Krysař Willard

USA, 2003, 100 min

Glen Morgan

Předloha:

Stephen Gilbert (kniha)

Glen Morgan, Gilbert Ralston (původní scénář)

Glen Morgan

James Coblentz

Scénografie:

Mark Freeborn

Kostýmy:

Gregory Mah

Prepis sedemdesiatkového, čudesného, žánrovo ťažko zaraditeľného snímku WILLARD, sa pre nové tisícročie dostal až do ´´burtonovského´´ módu ( hudba, výprava, samotná postava Willarda, ktorá je oproti originálu zjavne viac psycho ). A pomohlo to. Je to strhujúcejšie a hlavne príťažlivejšie, ako verzia 71 a ponúka aj odlišný, menej tragický, zato ale viac znepokojujúcejší záver.(7.10.2018)

Ale jo, bylo to dobrý. Čekal sjem klasickej večení film, takže jsem byl mile překvapenej. Willard má přeci jenom něco do sebe. Rozhodně ale nečekejte horor, to by jste čekali marně a asi by jste byli zklamaná. Spíše čekejte film o muži (skvělý a výborně nalíčený Crispin Glover), který je navždy poznamenaný vztahem ke své matce. A samozřejmě čekejte krysy, spoustu krys. Nutno podotknout, že film má opravdu dobrou atmosféru a krysy rozhodně nepůsbí nijak nadpřirozeně (i když v některých scénách jich opravdu je nadpřirozeně moc). Občas natrefíte na nějakou tu chybičku, ale myslím že to tomuhle filmu odpustíte. Krysař si vaši pozornost udří po celou dobu trvání filmu. 70%(14.9.2006)

Opravdu zajímavý film, akorát má tu smůlu, že je prostě nudný. Přišlo mi, že kromě námětu to nemá co nabídnout. Z té myšlenky šlo vyždímat mnohem zábavnější film. Nehledě na to, že Willardovi nejde ani moc fandit, protože je fakt totální loser. Vždyť už ani ty krysy na konci nedokáže ovládat. Přitom řemeslně zvládnuté je to dobře. Chvílemi z toho sálá až Burtonovská atmosféra. A co opravdu musím pochválit jsou pěkné úvodní titulky a výkon Crispina Glovera.(21.4.2007)

• kingik

Tento film vůbec nemá čím zaujmout. Za čistokrevný horor se to označit nedá, protože s hororovými atributy pracuje dost nudně a spíše si z hororu jen určité prvky vypůjčuje. Nezaujme ani herecké obsazení, i když čítá herce, kteří hrát dovedou, ale tentokrát nepředvedli zhola nic. Slabý film po všech stránkách.(25.2.2011)

Pozor, tohle není Hon na myš 2, jak mi taky během filmu došlo. Odstartovalo to jako černá komedie říznutá trochu dramatu o lůzrovi pod nadvládou matky a během děje se střídaly ještě polohy hororu (snad?), takže ve výsledku nebylo ani jedno dost silný, aby z toho mohl bejt dobrej zážitek. Protože ty jednotlivý "složky" nebyly až zas tak špatný, snad až na tu hysterickou matku, ta mi přišla i na tenhle film moc přeprsklá. Moje první setkání s větší rolí Glovera taky nezklamalo, sice se v některejch scénách klepal a potil až příliš, ale hrál dobře. No je to prostě divnej film s divným hrdinou, kterýho hraje divnej herec, takže asi tak no, pokud jste taky divný nebo se vám divný filmy líbí nebo máte rádi krysy, tak je Willard tím pravým pro vás.(5.7.2011)

• - Ve filmu je slyšet popová píseň "Ben" od Michaela Jacksona, která byla napsaná speciálně pro film Ben (1972), což je sequel původního Willarda. (akisha)

• - Všechny krysy měly na spodní straně ocasu namalované čísla, aby je mohli filmaři a trenéři sledovat. (hladass)

• - Na všech obrazech v domě Willardova otce je zachycen herec Bruce Davison, který hrál roli Willarda ve stejnojmeném snímku v roce 1971. (Chatterer)