poster

Boj o těžkou vodu (TV seriál)

 • Česko

  The Heavy Water War

  (festivalový název)
 • Norsko

  Kampen om tungtvannet

 • anglický

  The Heavy Water War: Stopping Hitler's Atomic Bomb

 • Slovensko

  Boj o ťažkú vodu

 • Velká Británie

  The Saboteurs

 • USA

  The Heavy Water War

Drama / Historický / Válečný

Norsko, 2015, 4 h 27 min (Minutáž: 6x45 (3x87) min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ****

  Drama podle skutečného příběhu druhé světové války o trochu omšelém, ale stále zajímavém a nejednoznačném problému odpovědnosti vědce za vy(zne)užití výsledků jeho práce. Třetí díl je už trochu méně sevřený a chvílemi tolik nebaví, zvlášť v oné rovině romantického melodrama. Výteční herci, potěší interiér pražské právnické fakulty.(30.9.2017)

 • Ice.dog
  *****

  Výborná norská minisérie zachycující průběh operace Telemark, výborné výkony herců, skvělé prostředí i atmosféra a především oceňuji velmi věrné kopírování historie a držení se faktů. Pro samotný děj je důležité i držení se pouze podstatných dějových linek bez přeskakování úplně mimo. Seveřané prostě umějí, pro mě velice ukázkově zpracovaná i natočena minisérie z WWII o vývoji atomové bomby v Německu, výroby těžké vody v Hydro a o práci a osudech skupiny Tetřev/Vlaštovka. 90%(23.8.2016)

 • kinderman
  ****

  Šířeji a hlavně civilněji pojaté zpracování důležité válečné epizody, kterou na plátna kin přivedl v polovině šedesátých let klasik Anthony Mann ve filmu Hrdinové z Telemarku. Boj o těžkou vodu je poctivá televizní práce, které k absolutnímu hodnocení v mých očích chybí nějaký skutečně zapamatovatelný okamžik. Anna Frielová vypadala ovšem jako agentka Carterová, za to palec nahoru.(24.9.2017)

 • laepus
  *****

  Viděl jsem zatím jen první díl, ale je to fantastické. Skvělý příběh, výborně natočeno, hutná atmosféra, zajímavě napsané postavy, soustředění pozornosti na všechny aktéry - na Angličany, Nory i Němce. První díl končí v nejlepší možnou chvíli a už se nemůžu dočkat, až se dostanu ke druhému. Měl jsem od toho velká očekávání a rozhodně došla naplnění.(23.11.2018)

 • Morholt
  *****

  Šestidílná televizní vymazlenost, která operaci Telemark podala nejen naprosto detailně, ale i přehledně a hlavně historicky věrně, což ne vždy jde ruku v ruce. Příběh sám ja rozdělen do tří rovnoměrných liniích, norské, německé a řekněme britské, které se ne snad vyloženě prolínají, ale určítě dotýkají a dohromady tvoří víc než kompaktní celek. Naštvala mě snad jen jediná věc a to samotný závěr, což ovšem není výčitka na adresu filmového řemesla, ale spíš žehrání na osud. 95%(16.11.2015)

 • - Postava středoškolského učitele chemie Waltera Whitea ze seriálu Perníkový táta (od r. 2008) používá přezdívku Heisenberg jako vyjádření pocty teoretickému fyzikovi Werneru Heisenbergovi, který je jednou z hlavních postav tohoto seriálu. (rybitvi)

 • - V titulcích se na pár sekund objeví ruka s detailem náramkových hodinek. Zajímavé je nejenom to, že jde o československé hodinky značky Prim, ale i fakt, že je to historická chyba - Chronotechna v Novém Městě nad Metují byla založena až v roce 1949 a první hodinky Prim tam vyrobili až skoro o 10 let později. (jnm)

 • - V šesté minutě 1. dílu můžeme v pozadí filmové scény zahlédnout moderní automobil a několik kolemjdoucích, kteří sledovali natáčení. Děj seriálu se však odehrává v Berlíně roku 1938. (Yardak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace