Teror na 40. podlaží (TV film)

Terror on the 40th Floor

USA, 1974, 97 min

• Tommassi3

Škoda, můj konečný dojem, a tak i hodnocení kazí opravdu hodně nesympatické postavy..(20.4.2013)

Je to taková televizní verze vynikajícího velkofilmu "Skleněné peklo". Nějaký pitomec jiskrou zapálí v mrakodrapu sklad nějakého bordelu a jak to tak bývá, okamžitě je z toho obrovský požár. A tak má divák opět tu možnost sledovat akci hasičů, o kterých se však nic nedovíme, a problémy soukromé i pracovní různých lidí, kteří zrovna pobývají v onom nešťastném mrakodrapu. A na televizní film to není natočeno špatně. Akce je zručná až to vypadá, jakoby by se na tom vůbec nešetřilo. Bezduché tlachání civilistů nepřekvapí. Film však zase ani moc neunavuje. I přes slabý scénář lze tento snímek doporučit.(7.7.2014)

• Vědma

Trochu hůř než průměrný katastrofák, který má ke Skleněnému peklu dost daleko, ale dívat se na něj dalo. Akce byla trochu monotónní a postavy dost nesympatické. S hasiči ani jejich velitelem jsme se nijak neseznámili, prostě jenom hasili a křičeli "Zpátky, zpátky!" a přitom šli dopředu. Majitele budovy jsme nepoznali, byl na to jak to s ní vypadalo dost v letargii.(8.7.2012)

• RedHot

Úsměvné katastrofické béčko. Od názvu jsem očekával spíše manéž nějakého maniaka s motorovou pilou (tím spíš, že to běželo večer na Primě cool), ale ono nakonec šlo jen o požár. Teror na 40. podlaží mě zkrátka nějak nepálí.(10.7.2012)

Ok kvalit Skleněného pekla to nedosahuje, ale jako jednorázovka se to vidět dá i když je to jenom vesměs průměrná televizní inscenace postrádající nějaké větší napětí, ale fanoušky žánru neurazí. Jenom škoda, že tvůrci neměli odvahu utratit všechny ty ploché a víceméně do jedné nesympatické postavy.55%(14.7.2016)