Reklama

Reklama

Ansacu kjóšicu

(seriál)
  • Japonsko 暗殺教室 (více)
Trailer 8
Animovaný / Akční / Drama / Komedie / Sci-Fi
Japonsko, (2015–2016), 18 h 1 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Júsei Macui (komiks)

Scénář:

Makoto Uezu

Kamera:

Júsuke Mišina

Hudba:

Naoki Sató

Hrají:

Džun Fukujama, Mai Fučigami, Aja Suzaki, Nobuhiko Okamoto, Ajako Kawasumi, Kotono Micuiši, Mamoru Mijano, Šizuka Itó, Takehito Kojasu, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(47)

Obsahy(1)

Měsíc byl zničen mimozemským stvořením. A stejné stvoření dalo světu ultimátum: zatímco bude dělat ve škole učitele, musí ho někdo do roka zabít. Na tom by nebylo nic těžkého, kdyby se nedokázal pohybovat rychlostí Mach 20, neměl rychlou regeneraci, super sílu a ještě kdyby nebyl skvělý učitel. Závod v zabíjení o osud světa začíná. (Harroc)

(více)

Videa (15)

Trailer 8

Recenze (13)

Saraph 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem tohle až po shlédnutí hraného filmu, který sice není žádným zázrakem, ovšem stále podle mého stojí za shlédnutí. No ale teď k tématu: Assassination Classroom zaujme především nápadem. Ano, máme tady kvanta anime ve školním prostředí, ale kolik z nich má skutečně nějaký cíl, než jen chodit sem a tam, bavit se o jídle, atp.? Občas mi připadají otravné opakující se fráze jako „looking forward to your assassination“ a zejména trapná je hlavní postava, o které, nebýt toho hraného filmu, bych si byl polovinu první epizody jist, že je to holka. Dokonce je i ženskou dabován, což ale není v anime nic nového. Celkově to ale působí docela chytlavě a ty 3-4 hvězdy si to podle mého názoru zaslouží. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už hodně dlouho jsem neviděla tak zábavné anime. Ten žlutý chobotnicový učitel mi svým způsobem humoru naprosto vyhovoval a bavila jsem se s ním, když škádlil nejen studenty, ale i vlády různých zemí. Mělo to napětí, přátelství, akci, dobré dialogy a zajímavý příběh, který mě tak chytl, že jsem to musela zhlédnout hned dvakrát. Prostě mi to strašně sedlo. Nemůžu se dočkat pokračování, i když jako správný nadšenec jsem si již stihla vyspoilerovat vše, co v něm bude. ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[1. série] Když tak vidím všechna ta pozitivní hodnocení, tak je mi líto tomu dát méně. Jenže na anime mi to trvalo shlédnout poměrně dlouho (cca měsíc) a nikterak výrazně jsem se na jednotlivé díly netěšil. Krom neobvyklé premisy a vůbec neortodoxní postavě Kora-Sensei jsem totiž nenašel prvek, který by nějak vybočoval anebo byl přespříliš zajímavý. Animace průměrná (Proč Nagisa musel být nakreslen tak, jak byl?), děj nespádovitý (Od 4.do cca 18. dílu se neposuneme nikam) a nejspíš jsem si představoval s naložením myšlenky trochu jinak. Nejde náhodou o osud celé planety, které hrozí zmizení za necelý rok? Tak jak je možné, že postavy si v hlavách představují, jak nějaké schopnosti využijí třeba za 10 let? Generických postav je tam vůbec trillion (jméno znám tak u 6-7), hodně z nich se tváří zpočátku naprosto terminatorsky, aby po chvilce zkrotly jako beránci a přestaly řešit onu hrozbu. Samotný velkolepější konec je sic dost překotný, ale vyloženě slabý. Hodně nevhodný je OP (jak píseň, tak hlavně skákající dětičky), naopak Hello Shooting Star ending je jeden z nejlepších, který jsem kdy slyšel. Tím se dostávám k lepším stránkám seriálu: Komediální prvky, postava Kora-Sensei (na konci je už trochu úchyl/nejistý, ale 2/3 seriálu super), nápad a poměrně pěkně vykreslený vztah učitel-studenti, který se nevidí. Mrknu na 2. sérii, protože dle ohlasů slibuje větší nastavbu, jinak bych musel hodnotit jen mírným nadprůměrem. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Prim nehraje jen velmi zábavná a neokoukaná hlavní premisa (to Japonci přece jenom umějí často, překvapovat) a úžasné množství velmi zábavných situací z ní plynoucí (ale nejen z ní), ale i hlubší rovina - vztah učitele - žáka, komentář k japonskému školství jako takovému, rivalitě, snažení se uspět apod. Navíc Koro sensei vždy radí a vysvětluje tak krásně a libozvučně. Škoda jen, že chybí nějaká výraznější zápletka, k té se snad teprve schyluje. Finále první řady mírně slabší. ()

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na našu planétu sa vrhne nebezpečný Koro Sensei a na to, aby sa tento mimozemšťan s neuveriteľnou silou dal zastaviť budú povolané deti s potenciálom. Lenže tie deti budú učené samotným Koro Senseiom, ako už napovedá jeho sensei dodatok a tak napokon zistíme, že Koro nie je taký zlý a v podstate je to dobrák, aj keď zničí našu planétu do roka? TO je fakt divné, ale všetko ostatné v anime naozaj baví. Koro má nad jednotlivými postavami, aj naozaj nejakú učiteľskú ruku neučí ich iba zabíjať a hlavný hrdina aspoň trocha ujde (teda hlavný hrdina okrem Kora), ostatné postavy sú také nevybočujúce z radu, občas sa niekto ukáže v lepšom svetle, ale v ďalšom diely je to potom jedno. Jednotlivé diely, alebo série ma dosť bavili a nejaké to napätie aj vývoj postav tu je, čiže to mne nejako ako tak stačilo, aby som zaujal kladné stanovisko k tomuto anime. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (2)

  • Přezdívku Korosensei žáci vytvoří svému učiteli ze slov korosenai (nejde zabít) a sensei (učitel). (Sirenie)
  • Všechny openingy jsou zpívány dabéry Nagisy, Karmy, Kayano, Isogaie a Maehary. (kakadus)

Reklama

Reklama