Série(2) / Epizody(20)

Z mořských hlubin povstala tajemná flotila stvořená z odporných monster, které lidstvo pojmenovalo "Abyssals". Tato monstra, která mají zároveň atributy válečných lodí (a tak mohou například vysílat letadlům podobná monstra, střílet a vypouštět torpéda), vyhnala lidstvo z většiny oceánů a moří, zničila většinu lodí i letadel a živila se mrtvými těly námořníků. Jediným, kdo se dokáže této hrozbě úspěšně postavit, jsou mladé dívky, zosobňující duše válečných lodí z minulých let, které dokáží díky moderní technice stejně jako tyto lodě vysílat bojová letadla, střílet z děl, vypouštět torpéda...
Anime adaptace stejnojmenné hry, která je zasazena do fiktivního světa, v němž nedošlo ke druhé světové válce. Ve hře ztvárňuje hráč admirála flotily těchto dívek a plní s nimi různé mise. Anime adaptace se zaměřuje na příběh hry z pohledu nové lodě ve flotile, speciálního křižníku Fubuki. (Jeoffrey)

Lettanea

Škoda. Začiatok bol slabší ale potom ma to celkom začalo baviť, hlavne moje lolitky z group 6. Príbeh nič moc ale tých pár častí kde sa nič nedeje bolo výborných, dokonca som sa tešil na každú ďalšiu časť. Ale koniec to celé pokazil, klasika v anime. Ďalšiu sériu by som ale určite uvítal, Hibiki, Shimakaze a Poooooi! mi bude chýbať. ()

Palisander

Možno kruté hodnotenie, pretože obrázky sú veľmi pekné ;-).To že jediný muž je neviditeľný admirál je ešte OK. Lenže dejovo je to des. Nič sa nedozvieme ani o záporáčkach, ani o našich kladných hrdinkách a už vôbec nie, prečo je vyvolená práve Fubuki. Ale to zvalíme na osud... Legenda v pozadí by chcela troška dopracovať. Zlaté Strike Witches. Tie boli aspoň regulérne bosorky ;-). Tu dostaneme skupinu štebotavých dievčatiek, ktoré sa preháňaú po hladine mora v oblečkoch ako na maškarný ples armádnych lodeníc a hrajú sa na vojačikov (tie bitky naozaj nemôžem brať vážne). To je vlastne najväčšie plus, pretože roztrhané šatičky zaujmú určite viac ako pokrčené plechy :o). Oko sa poteší ale inak.. hoci.. aj to je lepšie ako nič. ()

adamulefa

Uznávam, že Kacolle je celkom zaujímavý nápad. Dievčatá predstavujúce jednotlivé japonské lode, ktoré bojovali počas WWII ? Áno, áno, s tým sa dá ďalej pracovať. Dej to má však dosť jednoduchý. Mladá torpédoborkyňa Fubuki prichádza na námornú základňu, aby sa pridala k flotile bojujúcej proti nepriateľským plavidlám. Samozrejme musí veľa trénovať, aby sa stala plnohodnotným členom loďstva a urobila dojem na Akagi, ku ktorej vzhiada. Získava pritom nové kamarátky, skúsenosti, rešpekt nadriadených, a blablablabla... Nič svetoborné čo by ste ešte nezažili. Po technickej stránke je to dosť dobre zvládnuté. Dobre až na jednu výnimku, na ktorú mi nedá nepoukázať. Keď sú naše lodné dievky na mori chvályhodnú 2D animáciu vystriedajú nie moc podarené očividné 3D modely. Týmpádom framerate ide automaticky dole! To by som ešte nejako predýchal, ale čo je neodpustiteľné je nekonzistentnosť akým je to riešené. Vysvetlím... Povedzme, že je záber na skupinku dievčat na vode ako sa rozprávajú, všetky sú 3D. Nasleduje strih. Záber na tvár jednej z nich zblízka, ako niečo povie, to je 2D. Ptm strih, záber na všetky tri ako sa povedzme zasmejú na tom čo povedala tá jedna- zas 3D a ďalej strih a záber zblízka na tvár inej postavy ktorý, je 2D. WTF?! Ale ani to nebolo najhoršie! Najhoršie bolo ak boli 3D aj 2D lode naraz na obraze. Jedna blízko pri kamere 2D a iné trochu obďaleč boli 3D. Naraz! Chápete? Vyzeralo to ako TOTAL FAKEN GAH-BITCH! Mysleli si tvorcovia, že sme blbí a si to nevšimneme alebo čo? Meh... Prejdime na pozitíva radšej. Soundrack! Soundtrack je úplne božský! Opening skvelý, ending ešte lepší(pripomenul mi 2.OP Fate/Zero a všetko čo mi pripomenie F/Z má iba + u mňa), ale čo na mňa urobilo dojem boli všetky tie orchestrálne kúsky čo hrali v pozadí. Škála šla od vojenských trúbkových akoby maršov až po epické inštrumentálne skladby vhodne dopĺňajúce akčné scény. Dovolím si povedať, že hudobné skóre je pre mňa tou najlepšou časťou Kantai Collection. Suma sumárum 3*. Na záver chcem ešte povedať, že bola ohlásená 2.séria. Vôbec mi to nevadí a celkom sa teším na pokračovanie. Guadalcanal budú jatky! Muhehehehehee! Ehm... Spoilery, I guess... :D ()

Gallienus

Je to sice nehorázná blbost, ale nemohu dát jinak než maximum..., hlavní hrdinka Fubuki, (nepříliš povedená třída japonských torpédoborců se špatnými nautickými vlastnostmi), je odpočátku velká sympaťačka. Mám rád historii Spojené flotily a tenhle seriál mi udělal radost, je fakt, že člověk musí při sledování vypnout mozek, nicméně pobaví to. ()

• Námětem pro anime byla japonská populární počítačová karetní hra s názvem "Kantai Collection". (Harroc)