snaží přiživit, tím více klesá jejich invence a snaha přijít s něčím, byť jen trochu neokoukaným. Kolem Šibenice se dělal celkem humbuk a film byl očekáván s velkými nadějemi, ale bohužel je to zřejmě to nejnudnější, co současná přehlídka hand cam pokusů vůbec nabízí. Doporučuju vyhnout se.(21.11.2015)

• pornogrind

A máme tady adepta na hororový průjem roku 2015. Šibenici by měli dostat tvůrci tohoto " veledíla " aby dál nemohli natáčet a posléze šířit další podobný sračky. Čistej a nefalšovanej odpad.(22.11.2015)

• maddy

Gallows paradoxne najviac uškodila jeho reklamná kampaň (narážam na ten prvý „červený“ trailer s plačúcou dievčinou), kde dlho nebolo jasné, či vlastne pôjde o found footage alebo nie a ktorá hlavne sľubovala „skutočne hrôzostrašný zážitok“. A nakoniec to je najtypickejší z najtypickejších found footage hororov, ktorých sa ročne urodia desiatky a všetky sú na jedno kopyto. Gallows akurát situuje dianie do prostredia strednej školy, ktorá už sama o sebe nemôže vyzerať veľmi strašidelne a titulné postavy v ňom stvárňujú neuveriteľne otravní teenageri, ktorým namiesto fandenia prajete okamžitú smrť (hlavne mladý blbeček, ktorý to všetko natáča a nevhodne komentuje). Inak sa tu nedeje nič čo by akokoľvek prekvapilo. Samotné strašenie nemá veľký zmysel a omieľa len tisíckrát zaužívané postupy, kde ústredný duch prvú hodinu niekoho zhodí z rebríka, z ničoho nič sa zjaví za rohom alebo omotá lano okolo kulís, aby sa v závere mohol aj skutočne pomstiť a pozabíjať väčšinu postáv. Posledná štvrťhodina nie je až tak márna, obsahuje jednu skutočne infarktovú ľakačku a oceňujem, že sa film snaží aspoň o aké také budovanie mytológie (aj keď absolútne neoriginálnej), no následne to skazí pointa doslovne vycucaná z prsta a samotné záverečné minúty mimo školy, ktoré už pôsobia vyslovene na smiech. Gallows síce vyslovene neurazí a vo found footage sme videli už oveľa väčšie sračky, akurát tie nikto neposiela do kina. Dianie tu je síce v rámci možností FF kamery celkom prehľadné, ale to rozhodne na dobrý horor nestačí. No čo čakať od found footage, v ktorom partia divadelníkov ostane zamknutá na strednej škole, no nie? CELKOVO: 2* (4/10)(11.9.2015)

• silentname

Normálne by som možno počkal do rána, ale pri tomto filme je toho toľko, čo by bolo treba povedať, že jediným slovom to môžem ohodnotiť ako WOOOOOOOOOOOW! "The Gallows" je úplne otvorene jeden z najhorších hororov, čo som videl za celý svoj život. Kde s tým vôbec začnem? V kine sme sedeli dokopy šiesti, a nikto sa absolútne pri filme nebál ani nebavil. Prvých asi 20 minút je absolútne najdlhších 20 minút v živote, kde sledujeme Ryana, že sa správa ako totálny kretén a jediné čím film urobí pozitívum je asi to, že počas filmu zomrie. A ak to je spoiler, tak sa nemám ani dôvod ospravedlňovať, pretože tento film si absolútne nezasluhuje moju úctu, aby som to nepovedal. Postavy sú tu absolútne otravné, nie je tu nikto, koho by ste z toho chceli vyjsť zo zdravou kožou a jediné čím tento film chce desiť sú lacné skákačky s hlasnými dolby efektami. A budem tu úprimný... prečo to dáva niekto do found footage filmu??? To nedáva žiadny zmysel. To si nahrali na kamery aj s tými ľakacími zvukmi? Čo za kamery to preboha mali? Scenár filmu je úplne scestný a otrasný a nebudem k tomu hovoriť viac, lebo by som mohol rozpisovať celý deň, čo je na tomto filme absolútne mimo. Jediné čo je dobré je prostredie školy v noci, ktoré vie pôsobiť trošku creepy, ale film s tým absolútne nevie pracovať a všetky jeho snahy nás vydesiť sú absolútne mimo. Plus keď si do toho nakombinujete ten príšerný scenár, nemám k tomu čo dodať. Záverečné odhalenie patrí asi medzi najhoršie momenty kinematografie čo som kedy v živote videl a je to doslova len sprosté a už len nasadí korunku tomu všetkému čo sme dovtedy videli a aspoň trošku dokázali tolerovať. Ale ak niekto nevedel ako lepšie zabiť film, tak mu na to stačili posledné dve minúty. Jeden z najhorších hororov, čo som kedy v živote videl a za seba celkom otvorene hovorím ľudia, nevyhadzujte na to peniaze. Odpad! Hodnotenie: F(11.7.2015)

Dost to připomíná Záhadu Blair Witch. Celkově nejasné, nepřehledné, nic světoborného.(7.3.2018)

Bez problémů koukatelný FF. Vcelku originální příběh a celej film má dobrou atmosféru. Čert vem pár přešlapů, nad kterýma zůstává rozum stát. Místní "kritici" vychvalující do nebes IT FOLLOWS hodnotí Šibenici jednou hvězdou. Nechápu. V rámci subžánru je to docela dobrej průměr. 50%(23.9.2015)

Neviděl to tak zle. Pochopitelně musíme brát v úvahu, že v žánru found footage se už moc vymyslet nedá, je to jednoduché, krátké, plné levných jump scarů a amatérských hereckých výkonů a ve výsledku je vidět celkem roztřepaný hovno. Ale když na to budete rezignovat, tak se můžete v klidu posadit, vypnout mozek, zhasnout světlo a nechat se zavřít do tohoto divadla, kde vám půjde o krk.(12.11.2015)

• Morholt

Po každém FF si říkám, že tenhle byl poslední, ale následně vždy podlehnu s nadějí, že konečně zjistím, co se na tom komu líbí. A zase vím houby. Gallows sice má dobrý nápad, který by v normálním formátu nepůsobil zase tak moc okoukaně, ale film je zpracovaný tak sračkovitě, že se ten slušný námět nedá ohodnotit ani minimálně.(20.8.2015)

• kaylin

„Šibenice“ se po nějaké době změní v klasicky jednoduchý snímek o tom, že se skupina lidí snaží uniknout z budovy, ale něco jim v tom brání. Kamera je roztěkaná, lidé udýchaní, vyděšení, lekačky jsou místy skutečně trapné. Nemůžu si pomoct, ale až na úvodní nápad s divadelní hrou, je tohle jen další obyčejná snaha vyděsit něčím, co v konečném důsledku strašidelné není.(26.7.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6