Miliardové výkupné

• USA Take Down (více)
Trailer 1

Když po autonehodě dojde oběma jejich rodinám trpělivost, Kyle (Jeremy Sumpter) a Amy (Phoebe Tonkinová) se ocitnou mezi ostatními rozmazlenými, nezvladatelnými syny a dcerami z miliardářských rodin ze všech koutů světa na odlehlém ostrově u skotského pobřeží, kam je jejich frustrovaní rodiče poslali na drsný kurz přežití. Zhýčkaní výrostci tak dostanou poslední příležitost dospět, vzdát se svého lehkomyslného života a konečně za něj přijmout odpovědnost - nebo riskovat, že budou vyděděni. Ostrov však zničehonic přepadne skupina žoldáků, kteří zabijí učitele i hlídače a za propuštění privilegovaných studentů požadují nejvyšší výkupné v historii - MILIARDU DOLARŮ. Když zajatci zjistí, že budou tak jako tak zabiti, jejich tvrdý výcvik jim skýtá jedinou naději, jak nad žoldáky vyzrát a zůstat naživu. (HBO Europe)

Trailer 1

elanius

(75/2016) / Celkom zaujímavá režisérska história Jima Gillespieho, dávno dávno odštartoval kariéru docela známym "I Know What You Did Last Summer" a potom dokonca thriller so Stallonem v hlavnej roli (D-Tox). Talentu asi moc na rozdávanie nebolo takže až na jeden bezvýznamný horor sa dostávame rovno do roku 2016. Jim sa ale nepoučil a znovu servíruje priemerný, uťahaný thriller kde dokopy neni moc čo hrať a pozerať. Potenciál survival hororu na parádnom ostrove je zabitý zbytočnými kecami v prvej hodine a keď sa konečne dostane aj k tomu hlavnému lákadlu, logika hlavne v chovaní postáv dostáva KO rovnako ako parta trénovaných zabijakov od bandy zbohatlíckych deciek. Aj v rámci žánru slabota. (3/10) ()

Big Bear

Mno. Lokace velmi zajímavé, Skotsko se svými ostrovy je překrásné, ale nějak se mi nechce věřit, že by internacionální partička (chyběl tam jen indián) rekrutovaná z řad zlobivé zlaté mládeže , dokázala ostrov vyčistit tak jednoduše od zabijáků. Navíc žoldáků, kteří si už prošli nejedním světovým konfliktem... Možná, kdyby se scénář vyprdnul na zcela neuvěřitelnou a přiblblou zápletku s vyděrači a výkupným a více se zaměřil na jednotlivé postavy v rámci nápravného kempu na ostrově ve snaze najít v nich ještě to jejich skryté lepší já... člověk v nouzi funguje jinak ať už je to skrze pocit vyčerpání, sounáležitosti, teamového ducha... (ta myšlenka nápravy znuděných floutků se mi líbila). inu udělat z toho ,,nápravné drama'' mohlo to být stokrát lepší. Takhle kucí a holčiny líčí v lese pasti jak lstiví Vietcongové a žoldáci na ně tupě šlapou a pak - s přiostřeným kolíkem ve stehně řvou jak na lesy... A když je potřeba zločince dorazit, objeví se někde za osikou týnejdžr s lukem a se stejnou bravurou s jakou si dokázal na mejdanu rozpustit dávku v kávové lžičce, trefí šípem gangstera přesně na komoru, jen ta poslední zelená větévka do mordy tu chybí... Závěr, to už byla úplná pohádka v zapadajícím slunci. Nebudu spoilerovat, ale ano milé děti. Honza nakonec získá krásnou princeznu, tatínek král si uvědomí, že Honza není zas tak líný a zloduch ze všech zloduchů nejzloduchovatější trestu neunikne. Nebýt to točeno na tom nádherném ostrově s majákem (pro které mám slabost), šel bych s hodnocením ještě níže. Takže dávám jen za 3 miliony a berte nebo nechte být. * * * ()

Kingjiri

Pokud chcete brainless béčko, jste na správný adrese. Největší sranda je, jak se z "rozmazlených a nezvladatelných synů a dcer z miliardářských rodin" stanou během pár dnů nejlepší kámoši a pořádný dobráci. Dokonce jsou tak skvělý, že se členem jejich party stane i ze začátku drsnej a nepřístupnej "vychovatel". OK, co by chtěl člověk od béčka, ale fakt bylo nutný touhle bezobsažnou vatou naplnit půlku stopáže? Po příjezdu žoldáků na ostrov začne část, která je sice taky dost stupidní (neschopnost vycvičenejch a po zuby ozbrojenejch vyděračů zvládnout pár amatérů), ale je obstojně nakroucená a přináší konečně nějakou akci s jednim zajímavym nápadem (kost). Kdyby se většina stopáže nesla v duchu "lovu" miliárdářskejch dítek a jejich snahy o přežití, byl by Take Down sympatickou žánrovou jednohubkou. Takhle jde jen o lehkej podprůměr za dvě hvězdy. ()

Shitonit

Výborný, pár lidiček, a senza napínavej guláš alá ... teď nevim k čemu to přirovnat, prostě zavři haranty na ostrof, chtěj prachy, něco se posere, tak co s nima? No prostě je pak všechny povraždi ?? Výborná byla ta kladná čubka, jak zlomenou kostí pojebala tu zápornou čubku do krku.. Nějak mi povypadli jména, soráč :-) ()

slunicko2

Příjemné lehce akční dobrodružství. 1) Spoiler. Pár dní lehkého tréninku na opuštěném ostrově (natáčeno na ostrově Man) postačuje k tomu, aby se ze skupiny sobeckých a nezodpovědných mládežnických zbohatlíků stala parta, co v klidu přemůže profesionální zabijáky s vojenskou zkušeností. Ani se nelze divit, když poklad o hodnotě jedné miliardy dolarů (!) hlídá pár lidí, kteří ze všeho nejvíc připomínají ochranku v supermarketu. 2) Na to, že představují zhýčkalé flinky, jsou chlapci a děvčata docela schopní. Jeden umí skvěle střílet z luku, jiný se umí dobře prát a celkem vykazují značnou kázeň i smysl pro přežití. 3) Vystupují zde 26letý Angličan Dominic Sherwood (James Herrick), 29letý Angličan Ed Westwick (šéf únosců Billy Speck), 27letý Američan Jeremy Sumpter (hlavní postava Kyle Hartmann, lukostřelec), 26letý Angličan Elliot Knight (černoch Marsac) či 23letý Max Deacon (James Thornton). ()

• Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Walese a na ostrove Man. (MikaelSVK)