Reklama

Reklama

Chvění 3

  • USA Tremors 3: Back to Perfection (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Před jedenácti lety dobrodruh Burt Gummer definitivně vyřídil graboidy, obří masožravé červy, kteří žili v písku hluboko v podzemí jeho domova, pouštního městečka Perfection kdesi v Nevadě. Od té doby se stal legendou, profesionálním lovcem podobných potvor po celém světě. Se svými zkušenostmi a několika společníky jezdil po světě a pomáhal řešit problémy s podzemními netvory například naftařským společnostem. Nyní se vrátil domů, aby si odpočinul a také doplnil své hi-tech zařízení a zbrojnici pro případ, že by se žraví červi zase někde vynořili. Místo odpočinku ho však čeká opět práce. Někteří podnikavci totiž chtějí využít slávy městečka, o kterou se postarali graboidi, vydělat na pozemcích a přilákat turisty otevřením tematického zábavního parku. V čele aktivit stojí obchodnice Jodi Chang, která si pro přípravu projektu a průzkumu terénu najme Jacka Sawyera. To se však ukáže jako nepříliš dobrý nápad, protože v okolí městečka zdaleka není tak bezpečno, jak se některým zdá. Obří podzemní červi totiž metamorfovali do dalšího ještě mnohem více nebezpečného stádia. Důkazem je i fakt, že jeden z nich dokázal dostat a spolknout i tak zkušeného muže, jakým byl Burtův parťák Buford. Jenže to už do městečka dorazili obchodníci s nemovitostmi, zástupci stavebních společností a také paleontolog, který chce graboidy studovat. Burtu Gummerovi se vývoj situace vůbec nelíbí, na jeho varovná slova však nikdo nedbá. A pak už je příliš pozdě. Graboidi se rozmnoží a ve své zmutované podobě získají nejen křídla a schopnost létat, ale také výkonný radar k vyhledávání lidí. Zdá se, že tentokrát s nimi nic nesvede ani Gummer. Přesto je odhodlán pokusit se je společně s Jackem Sawyerem zastavit, sestřelit z oblohy a do jednoho zničit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (70)

tron 

všechny recenze uživatele

„Ale videli sme len prach!“ – „Viac si ani vidieť nechcel, ver mi.“ Budem prísny, lebo tvorcovia série (ktorá sa sériou nikdy stať nemala a malo zostať pri jednotke s pomilovaniahodným flákačským duom Ward / Bacon) už od radosti nevedia, čo za blbosť ešte vymyslieť (prdiaci Tremors? Vážne???). Takže v trojke prichádzajú ZASA s novou „odrodou“ – a EŠTE horšou, ako v dvojke. Tá si ešte držala z posledných síl aspoň štipku sympaticky uvoľnenej atmosféry „jednotky“, ale v trojke už ide všetko bokom, Ward mizne a definitívne ho nahrádza militantný Burt, ktorý si pravdupovediac kradol film pre seba už v „jednotke“. Vôbec ma to nebavilo a keď si predstavím, že by som to musel vidieť ešte raz, musím dať prísnych 20%. Lebo toto by som na druhý raz fakt asi nedal (originálu dávam 80%, aby ste si vedeli urobiť obraz o mojom vzťahu k sérii). ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Tady měli podle mě tvůrci přestat. tohle je asi poslední dobrá možnost, jak použít původní nápad a nebýt trapnej a nudnej. Všechno pozdější jsou už sračky. Ale tady to ještě ujde, přestože osvědčenýmu vývoji děje z prvních dvou dílů se nevyhnuli. Ale jak říkám, tohle mělo být poslední dílo užívající slovo graboid. ()

Reklama

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Stejně povedené jako první dva díly. Tentokrát se vše vrací do vesničky Perfection, ano to je ten zapadákov z jedničky. Vrací se tak většina postav z prvního dílu. Humoru trošku ubylo, přibylo akce a opět je tu nová potvora. Humor sice trošku ustoupil akci, ale přesto tento díl obsahuje nejvtipnější scénu z celé série, kterou samozřejmě nebudu odhalovat, jen bych jí nazval něčím jako Graboidí metro. Až uvidíte, vzpomenete si na mě. ()

choze odpad!

všechny recenze uživatele

Od dvojky otravný Burt Gummer se svými trapnými hláškami je zpět. Tedy ne že by tu byl za jedinou otravnou a trapně hláškující postavu, ale rozhodně mezi nimi hraje prim. Sice to v jednu chvíli nakrátko vypadá, že už od něj budeme mít pokoj, ale bohužel Burt je nezničitelný. U triků opět nepříjemně často úřadovaly počítače a k povrchovým graboidům přibyli ještě létající. Čiré zoufalství. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Tohle že je horor? no to snad ne, ze začátku to je ještě dobrý, když jsou tam ty červy, tak je to i docela sranda a někdy docela povedený nechutný scény, třeba rozřezání červa mozorovkou, ale jak to začnou tvůrci překombinovávat a daj tam nejakou debilní zmutovanou potvoru, která je napůl červ a napůl pták a umí, takovým dost zvláštním způsobem lítat, tak je to odsouzený k záhubě a to ani nemluvě o tricích, který jsou na to že to je z roku 2001 fakt příšerný, tvlášť u těch novejch potvor ty červy ještě v rámci možností byly dobrý, ale stejně vypadaly gumově a ani ten humor neni to co to bývalo ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama