Krysař Willard

USA, 2003, 100 min

Glen Morgan

Předloha:

Stephen Gilbert (kniha)

Glen Morgan, Gilbert Ralston (původní scénář)

Glen Morgan

James Coblentz

Scénografie:

Mark Freeborn

Kostýmy:

Gregory Mah

Crispin Glover dostal podobně jako v Návratu do budoucnosti silně neurotickou postavu a opět mě neuvěřitelně bavil. Krysy byly dost zajímavé, Big Ben i poněkud děsivý, zato Socrata bych si klidně vzal domů, a to krysy/potkany nemusím. Nakonec si ale Willard mohl za to, že Bena poštval proti sobě, sám. Byl jsem rád, že se film vyhýbal zbytečným krutostem (např. ušetření psa) a přílišnému naturalismu (i když pro každého to taky není). Snaha šokovat byla nahrazena snahou o pochopení Willardova nitra, kterého mi bylo brzy líto, ale za některé věci jsem ho proklínal. Jen škoda, že celkové filmové provedení není nijak skvělé; zkrátka takový malý komorní film. Kamera je ovšem místy výborná a nápaditá. Rozhodně se jedná spíše o drama než horor, i když pro lidi s fobií z myší a krys horší film těžko pohledat.(5.1.2016)

Prepis sedemdesiatkového, čudesného, žánrovo ťažko zaraditeľného snímku WILLARD, sa pre nové tisícročie dostal až do ´´burtonovského´´ módu ( hudba, výprava, samotná postava Willarda, ktorá je oproti originálu zjavne viac psycho ). A pomohlo to. Je to strhujúcejšie a hlavne príťažlivejšie, ako verzia 71 a ponúka aj odlišný, menej tragický, zato ale viac znepokojujúcejší záver.(7.10.2018)

Prvni tretina az polovina filmu je naprosto dokonala. Nadherne temna, nadherne depresivni, Crispin Glover je tam naprosto omracujici. Bohuzel ve chvili, kdy se hlavni linii stava boj mezi Benem a Willardem film trochu ztraci na dechu. Kazdopadne jde o silny nadprumer, mozna vubec nejlepsi suchozemsky zvireci horror, i kdyz tam o ty krysy zas az tak nejde...(2.10.2004)

Kvalitně natočený i zahraný snímek s podivínským hlavním hrdinou a stovkama vedlejších hlodavčích hrdinů. Crispin Glover si dává introvertního Willarda ve velkým stylu, nezaostávají ani Jackie Burroughs v roli jeho matky a R. Lee Ermey jako bad ass big boss. Z psychologické stránky film funguje velice dobře, bohužel ze stránky hororové je pouze velmi light, takže nemůžu hodnotit lepé než například tuhle bobří myšku. 69%(16.2.2014)

Film depresivní, v rámci možností temný, smutný, vtipný, bohužel chvílemi i docela nudný. Ale vypíchnout se tu toho dá hafo, od skvělý hudby (jak vobšlehnutá od Mr. Elfmana), přes tu krásnou pomstu losera Willarda, až po castingový majstrštyk Crispina Glovera v hlavní roli. Myslím, že si pořídím potkana :-)(28.11.2014)

• - Role Cathryn byla napsána pro režisérovu maželku Kirsten Cloke. (Chatterer)

• - Všechny krysy měly na spodní straně ocasu namalované čísla, aby je mohli filmaři a trenéři sledovat. (hladass)

• - Crispinu Gloverovi připadalo ječení R. Lee Ermeye tak vtipné, že se často tiše smál mimo kamery. (akisha)