Chvění 3

Kevin Kiner

Nancy Roberts

Drake Silliman

Scénografie:

Ken Larson, Amanda Moss Serino (set dekoratér)

Kostýmy:

Debbie Shine

,,Někdy si tak pro sebe říkám, co jsem tomu tam nahoře udělal." Docela zábavné pokračování, které samozřejmě kvalit prvního dílu nedosahuje. Občas vtipná scénka či průpovídka je vystřídána napětím, po kterém následuje nudnější pasáž. Bohužel, nudnějších pasáží je povícero, a tak si film nedrží patřičné napětí po celou dobu. Velmi dobrá je hudba, která, především při akci, dává filmu patřičný říz. Kromě nevyváženosti jsou nejhorší laciné digitální obludy. Pořád říkám, že není nad mechanické efekty - ty jsou zde také, při detailních záběrech, a skutečně vypadají mnohem věrohodněji. Herci nejsou žádné Stars, ale sympatie jim nechybí. Především Burt a Jack se předhánějí ve vtipnostech a nápadech, jak zvládat zapeklité situace. Oddechový snímek, jehož většinu obsahu vyžvanil distributor v oficiálním textu.... ,,Roztáhni nohy!" ,,Tady???....jo aha..."(12.6.2012)

Tohle že je horor? no to snad ne, ze začátku to je ještě dobrý, když jsou tam ty červy, tak je to i docela sranda a někdy docela povedený nechutný scény, třeba rozřezání červa mozorovkou, ale jak to začnou tvůrci překombinovávat a daj tam nejakou debilní zmutovanou potvoru, která je napůl červ a napůl pták a umí, takovým dost zvláštním způsobem lítat, tak je to odsouzený k záhubě a to ani nemluvě o tricích, který jsou na to že to je z roku 2001 fakt příšerný, tvlášť u těch novejch potvor ty červy ještě v rámci možností byly dobrý, ale stejně vypadaly gumově a ani ten humor neni to co to bývalo(5.6.2005)

• lennyd

Už to pomaličku vypadá, že bude Burt Gummer (Michael Gross) bez práce. Zabiják obřích červů je natolik úspěšný, že tento druh patrně vyhubil - a tak se vrací domů, do rodného údolí, aby se věnoval něčemu užitečnějšímu. Zde ale zjišťuje, že jednak si na obřích graboidech vybudoval živnost místní mladý flákač, a druhak že graboidi vůbec nejsou mrtví, ba naopak dokáží zmutovat do mnohem nebezpečnějších tvorů ... První díl této minisérie mne hodně bavil hlavně hereckým výkonem Kevina Bacona a Freda Warda. Druhý díl byl o poznání horší - chyběl mu vtip a lehkost prvního dílu. A tento třetí díl je na podobné úrovni jako díl druhý - všechno mi tu přišlo nějaké nucené, bez trošky vtipu (těch několik málo scén, u kterých autoři předpokládali, že se divák bude smát na mne nějak nefungovalo). Když si pomyslím, že mne ještě čeká čtvrtý díl, abych tuto sérii měl definitivně z krku, začíná mi běhat mráz po zádech..(28.3.2013)

• choze

Od dvojky otravný Burt Gummer se svými trapnými hláškami je zpět. Tedy ne že by tu byl za jedinou otravnou a trapně hláškující postavu, ale rozhodně mezi nimi hraje prim. Sice to v jednu chvíli nakrátko vypadá, že už od něj budeme mít pokoj, ale bohužel Burt je nezničitelný. U triků opět nepříjemně často úřadovaly počítače a k povrchovým graboidům přibyli ještě létající. Čiré zoufalství.(24.6.2009)

Tretie pokračovanie komediálneho horroru "Chvenie" je celé pod taktovkou neurotického militantného fanatika Burta Gummera. Vracia sa z Agentíny, kde posôbil ako lovec graboidov, späť do malého mestečka Perfection v Nevade. Prichádza na miesto, kde to všetko pred jedenástimi rokmi začalo. Musí tam opäť zviesť neľútostný boj s nevypočítateľnými prehistorickými netvormi. Tento krát to bude zasa o niečo náročnejšie. Burta Gummera však len tak niečo nezaskočí. Táto svojrázna postavička, s knírom a šiltovkou Atlanta Hawks, mi bola vždy sympatická, preto ma potešilo, keď sa stal ťahúňom filmu. Povýšil na hlavného hrdinu. ***(20.1.2015)