poster

Krysař Willard

 • USA

  Willard

 • Slovensko

  Potkaniar Willard

Komedie / Horor / Drama

USA, 2003, 100 min

Režie:

Glen Morgan

Předloha:

Stephen Gilbert (kniha)

Scénář:

Glen Morgan, Gilbert Ralston (původní scénář)

Producenti:

Glen Morgan

Střih:

James Coblentz

Scénografie:

Mark Freeborn

Kostýmy:

Gregory Mah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Samuel7
  ****

  Crispin Glover dostal podobně jako v Návratu do budoucnosti silně neurotickou postavu a opět mě neuvěřitelně bavil. Krysy byly dost zajímavé, Big Ben i poněkud děsivý, zato Socrata bych si klidně vzal domů, a to krysy/potkany nemusím. Nakonec si ale Willard mohl za to, že Bena poštval proti sobě, sám. Byl jsem rád, že se film vyhýbal zbytečným krutostem (např. ušetření psa) a přílišnému naturalismu (i když pro každého to taky není). Snaha šokovat byla nahrazena snahou o pochopení Willardova nitra, kterého mi bylo brzy líto, ale za některé věci jsem ho proklínal. Jen škoda, že celkové filmové provedení není nijak skvělé; zkrátka takový malý komorní film. Kamera je ovšem místy výborná a nápaditá. Rozhodně se jedná spíše o drama než horor, i když pro lidi s fobií z myší a krys horší film těžko pohledat.(5.1.2016)

 • corpsy
  ***

  Prepis sedemdesiatkového, čudesného, žánrovo ťažko zaraditeľného snímku WILLARD, sa pre nové tisícročie dostal až do ´´burtonovského´´ módu ( hudba, výprava, samotná postava Willarda, ktorá je oproti originálu zjavne viac psycho ). A pomohlo to. Je to strhujúcejšie a hlavne príťažlivejšie, ako verzia 71 a ponúka aj odlišný, menej tragický, zato ale viac znepokojujúcejší záver.(7.10.2018)

 • obitus
  ****

  Prvni tretina az polovina filmu je naprosto dokonala. Nadherne temna, nadherne depresivni, Crispin Glover je tam naprosto omracujici. Bohuzel ve chvili, kdy se hlavni linii stava boj mezi Benem a Willardem film trochu ztraci na dechu. Kazdopadne jde o silny nadprumer, mozna vubec nejlepsi suchozemsky zvireci horror, i kdyz tam o ty krysy zas az tak nejde...(2.10.2004)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Kvalitně natočený i zahraný snímek s podivínským hlavním hrdinou a stovkama vedlejších hlodavčích hrdinů. Crispin Glover si dává introvertního Willarda ve velkým stylu, nezaostávají ani Jackie Burroughs v roli jeho matky a R. Lee Ermey jako bad ass big boss. Z psychologické stránky film funguje velice dobře, bohužel ze stránky hororové je pouze velmi light, takže nemůžu hodnotit lepé než například tuhle bobří myšku. 69%(16.2.2014)

 • Ramirez85
  ****

  Film depresivní, v rámci možností temný, smutný, vtipný, bohužel chvílemi i docela nudný. Ale vypíchnout se tu toho dá hafo, od skvělý hudby (jak vobšlehnutá od Mr. Elfmana), přes tu krásnou pomstu losera Willarda, až po castingový majstrštyk Crispina Glovera v hlavní roli. Myslím, že si pořídím potkana :-)(28.11.2014)

 • - Role Cathryn byla napsána pro režisérovu maželku Kirsten Cloke. (Chatterer)

 • - Všechny krysy měly na spodní straně ocasu namalované čísla, aby je mohli filmaři a trenéři sledovat. (hladass)

 • - Crispinu Gloverovi připadalo ječení R. Lee Ermeye tak vtipné, že se často tiše smál mimo kamery. (akisha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace