Chvění 3

Ken Larson

Kostýmy:

Debbie Shine
  • choze

Od dvojky otravný Burt Gummer se svými trapnými hláškami je zpět. Tedy ne že by tu byl za jedinou otravnou a trapně hláškující postavu, ale rozhodně mezi nimi hraje prim. Sice to v jednu chvíli nakrátko vypadá, že už od něj budeme mít pokoj, ale bohužel Burt je nezničitelný. U triků opět nepříjemně často úřadovaly počítače a k povrchovým graboidům přibyli ještě létající. Čiré zoufalství.(24.6.2009)

Boj s obrími červími graboidmi pokračuje po tretíkrát a je opäť obohatený o nový vývojový rozmer týchto tajomných tvorov. Celý film stojí hlavne na postave Burta Gummera, nekompromisného lovca graboidov známeho z predchádzajúcich dielov, ktorý tu dostal priestor ako nikdy predtým a stal sa ústrednou postavou. Oproti dvojke je trojka trošku menej zábavná, nie že by sa o to nepokúšala, ale tentokrát ide skôr o trochu "násilný" humor za každú cenu. Trochu pokrivkávajú aj špeciálne efekty, z ktorých je zjavne cítiť nižší rozpočet. Aj napriek menšiemu kvalitatívnemu poklesu je to však stále solídne béčko.(27.5.2010)

Napřed jsme přišli o Kevina Bacona. Nyní už i Freda Warda. Bohužel. Michael Gross / Burt bohužel nedokáže utáhnout film na svých bedrech. Přijemný potěšení rozhodně je v podobě "upgradovanejch" graboidů. Bohužel ale film znatelně ztrácí oproti předchozím dílům. Je to trochu už vaření z vody. Ta originalita jedničky a vtipnost dvojky již vymizeli. Ačkoliv se všichni snaží. Film bředne v průměru.(12.4.2014)

Tretie pokračovanie komediálneho horroru "Chvenie" je celé pod taktovkou neurotického militantného fanatika Burta Gummera. Vracia sa z Agentíny, kde posôbil ako lovec graboidov, späť do malého mestečka Perfection v Nevade. Prichádza na miesto, kde to všetko pred jedenástimi rokmi začalo. Musí tam opäť zviesť neľútostný boj s nevypočítateľnými prehistorickými netvormi. Tento krát to bude zasa o niečo náročnejšie. Burta Gummera však len tak niečo nezaskočí. Táto svojrázna postavička, s knírom a šiltovkou Atlanta Hawks, mi bola vždy sympatická, preto ma potešilo, keď sa stal ťahúňom filmu. Povýšil na hlavného hrdinu. ***(20.1.2015)

• jondzavid

Béčko ako má byť, akurát mi vadili príliš nevydarené triky (vadili mi už pri dvojke, ale oproti nej je to tu horšie - inak čo sa trikov týka americkí béčkari by pred krútením týchto peciek mali absolvovať povinné školenie na téma "Triky takmer zadarmo, ale pritom kúl", ktoré by viedli novozélandskí filmári na čele s Peterom Jacksonom (ranné kúsky v ktorých povýšil lacinosť trikov na umenie) a Timom Boxellom (slušné Aberration, o vraždiacich "gumových" jašteričkách, ktorý zase dokonale maskoval, že triky vytvoril s hodne lacinými modelíkmi)). Triky pri Tremors 3 zlyhávajú hlavne s nástupom nových "análnych drakov" - naprosto nefunkčné sú zábery s modelmi, kde je jasne vidieť, že je to model (ale sú aj horší fušeri ako Food of the gods alebo Raptor) a nie aspoň priesvitný trik (a natrikovanie lietania to už radšej nechám tak). Pozitívne je, že aspoň Michael Gross (najlepšia postavička z celej série) dostal najväčší priestor z doterajších dielov, ktorý si aj patrične vychutnal. Zbytok ensemblu nestojí príliš za reč, ale ani nejak neuráža a typovo vyhovuje. Takže slušné béčko s mizernými trikmi a hor sa na štvorku.(13.6.2005)