poster

King Kong

 • USA

  King Kong

 • Československo

  King Kong

 • Velká Británie

  King Kong

Dobrodružný / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 1976, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  **

  Profláknutý fantastický příběh, s jehož zápletkou je většina z nás důvěrně obeznámená ... a zdá se, že nebohý sesazený King je široko daleko jediným opravdovým hercem, který se v něm vyskytuje. Hercem, jehož velikost se zdaleka nepoměřuje jen fyzickými rozměry. Jeho vzhled sice není perfektní, ovšem za to on sám nenese žádnou zodpovědnost. Ve všech ostatních ohledech se zhostil své nelehké úlohy se ctí, což bohužel nelze říct o žádném z dalších účinkujících. Všichni bez rozdílu tvoří sice početný, leč nepříliš přesvědčivý komparz a jejich herecké kreace jsou poznamenané buďto a) nedostatkem talentu, nebo b) neschopností režie - můžete si vybrat ... řekla bych, že b) je správně. Lidštější pohled na poněkud přerostlého lidoopa je sice chvályhodný, ale k lepšímu hodnocení nestačí ... 2,5*(24.3.2014)

 • fannah
  ***

  Dino De Laurentiis nám předvedl na svou dobu velmi nadčasový film, který je zastoupením několika různých žánrů. Svým zpracováním určitě předběhl hodně filmů, uznejme že na to, že je z roku 76 jsou některé efekty perfektní.. Tenhle snímek je prostě klasika a ukázka toho, že efekty někde začínat musely(25.1.2007)

 • tron
  ***

  Fantastická úvodná atmosféra - kráska v gumenom člne, nekonečný oceán, ostrov zahalený v hmle a nezakreslený v mape. Potom sa gorilí nad-samec dostane do mesta a napriek všetkej demolácii je to veľká nuda. Rozhodne sa ale nejedná o nejaký extra nevydarený remake, vlastne je to solídne trikové dobrodružstvo, ale nemá srdce. A práve to pravé srdce do notoricky známeho príbehu o desiatky rokov neskôr vniesol až Peter Jackson. Kino Považan 1995(9.11.2004)

 • Campbell
  ****

  Asi nejhorší verze King Konga, ale tak viděl jsem jen 3(1933, tuhle a 2005), sice jsem se bavil dobře, ale paradoxně mě nejvíc vadily scény s Kongem, některé ty efekty musely být k smíchu už i v 76. Naneštěstí je tu Lange a hlavně Bridges, který je opět geniální. Jen škoda že to prostě nebylo zas tak moc dobré.(26.8.2011)

 • Paldiny
  ****

  Blockbaster, ktorý sa s rokom vzniku vysporiadal veľmi šikovne. Tie najväčšie scény sa odohrávajú pod rúškom noci, v žiadnom prípade nepôsobia neprehľadne. Tento trik vyšiel tvorcom dokonale, čím použité miniatúry aj praktické efekty s mechanickou rukou nevyznejú smiešne ani dnes. Dokonca chlap v opičom kostýme má viac osobnosti než kdejaká star z Hollywoodu. Na zvyšok sa rovnako dobre pozerá, príbeh je síce priamočiary, ale so sympatickými hercami udrží napätie ako v dobrodružnej časti z ostrova, tak aj tej akčnej z New Yorku. A posolstvo ? Za najväčšie zviera tak nepasujeme Konga, ale chamtivosť z rodu primátov, aká zas a znovu matičke prírode dokázala, kde je jej miesto v evolúcii.(19.4.2015)

 • - Ruka mechanické loutky King Konga málem zardousila herečku Jessicu Lange, tento záběr se nachází i ve filmu. (kriticom)

 • - Maketa King Konga je vysoká 12 metrů a je tedy největší postavenou mechanickou loutkou na světě. (WolfR)

 • - Carlo Rambaldi sestrojil obrovský pohyblivý model King Konga, potom však přišel Rick Baker se svým podstatně levnějším kostýmem gorily. Co se stalo s Rambaldiho modelem se přesně neví, ve filmu se objeví jen velmi krátce. (-bad-mad-wolf-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace