• Československo

Dobrodružný / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 1976, 128 min

V rámci možností 70. let je tahle verze King Konga udělaná docela dobře trikově, ale po dějové stránce to opravdu není žádná pecka. Dějová linie se snaží být pokud možno přímá, aby náhodou nepředvidatelnou kličkou nezmátla průměrného diváka, herecké výkony tomu v rámci mezí také odpovídají, ale přesto se jedná o relativně solidně řemeslně odvedenou práci.(28.8.2002)

V roku 1990 - 1991, keď som film videl v kine, mi sánka padala na podlahu. Bol to môj prvý videný KING KONG a vlastne až do posledných minút som vlastne poriadne nevedel na čo to vlastne do kina idem. Zbožňujem prvého KING KONGA ( 1933 ), tak isto ma fascinuje aj Jacksonova verzia ( 2005 ), tento je však môjmu srdcu najbližší. Už som to spomínal, pani Nostalgia je veľká paní a ja ináč nemôžem. Film je aj tak sám o sebe strhujúcou a výpravnou dobrodružnou jazdou so zaslúžene oscarovými trikmy a mohutnou a dunivou hudbou Johna Barryho. Opäť vo svojej dobe, a vlastne aj teraz, nedocenené dielo. Je však jedným z filmov, ktoré vám ponúknu dve hodiny výbornej zábavy.(12.9.2010)

Dino De Laurentiis nám předvedl na svou dobu velmi nadčasový film, který je zastoupením několika různých žánrů. Svým zpracováním určitě předběhl hodně filmů, uznejme že na to, že je z roku 76 jsou některé efekty perfektní.. Tenhle snímek je prostě klasika a ukázka toho, že efekty někde začínat musely(25.1.2007)

není to špatnej film. sice remaky nemám rád už od přírody, ale tenhle jsem viděl ještě dávno předtím, než jsem si tenhle postoj vyvinul. takže se mi zalíbil. a jelikož už kvůli peteru jacksonovi můžu porovnávat, jak vypadá další verze, musím ještě hvězdu přidat. tohle je stokrát lepší, než ta bezduchá sladkobolná romanťika i se všema svejma trikama a milionovým rozpočtem a pěknými exteriéry. a i tady jsou rozhodně mnohem lepší herecký výkony, než tam. na původní to sice celkově nemá, ale to se není čemu divit. tohle jen opakuje, ale první bude mít vždycky na své straně moment překvapení.(6.1.2006)

Už od samého začátku si film drží poutavou atmosférou, poměrně odlišnou od ostatních verzí. Kong se moc povedl, přestavuje jakýsi kompromis mezi původní zastaralou loutkou a neosobní digi-příšerou, navíc z něho jde v některých momentech opravdu respekt. Krásně je tu rozebrán taky vztah mezi opičákem a kráskou (jenom mně přijde ta holka trhlá?). Škoda toho zdržování v prostřední pasáži (zpáteční cesta lodí), protože konečné vyvrcholení opravdu stojí za to. A je jen pro otrlé, zabití zvířete a následná hysterie kolem něj na člověka silně zapůsobí (a to i bez klasické závěrečné hlášky).(29.12.2013)

• - Mechanické ruce King Konga, které ve filmu drží Jessicu Lange, vážily každá 750 kg. (-bad-mad-wolf-)

• - Existuje i rozšířená televizní verze, která mám stopáž 185 minut. (Roztržitý Luke)

• - Ruka mechanické loutky King Konga málem zardousila herečku Jessicu Lange, tento záběr se nachází i ve filmu. (kriticom)