King Kong

• USA King Kong (více)
Trailer

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

Trailer

monolog

není to špatnej film. sice remaky nemám rád už od přírody, ale tenhle jsem viděl ještě dávno předtím, než jsem si tenhle postoj vyvinul. takže se mi zalíbil. a jelikož už kvůli peteru jacksonovi můžu porovnávat, jak vypadá další verze, musím ještě hvězdu přidat. tohle je stokrát lepší, než ta bezduchá sladkobolná romanťika i se všema svejma trikama a milionovým rozpočtem a pěknými exteriéry. a i tady jsou rozhodně mnohem lepší herecký výkony, než tam. na původní to sice celkově nemá, ale to se není čemu divit. tohle jen opakuje, ale první bude mít vždycky na své straně moment překvapení. ()

tron

Snímka môjho detstva... ale nie príliš dobrý film. Fantastická úvodná atmosféra - kráska v gumenom člne, nekonečný oceán, ostrov zahalený v hmle a nezakreslený v mape. Potom sa gorilí nad-samec dostane do veľkomesta a napriek všetkej demolácii je to jedna veľká nuda. Nejedná sa o prúser (ale môj názor zrejme nie je príliš objektívny, mne sa totiž páčil aj sequel King Kong žije :-) ), ale s odstupom rokov dosť ťažko pozerateľné. Verzie z rokov 2005 a 2017 ma bavili oveľa viac. Kino Považan NMnV ()

EdaS

Tak trochu guilty pleasure, ale nemůžu si pomoct. Překrásná Jessica Lange, "opičák" Jeff Bridges, úchvatná hudba Johna Barryho, Guillerminova solidní režie a velkorysá výprava. Škoda snad jen těch nevyrovnaných triků. Na druhou stranu to samé se stalo s mnohem větším rozpočtem i Jacksonovi. Doporučuju dabovanou verzi s Markem Vašutem, kterou jsem kdysi jako děcko viděl v kině. ()

T2

Rozpočet $24miliónovTržby USA $52,614,445Tržby Celosvetovo $90,614,445║ Spomienky na detstvo sú krásne, rovnako ako na tento film, keď som ho videl asi v 8rokoch, vtedy to bola nesmierne fascinujúca podívaná a zážitok ako hrom. Dnes už to nemá až také silné čaro ale stále je to kvalitná filmárčina a môj najobľúbenejší film zo série King Kongov, vždy sa rád k tomuto počinu vraciam a rád zaspomínam aké zimomriavky som mal pri prvom pozretí filmu, bolo to niečo úžasné a tak ostávam už navždy verný tejto klasike s podarenými trikmi a hlavne sympatickou "naivnou" Jessicou Lange. ()

Radyo

V rámci možností 70. let je tahle verze King Konga udělaná docela dobře trikově, ale po dějové stránce to opravdu není žádná pecka. Dějová linie se snaží být pokud možno přímá, aby náhodou nepředvidatelnou kličkou nezmátla průměrného diváka, herecké výkony tomu v rámci mezí také odpovídají, ale přesto se jedná o relativně solidně řemeslně odvedenou práci. ()

• Existuje i rozšířená televizní verze, která mám stopáž 185 minut. (Roztržitý Luke)
  • Kong (Rick Baker) ze začátku vypadal hrozivě. Sám herec k tomu řekl: „Když jsem točil scénu ve které jde Kong k oltáři, měl jsem v hlavě myšlenku, že oltář minu a stoupnu si od něj kousek vlevo, ale jak byl ten prostor malý, tak jsem musel stat před nim. (Fuhman.Dajar)
  • Scéna, ve které Kong (Rick Baker) demoluje nadzemní dráhu, je ve skutečnosti točená scéna v prostoru modelu města. Sám herec se k tomu vyjádřil, že několik scén hrál sám a zbytek filmu za něj zaskakoval štáb. (Fuhman.Dajar)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a…