poster

Haideu jikil na (TV seriál)

 • Jižní Korea

  하이드지킬, 나

 • anglický

  Hyde, Jekyll, Me

 • anglický

  Hyde, Jekyll And I

 • anglický

  Jekyll and Me

  (neoficiální název)

Romantický / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2015, 20x60 min

 • Vavča
  ***

  Hlavní herecká dvojka snů bohužel nemohla splnit moje očekávání kvůli scénáři, než sobě samým. Hyeon Bin je výborný herec, ale bohužel jeho partnerka Han Ji Min, nedostala vůbec výraznější prostor něco předvést, byla hodně upozaděná, seriál pro ni musel být do značné míry náročný, ne-li utrpení. Má zde totiž převážně pasivní roli, je jakýsi přívěšek a ne skutečný charakter, takhle promarnit potenciál prvoligové herečky je zločin! Nejhorší je, že se to děje postupně a zprvu to téměř nepostřehnete, fakt zákeřnost. Seriál je to dospělejší, rafinovanější, než podobně zaměřený Kill Me, Heal Me, ale bohužel má i některé jeho neduhy. Zejména scénář, vychází to vážně na 16 dílů, nikoliv na 20. Působí to poté hodně přestřeleně, nedokážu záměry tvůrců nějak pochopit, nebo se s nimi ztotožnit. Povedené OST, luxusní je zejména instrumentální pasáž s orchestrálními motivy a klávesami, jak kdyby za nimi stál mág Robby Valentine. Celkově je to napínavý a zábavný seriál, ale časem začnou vyplouvat na povrch jeho vady. Hodně mě to mrzí, ale je to promarněný potenciál, sice o třídu lepší, než Kill Me, Heal Me, ale čtyři hvězdy si to vážně nezaslouží, přitom do dílu 14 si není na co stěžovat...(2.4.2015)

 • andiek05
  ***

  Na Hyun Binův návrat jsem se hodně těšila. A zároveň bylo zajímavé vidět Sung Joona zase v jiné podobě než jakou představoval v Discovery of Romance. Příběh byl zajímavý a dost často překvapující, ze začátku to vypadalo mnohem lépe, ale ani Hyun Binovy krásné dolíčky nepomohly a nemohla jsem dát vyšší hodnocení. Pro mě průměr.(22.3.2015)

 • - K seriálu se pojí i určitá mediální kontroverznost, jenž byla ve své době spojována s plagiátorstvím. Autor předlohy, jihokorejský manhwa spisovatel Choong-ho Lee, na svém oficiálním Twitter účtu tehdy obvinil scenáristu televizní série Kill Me, Heal Me, Soo-wan Jin, z plagiátorství, neboť jeho koncept byl zcela identický s jeho prací 'Hyde, Jekyll, Me'. MBC (Munhwa Broadcasting Corporation) samozřejmě jakékoliv plagiátorství odmítla a SBS (Seoul Broadcasting System) nakonec uznala, že se jednalo jen o subjektivní názor dotčeného autora, který neměl mít v žádném případě vliv na práci produkčního týmu. A podobnou situaci řešila dokonce i thajská televizní stanice Channel 3, když byla obviněna z plagiátorství v případě jejího vlastního televizního seriálu Song Huajai Nee Puea Tur. Nicméně ani zde se nakonec o plagiátorství nejednalo. Údajně. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace