Miliardové výkupné

• Austrálie

Take Down

Thriller

USA, 2016, 107 min

No jo no. Partička rozmazlenců se po několikadenním zálesáckém tréninku postaví skupině vycvičených zabijáků a asi nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že žoldáci jsou prakticky bez šance, protože kromě rambovských vychytávek si chovanci osvojili i lukostřelbu, nad kterou by nejeden trénovaný lučištník Stoleté války slintal blahem. Je celkem jasné, že u Take Down se musí totálně vypnout mozek a nezapínat ho ani na tu nejmenší chviličku. Když se vám to ale podaří, dá se film označit za sice trošku zbytečně dlouhou, ale jinak odsýpající zábavu se sympatickým obsazením a krásnou skotskou přírodou. A protože jsem se krátce po začátku přepnul do režimu absolutní vypatlanosti, hodnotím nadprůměrně. 70%(28.8.2016)

O tom, ako sa z rozmaznaného poserútka s plnými gaťami veď viete čoho, stal nasledovník Ramba - vzor cnosti a obávaný bojovník. A to všetko expresne rýchlo, len za týždeň kurzu prežitia v divočine, čo počíta jedného lukom zastreleného jeleňa a položenie jednej pasce na zajace. Evidentne asi niekomu stačí fakt málo, aby sa stal neohrozeným kráľom divočiny a všetkých rozmaznancov zachránil... Hrozne otravný scenár, plný takých logických lapsusov, že za také niečo by sa hanbila aj upratovačka verejných záchodov. No ale na druhú stranu, keď sa vypne mozog, tak sa na tom zabaviť dá, odsýpa to rýchlo, má to spád a pri pár miestach sa človek aj zasmeje. Tiež milo prekvapila drsnosť niektorých scén. Myslím, že na ten slabučký priemer to stačí. 50/100(24.12.2017)

• Kingjiri

Pokud chcete brainless béčko, jste na správný adrese. Největší sranda je, jak se z "rozmazlených a nezvladatelných synů a dcer z miliardářských rodin" stanou během pár dnů nejlepší kámoši a pořádný dobráci. Dokonce jsou tak skvělý, že se členem jejich party stane i ze začátku drsnej a nepřístupnej "vychovatel". OK, co by chtěl člověk od béčka, ale fakt bylo nutný touhle bezobsažnou vatou naplnit půlku stopáže? Po příjezdu žoldáků na ostrov začne část, která je sice taky dost stupidní (neschopnost vycvičenejch a po zuby ozbrojenejch vyděračů zvládnout pár amatérů), ale je obstojně nakroucená a přináší konečně nějakou akci s jednim zajímavym nápadem (kost). Kdyby se většina stopáže nesla v duchu "lovu" miliárdářskejch dítek a jejich snahy o přežití, byl by Take Down sympatickou žánrovou jednohubkou. Takhle jde jen o lehkej podprůměr za dvě hvězdy.(2.4.2017)

Ono se vlastně ani nejedná o rozmazlené fracky, neboť všem hercům táhne na třicítku. Nejde ani o žádnou přehnanou akci, ale o to, čeho je člověk schopen, když mu jde o život. Pak jsme si všichni rovni, ať máme peníze nebo holej zadek. A když někdo z deseti metrů trefí lukem stojícího vojáka a k tomu ještě blbě, nenazýval bych to schopnostmi, nad kterými by nejeden trénovaný lučištník Stoleté války slintal blahem. Překvapila mne navíc velice přehledně zvládnutá kamera. Pravda, jedna scéna tam byla trošku přehnaná, a sice, když jedna kost měla otevřenou zlomeninu ruky, takže jí koukala kost, kterou propíchla krk jedné vojandě, která už taková kost nebyla. Za mě zasloužené tři hvězdy.(29.9.2016)

Mno. Lokace velmi zajímavé, Skotsko se svými ostrovy je překrásné, ale nějak se mi nechce věřit, že by internacionální partička (chyběl tam jen indián) rekrutovaná z řad zlobivé zlaté mládeže , dokázala ostrov vyčistit tak jednoduše od zabijáků. Navíc žoldáků, kteří si už prošli nejedním světovým konfliktem... Možná, kdyby se scénář vyprdnul na zcela neuvěřitelnou a přiblblou zápletku s vyděrači a výkupným a více se zaměřil na jednotlivé postavy v rámci nápravného kempu na ostrově ve snaze najít v nich ještě to jejich skryté lepší já... člověk v nouzi funguje jinak ať už je to skrze pocit vyčerpání, sounáležitosti, teamového ducha... (ta myšlenka nápravy znuděných floutků se mi líbila). inu udělat z toho ,,nápravné drama'' mohlo to být stokrát lepší. Takhle kucí a holčiny líčí v lese pasti jak lstiví Vietcongové a žoldáci na ně tupě šlapou a pak - s přiostřeným kolíkem ve stehně řvou jak na lesy... A když je potřeba zločince dorazit, objeví se někde za osikou týnejdžr s lukem a se stejnou bravurou s jakou si dokázal na mejdanu rozpustit dávku v kávové lžičce, trefí šípem gangstera přesně na komoru, jen ta poslední zelená větévka do mordy tu chybí... Závěr, to už byla úplná pohádka v zapadajícím slunci. Nebudu spoilerovat, ale ano milé děti. Honza nakonec získá krásnou princeznu, tatínek král si uvědomí, že Honza není zas tak líný a zloduch ze všech zloduchů nejzloduchovatější trestu neunikne. Nebýt to točeno na tom nádherném ostrově s majákem (pro které mám slabost), šel bych s hodnocením ještě níže. Takže dávám jen za 3 miliony a berte nebo nechte být. * * *(6.12.2017)

• - Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Walese a na ostrove Man. (MikaelSVK)