Krysař Willard

Trailer
Komedie / Horor / Drama
USA, 2003, 100 min

Vidíme dům a v něm muže. Není to obyčejný dům ani obyčejný muž. Jmenuje se Willard Stiles (Crispin Glover), nosí černý, dvacet let starý oblek a ulízané vlasy mu rámují bledý obličej. Není divu, že nemá přátele ani dívku - celý svůj život strávil pod taktovkou dominantní, nyní již poněkud trouchnivějící matky a ulisného šéfa, co ho drží ve firmě jen proto, že jí kdysi vedl s Willardovým otcem. Jednoho večera matka přikáže Willardovi, aby ve sklepě vyhubil krysy. Willard se o to zpočátku pokouší, ale když se mu podaří první chytit, naopak jí pustí a začne si s ní hrát a povídat. Po čase se skamarádí s celou krysí koloníí obývající sklep (a že jich není málo) a než se naděje, dokáže si Willard všechny ochočit. Vzhledem k tomu, že stovky krys se prakticky prokoušou čímkoliv, jsou velice inteligentní a Willarda poslouchají na slovo, stáva se z nich velice účinná zbraň, kterou její majitel často a rád použije proti těm, kdo se mu postaví... (oficiální text distributora)

Trailer

Superpero

Opravdu zajímavý film, akorát má tu smůlu, že je prostě nudný. Přišlo mi, že kromě námětu to nemá co nabídnout. Z té myšlenky šlo vyždímat mnohem zábavnější film. Nehledě na to, že Willardovi nejde ani moc fandit, protože je fakt totální loser. Vždyť už ani ty krysy na konci nedokáže ovládat. Přitom řemeslně zvládnuté je to dobře. Chvílemi z toho sálá až Burtonovská atmosféra. A co opravdu musím pochválit jsou pěkné úvodní titulky a výkon Crispina Glovera. ()

B!shop

No cekal jsem neco naprosto jineho a misto toho se mi dostalo drama o muzi, ktery najde jedineho pritele v kryse. Trosku mi film atmosferou pripomnel Batmana. Vse tu je takove temne, skoro az komiksove a depresivni, ale zaroven tu nechybi cerny humor. Skoda, ze vrazda tu je jen jedna a taky skoda zaveru, boj s Benem nebylo zrovna hezky zakonceni. Hlavnim kladem filmu je Crispin Glover, kteryho jsem zatim videl jen v samejch malejch rolich, ale teprve tady predved, ze je naprosto dokonalej uchylacek, kteryho je vam ale lito. Skoda, ze je film krapet moc dlouhej, nektery sceny mi prisly zbytecny. Z filmu, kde vystupujou ruzny zvirata, jako pavouci, hadi atd. je tenhle jeden z nejlepsich. ()

DaViD´82

Nejlepší pasáž jsou hned úvodní titulky, které jak kdyby vypadly z ilustrací McKeena. Dále pak kvalitou vystupuje scéna s "kočičtou" v domě navíc podbarvená krásně teskným songem. Škoda, že vedle vyzdvihovaného Glovera dost nespravedlivě zapadává představitel Bena. Natolik charismatického a sympatického zloducha jsem už dlouho neviděl! ()

Matty

Neurotický homofobik Willard žije ve starém domě se starou matkou a stádem krysy, k nimž si vytvoří zvláštní vztah, konkrétně k jedné z nich, kterou pojmenuje Sokrates. Se svým hlodavčím kamarádem se jen s obtížemi prokousává životem. Willard má úžasnou titulkovou sekvenci připomínající náladou Burtona i Švankmajera, ale následujících devadesát minut si již s díly výše zmíněných moc netyká. Filmu chybí hlavně humor. Tam, kde byste očekávali nějaké cynické pomrkávání na diváka, zcela necynické chlístance krve přibarvují plesnivou stěnu. Je to film depresivní, nikoliv strašidelný, jsou v něm dobře, nikoliv výborně vycvičené krysy (velkou práci museli odvést střihači) a divně se třesoucí Crispin Glover hraje obstojně, nikoliv excelentně. 60% ()

tron

Solídny mix hororu, čiernej komédie a psychologickej prehliadky na tému "Mamy a ich vplyv na život dospelých synov". Vidieť, že filmári (tvorcovia Nezvratného osudu) si dali záležať na pôsobivej atmosfére (napriek mizernému rozpočtu), takže výprava, kamera a hudobný sprievod, sú na úrovni. Rovnako tak je ozdobou výkon slabošského Crispina Glovera, práca s krysami a sadistický šéf R. Lee Ermey, ale inak žiadna sláva. Na strane druhej, keby som porovnával s KRYSI ÚTOČIA... ()

• Všechny krysy měly na spodní straně ocasu namalované čísla, aby je mohli filmaři a trenéři sledovat. (hladass)