Miliardové výkupné

Take Down

Thriller

USA, 2016, 107 min

• Fr

“KURZ, KTERÝ VÁS ČEKÁ, BYL NAVRŽEN TAK, ABY LIDEM, JAKO JSTE VY, ROZMAZLENÝM POTOMKŮM VELMI BOHATÝCH LIDÍ, POSKYTL POSLEDNÍ ŠANCI SE SEBOU NĚCO UDĚLAT...“ /// Rozmazlenej dobytek, pocházející ze semene pracháčů je umístěnej do „ostrovní“ polepšovny. No a partička žoldáků, toužící po kousku majetku jejich fotříků, procvičí jejich instinkty přežití… Dlouho je to takovej pionýrskej survival. Parchanti se učej, jak a co ulovit, přejít most..atd... a taky jak to spolu vydržet. Třičtvrtě hodiny. Pak to začne bejt trochu zajímavý, ale žoldáci jsou spíš čuráci, takže by to mohlo pobavit spíš puberťáky (teda pokuď zrovna nejsou na tom vostrově). A hlavně je to celý uvěřitelný jak polepšenej Islamista. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Řeším dilema: v pasťáku se mi ztratil parchant. Mám zaplatit? 2.) U baráku si hrajem na indiány a na černochy. (Se starou? Tak to nech bejt…). 3.) Thx za titule „titulkomat„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(20.4.2017)

• Gray Wolfman

Pro mě strašnej průůůůser!!! Čekal jsem něco jako Pustinu s rozmazlenejma frackama, ale tohle fuckt nee. Pravda, parchanti jsou rozmazlení dost a zasloužili by si pořádně na držku, což se bohužel nestane a v podstatě zvládnou zmasit komando "profesionálů", které by v pohodě pondali i Agenti dementi. O dialogách radši ani nemluvit. Jedna hvězda jen za nápad, jinak ruce pryč !!!NEDOPORUČUJI!!!(12.9.2016)

• Acrobat

Ignon zrejme nemá rád deti bohatých a tak vymyslel sci-fi zápletku, ktorá s realitou nemá nič spoločné a taký Man on Fire sa musí hanbiť na to ako bol natočený. Už človek nevládze vstrebávať teplých hrdinov s ružovými perami (ozaj nechápem) a snažiť sa vsugerovať, že fandi im. No ja neviem, partia zle vyzerajúcich a ešte horšie hrajúcich detí na poli nudnej zábavy drží pri živote jedine absencia prepálenej akcie, krásne prostredie a prízemný charakter. Čo z toho, keď boj je nereálny, rodičia trápny a twist vycucaný z prsta. NA všetko príde kráska zo zvädnutými perami a náš hrdina zistí, že aj keď nepozeral Posledného Mohykána, predsa ho ostrov MAN niečo naučil. Sci-fi prízemná chcená zábava ani len nerozvírila prach nepoškvrnenej mysli. (videné 27.08.2019, JOJ archív)(28.8.2019)

• elanius

(75/2016) / Celkom zaujímavá režisérska história Jima Gillespieho, dávno dávno odštartoval kariéru docela známym "I Know What You Did Last Summer" a potom dokonca thriller so Stallonem v hlavnej roli (D-Tox). Talentu asi moc na rozdávanie nebolo takže až na jeden bezvýznamný horor sa dostávame rovno do roku 2016. Jim sa ale nepoučil a znovu servíruje priemerný, uťahaný thriller kde dokopy neni moc čo hrať a pozerať. Potenciál survival hororu na parádnom ostrove je zabitý zbytočnými kecami v prvej hodine a keď sa konečne dostane aj k tomu hlavnému lákadlu, logika hlavne v chovaní postáv dostáva KO rovnako ako parta trénovaných zabijakov od bandy zbohatlíckych deciek. Aj v rámci žánru slabota. (3/10)(3.9.2016)

• tron

Ja vlastne ani neviem, čo k tomu napísať. Rovnakou mierou, ako je to neurážajúce, je to zároveň i totálne neviditeľné a predvídateľné. Herci nevadia, ale ani nepredvádzajú vonkoncom nič zaujímavé. Ostrovná výprava nie je zlá, ale rozhodne má ďaleko k úžasnosti. Stále sa niečo deje, ale dosť často sú to blbosti. Taká béčkarská oddychovka, ak ste nútení byť doma a fakt nemáte čo robiť.(11.9.2019)

• - Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Walese a na ostrove Man. (MikaelSVK)