Hvozd (festivalový název)

Felipe Marino

Nick Emerson

Scénografie:

Alex Cameron

Dnešní lidi jsou hloupí, že podceňují tajemné síly. Někteří se dokonce chvástají, že jsou chytřejší než staré legendy a na podobné věci nevěří. Přitom lesy jsou tajemnem přímo protkány a obávám se, že víly tančící při měsíčku jsou trapná pozitivní propaganda. Příroda je ovšem mnohem krutější a nelítostnější, než si připouštíme. Fungují v ní síly, o kterých nemáme ponětí, nebo je prostě pouze nebereme vážně. Ale ono na nás taky jednou dojde!(4.12.2015)

Jasný důkaz toho, že pohádky jsou nejlepšími horory. Největším pozitivem této britské lesní lahůdky je tolik vzácná originalita. Snad nebudu příliš prozrazovat, ale nečekejte žádnou obvyklou procházku světem filmové hrůzy, tady ožívají staré legendy. Stavba i způsob vyprávění však zůstávají v rámci svého žánru zcela nedotčeny, a tak tu máme moderní příjemně mrazivou pecku, kde jasně vítězí mysteriozní stránka nad tou děsivou. Pro některé možná kámen úrazu, já byl téměř maximálně spokojen. K tomu příjemné herecké obsazení, sem tam přece jen nějaká ta hrůzyplná etuda, třeba první vynoření tajemných bytostí z temných lesů stálo skutečně za to, a v neposlední řadě atmosféra irských hvozdů, které se mohlo využít možná i o trochu víc. Na působivosti přidává i přítomnost batolete, což je pro mne v hororu téměř vždy zárukou pořádné dávky napětí. To víte, měkkosrdcatej otcovsky postiženej fanda. Blahoslavená čtyřka.(3.12.2015)

The Hallow patřil mezi velmi očekávané horory a naštěstí svůj hype dokázal slušně obstát a letos jej topka určitě nemine. Plusem je, že od 30. minuty film nepolevuje tempo a drží diváka v napětí i v ryze atmosférickém kabátku až do závěrečných titulků. Film má úžasnou technickou stránku, temný les Irské krajiny je působivou destinací, proměna hlavního hrdiny za celý film je neskutečná!! a samotné příšery vypadají perfektně ( Snad po 5 letech konečně pořádný Monster horor s perfektními masky). Škoda, že film absentuje po stránce Gore a příliš se zde netlačí na pilu, ale přesto něžnější pohlaví by snad mohl i Hallow vyděsit. Solidní žánrovka. Story 5/10, Atmosféra 8/10, Gore 1/10, Vizuál 8/10, Akce 6/10, Napětí 8/10, Humor NE, Zábavnost 8/10. 80%(7.11.2015)

Koprodukční snímek „Hvozd“ je snímkem atmosférickým a přitom explicitním, jedná se o snímek, kde je horor prezentován jak formou psychologickou, tak i formou vizuální. A za mě to funguje. Atmosféra je doplňována velmi drsným provedením, což nakonec graduje ve velmi nepříjemný, místy až symbolický závěr, který má ještě takovou skoro až dětinsky hororovou dohru v titulcích.(24.7.2018)

Famílii, čo sa presťahuje do odľahlej írskej oblasti nastávajú krušné časy, po tom, ako zvedavý tatko naserie bytosti ukrývajúce sa v miestnom lesíku... Kto má rád malé monster hororíky, ktoré kladú dôraz viac na atmosféru a mystérium, namiesto krvavej akcie a prehliadky gore, tak si môže užiť príjemnú hodinku a pol. Sympatickú rodinku v atraktívnom írskom prostredí veľa pohody nečaká a už po chvíli sa môžeme kochať napínavými nočnými scénkami, atmosférickými zábermi a divnými „hallow creatures“. Môžem sa síce posťažovať na subžánrové klišé, predvídateľnosť, atd.., ale keďže ma film vcelku bavil, tak to, že som x-krát videl niečo podobné, mi vlastne nevadilo.(5.11.2015)