Orient Expres

Harry Alan Towers

Scénografie:

Giovanni Natalucci
  • Falcor

Hurá, hurá, konečně se po několikatýdenním čekání opět dočkali TV diváci tohoto velkofilmového skvostu. Kanada vždy dovedla špičkové filmy, stejně jako Bulharsko. Nejlépe v koprodukci. Ale koprodukce vzájemná, ta zákonitě musela opanovat filmový Parnas. Lahůdka. Originální děj, důmyslná kamera, vtipné, leč sofistikované dialogy, šaramantní kladný hrdina (dle zjevu rovněž nějaká koprodukční směska), bombastické speciální efekty (a pak, že zbytky rekvizit po nějaké dětské besídce nenaleznou další uplatnění), výtečná choreografie mácanců a ťafek. No, již se těším, až to budou opět opakovat.(21.7.2006)

• igi B.

Tak takovou srajdu jen tak neuvidíte... (:-o ..."Orient Express", >nejluxusnější vlak evropy< (-: zde složený z vagónů BDŽ a tažený jakýmsi reznoucím nákladním lokotraktorem :-) vyjíždí na miléniový (miliónový minilojový mimojalový ;-) výlet do Istanbulu, obsazený elitními cestujícími za účelem největšího obchodu v historii vesmíru... A dál už jen v kulisách - které se designem ani rozměry nesnaží ani z rychlíku napodobit interiéry vlaku - sledujete diletantsky natočenou magořinu s neuvěřitelně idiotskými dialogy, prezentovanou tvůrčími čudláky, sesbíranými kdesi na periférii šoubizu, skvěle dotvrzenou debilním šašským nováckým dabingem... Podívaná pro céčkově orientované filmové uchyláky! Užívejte expresně! ... :oD(21.7.2006)

• Desiree

To se jen tak nevidí! Báječně užitečný snímek pro ostatní filmaře.Až bude nějaký na hlavupadlý scénárista, chtít nechat zpracovat nějakého šikovného rejžu zase takový pěkný příběh, tak Tady je možné vidět, jak se to opravdu nedělá. Mně se dělá špatně...ale vlastně se docela bavím, nad těmi výkony celého štábu. To se prostě musí vidět!!!(21.7.2006)

• Shit

Nic horšího jsem poslední dobou opravdu neviděl a to sem zahlíd takový dílka jako jsou telenovely nebo seriály typu to je vražda, napsala, i když tenhle seriál mam tak hrozně nerad, že bych snad i kouknul radši na tuhle slátaninu, ale když to vemu nezaujatě tak orient express je o třídu horší. Vypadá to jako neskutečně nízkorozpočtovej film s mega stupidním dějem a otřesnými hereckými výkony, to snad ani neni herectví, to je spíš taková procházka před kamerou s občasným přečtením dialogů. Pointa je taky kokotská, vlastně mě ani nenapadá u jaký části filmu bych mohl říct, že to je průměr a taky nechápu jak se do takový kraviny mohl nechat najmout Grieco. On sice nemá za sebou nějaký zářný filmový kousky, ale tohle je fakt síla(26.7.2006)

• Wacoslav1

Tak pro jednou se s csfd shodnu nesnasim Roperovy filmy a tohle je bezesporu jeho antivrchol a jedna z nejvetsich hruz co sem kdy videl sem uchyl na vlakovy unosy ale to uz radsi teror ve vlaku minuty strachu nebo jakejkoliv jinej koukatelnej trash tohle je strasna uhozenost zoufalec Grieco je suprherec co zneskodnoval bomby ve filmu a tak to zvladne i ve skutecnosti! par stupidnich dialogu vezicich zejmena ve vyjimecne odpornem dabingu mne sice pobavilo ale z zumpy to nevytahnou kdekdo tu napsal co ho dostalo tak ja se pridam zeleznicni doprave rozumim a tak mne nejvic rozbilo ze vlak jedouci z parize do istambulu unesenej arabskyma teroristama jejihz vudce vypada jak nakej blondatej arijskej nemeckej fasoun dojede do cile presne na cas coz je na balkane kde maji vlaky pravidelne ctyrhodinove zpozdeni opravdu usmnevne a potom co nezastavi na prvni zastavce a jede si dal to nepride nikomu divny nikdo se nezkousi z vlakem spojit a na konci to Grieco rozsekne kdyz hodi teroristovy tarikovy bombu do masiny kterou si ten dement sam odpali a popreje mu hezky vylet na konci vsichni stastne vystoupi z vlaku a do toho zacne strilet novorocni ohnostroj a hrat naprosto odporne uchylna hudba tenhle film je fakt na zechcani a k tomu clovek nevi jestli se hystericky smat nebo brecet(15.12.2011)

• - Natáčení probíhalo v bulharské Sofii a kanadském Ontariu. (Terva)