Hvozd (festivalový název)

Felipe Marino

Nick Emerson

Scénografie:

Alex Cameron

Ani sem to nečekal,ale vyklubal se z toho pěknej filmeček s tíživou atmoškou,kdy první půlhodina byla takový to hnusný čekání co bude,Zdá se ,že Hardy ví,co se vod podobnejch filmů čeká,a na konci,sem po dlouhý době zase měl takovej ten pocit beznaděje,i za hlavní hrdinku,což je známka,že film se povedl.V tomhle roce zatim určitě horor v nej trojce.80%.(15.7.2016)

• ledzepfan

No to mě poser... Rozjíždělo se to tak, že jsem si pochvaloval jak to je horror přesně pro mě. Jelo to dál a i když to trošku skřípalo (ani vlastně nevím v čem přesně) říkal jsem si: nevadí, nevadí, pořád to drží příjemně mrazivou atmošku a možná z toho bude fajn horrorový survival. Postupem času to ale dřelo víc a víc až to došlo do bodu kdy už mě ta přiblblá kokotina začala řádně srát. Takový obrat se jen tak nevidí. Přitom triky, masky, námět, interiéry, exteriéry, herci-všechno do pohody, ale režie cca od poloviny filmu vůbec neví jak film uchopit a bezradně se tam plácá v nesmyslech.. Potenciál ze zlata odhozený do žumpy.(11.11.2015)

Famílii, čo sa presťahuje do odľahlej írskej oblasti nastávajú krušné časy, po tom, ako zvedavý tatko naserie bytosti ukrývajúce sa v miestnom lesíku... Kto má rád malé monster hororíky, ktoré kladú dôraz viac na atmosféru a mystérium, namiesto krvavej akcie a prehliadky gore, tak si môže užiť príjemnú hodinku a pol. Sympatickú rodinku v atraktívnom írskom prostredí veľa pohody nečaká a už po chvíli sa môžeme kochať napínavými nočnými scénkami, atmosférickými zábermi a divnými „hallow creatures“. Môžem sa síce posťažovať na subžánrové klišé, predvídateľnosť, atd.., ale keďže ma film vcelku bavil, tak to, že som x-krát videl niečo podobné, mi vlastne nevadilo.(5.11.2015)

Je to jasné, až na přelomu roku jsem dospěl k jisté znepokojující myšlence. Geografický výskyt nás dvounožců má poměrně zásadní význam na takzvané lidské předposranosti. Důkazem jsou mé oblíbené tlamy (například pítrnášpán, pchedon...) žijící v Horních Polomech, ale i miláčci z Dolních Polomů (tmavýrobert, forsíťa...). I přes určité rozdíly mezi těmito vybranými vzorky, hlavně co se týče výše zmíněného výskytu, jsou prakticky oba kmeny stejně posrané už u zaslechnutí písmena B ve slově BAF. Takže zatímco si děti v Horních Polomech myjí posrané negližé, tak v Polomech Dolních je už nasráno ve dveřích. Jak říkám, rozdíly jsou minimální. Pokud chcete tedy znát erudovaný a fundovaný názor někoho, kdo si nelebedí v rozmazané stolici po vlastních zádech, pak jste zde správně. Ano, my tvrďáci z Kyselé Prdele jsme se totiž u Švankmajerových Otesánků tlemili tak, až jsme se zechcali jak sněhuláci. Zdálo by se, že pokud jsme se všichni sešli u valchy, pak je finále téměř stejné. To je ovšem krutý omyl. Nebo je snad běžné si plést tak snadno tělesné otvory? No, potěšpeytla. Ovšem abych nebyl za umrdánka, opravdu jsem byl zhruba šest minut naplý a taky se mi moc líbí svítící kosa.(30.12.2015)

Rodinka se přistěhuje do baráku uprostřed hustých lesů a již od prvních chvil nejsou sympatičtí místním obyvatelům, kteří "něco" ví... Tento les totiž není žádný Temný hvozd ani Zapovězený les. Tvorové, kteří jej obývají jsou velmi nebezpeční a velmi dobře organizovaní. Snímek má slušnou atmosféru, dobré herce, i povedený vzhled kreatur z irského folklóru. Trochu mi připomínaly ty potvůrky z Mumie. Ze začátku jsem si říkala: "Jestli se tomu psovi něco stane..." No co, Věci se stávají.(17.4.2016)