• Československo

Dobrodružný / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 1976, 128 min

Páni kritici mi nejspíš budou chtít utrhnout hlavu, ale mě se tento film líbí víc než verze z r. 33 i než Jacksonův remake. 80%(17.9.2010)

V dětství jsem se na to díval pořád dokola a obrovský chodící opičák mi svým příšerným řevem vskutku naháněl hrůzu. Teď jsem to viděl zase po delší době a svým příšerným řevem mi naháněla hrůzu prozměnu Jessica Lange. Není to vůbec špatná verze, ale na to, že je o víc jak 40 let novější než první film, zaostává za ním opravdu o dost.(6.2.2012)

Pěkný příběh, ale zpracování asi dnes moc lidí nezaujme. Klasika to pro mě taky není, protože jsem to viděl až nyní. Takže průměrný dobrodružný film s pěknou Jessicou Lance. Efekty jsou už hodně starý a moc nezaujmou. Za mě 50% :)(16.6.2016)

Do 70.let přenesený příběh prošel nezbytnou proměnou tak, aby odpovídal světu tehdejší doby. V tom není žádný problém až na to, že objevení ostrova, který není na mapě už působí narozdíl od roku 1933 krapet "na nadzvihlé obočí". V čem je problém, že nejslavnější scény z milovaného originálu Guillermin podal nově naprosto bez fantazie (kus, kdy Kong shazuje namořníky z klády do rokle je zase vrcholným příkladem toho, jak nejvíc se dá odfláknout celá scéna - režisér to snad ani nechtěl natočit). V čem také film oproti originálu dost hapruje je nijaká návaznost ve scénách, kdy se střihem prolínají momenty s chlápkem v opičím kostýmu, obrovskou robotickou rukou držící Dwan (?!) a studiovou výpravou. Je tak strašně očividné, že se každá scéna natáčela o týdny jindy, že to neuvěřitelně ruší... víc jak zadní projekce, která je nečekaně snesitelná. Kong - narozdíl od nového i starého bratříčka - je až moc polidštěný a chůze po dvou a vůbec celkově očividný "chlap v kožichu" je strašný omyl. Majestátnost se vytratila. Kam se hrabe na film z roku 1933! Občasné "výpadky inteligence" scénáře vynahrazují Bridges a Lange (kočka), kteří dohromady fungují dobře a není pochyb o jejich kvalitách. __ Bohužel slušnému filmu nejvíc podráží nohy sám režisér, který ho zpracoval s nezájmem a bez atmosféry.(15.11.2008)

Tento remake se docela povedl, ovsem puvodni verze z 30.let je proste klasika. Ale J.Bridges jiz daval v tomto snimku tusit, co v nem drime.(6.9.2003)

• - Ve scéně, kdy Kong skočí z jedné věže Světového obchodního centra na druhou, je možné všimnout si, že je držen dráty. (Terva)

• - Natáčení trvalo od 15. ledna 1976 do 27. srpna 1976. (WolfR)

• - Konkurzu se zúčastnila také těhotná Cher. Režisér ji však tehdy odmítl. (Streeper)