poster

Georges Bizet: Carmen

 • anglický

  Bizet's Carmen

 • francouzský

  Carmen

 • francouzský

  Carmen de Georges Bizet

 • slovenský

  Georges Bizet: Carmen

Drama / Hudební

Francie / Itálie, 1984, 152 min

Režie:

Francesco Rosi

Scénář:

Ludovic Halévy (divadelní hra), Henri Meilhac (divadelní hra), Tonino Guerra

Hudba:

Georges Bizet

Producenti:

Patrice Ledoux
(další profese)
 • tahit
  ****

  Je stále dost věcí a možná ještě více, o kterých vůbec nemám ani šajn a o opeře to platí také. Snad tím lépe mohu nestranně ohodnotit tento film. Myslím si, že opery ve filmu nikdy nemůžou nahradit specifika kontaktu diváka a scény, který je umocňující pro maximální požitek z hudby a vůbec atmosféry představení. Pravdou však zůstává, že tento film je nejen skvělým hudebním zážitkem pěvecký kvalit hlavních protagonistů, ale také pěknou podívanou nádherných dekorací barev a překrásných šatů.(14.8.2007)

 • Vesecký
  *****

  Zajímavé zpracování mé nejmilovanější opery Carmen; viděl jsem ji v moderní podobě C. Saury i v kamenném divadle, kde samozřejmě "naživo" vyhrála, ale tohle bylo díky využití andaluského plenéru něco úplně jiného. Ronda, Sevilla, divoká skaliska, tuhle zemi miluji, a tak snad jediné, co mně vadilo, bylo obsazení Carmen - nikoliv z profesionálního hereckého a pěveckého hlediska, ale z hlediska vizuálního, protože být donem José, tak ji obejdu bez všimnutí oka, takovou obejdu... (ano, hodně americká, ani trochu španělská či dokonce cikánská)... To Micaela byla mnohem hezčí...(22.1.2016)

 • mac000
  *****

  Filmu dominuje herecký i pěvecký výkon Placida Dominga a Julie Migenes-Johnson v titulní roli (V ÚDAJÍCH O FILMU NENÍ VŮBEC UVEDENA, ALE PŘITOM NA JEJÍM VÝKONU I ŽIVOČIŠNÉM POJETÍ CARMEN FILM STOJÍ I PADÁ). Tato americká operní diva a muzikálová i filmová herečka (nar. 1949 v New Yorku) hrála ve více než patnácti filmech (mj. L´unique, 1986, sci-fi, r. Jerome Diamant-Berger, Berlin Blues, 1988, r. Ricardo Franco či televizní drama Angels in America, 2004, r. François Roussillon). Viděno na MFF v Karlových Varech 1984.(28.3.2015)

 • Dan9K
  ***

  Já jsem operní neznaboh par exelanse a Carmen je moje první zhlédnutá opera od začátku do konce, i když jen na videu s muzikálovým pojetím... Nezbývá mi ale nic jiného, než se připojit ke kritice z 19. století. První akt je (myslím hudebně) natřískaný a pak už to ztrácí dech. Ale i tak po hudební stránce je to úžasné, avšak sólový operní zpěv mi nikdy k srdci nepřirostl. Mám u něj pocit, že dokáže zastřít i sebelepší melodii. Co se týče filmu, je to prostě standard. Carmen je pěkně chlupatá a Domingo řve. Příběhově je to pochopitelně neobjevné, ale bylo by naivní čekat něco jiného. Škoda, že opery obecně nedělali trochu kratší, Carmen se dá vydržet v pohodě, protože obsahuje tak 5 všeobecně známých hitů a dalších 10, které klidně můžete znát, i když se o to vůbec nezajímáte, navíc není tak dlouhá, ale těch ostatních čtyřhodinových ( třeba Wagnerových) kolosů se prostě bojím. To hulákání prostě unaví ať chcete nebo ne :-)(20.2.2007)

 • Snorlax
  ****

  Moje první setkání s filmovým zpracováním opery proběhlo velmi dobře, dříve jsme se potkávaly v divadle, některé kousky jsem zhlédla coby televizní záznam, případně inscenaci. Ale film mi Francesco Rosi naservíroval poprvé. Připouštím, že Bizetova muzika je úžasná a značně zvyšuje šanci filmu na úspěch. A po pravdě řečeno na celém filmu jsou vlastně nejlepší hudba a pěvecké výkony.(29.5.2012)

 • - Režisér Francesco Rosi dostal od kulisáků přezdívku "Il professore". (Anka1597)

 • - Po shlédnutí pracovní kopie filmu byl Plácido Domingo nespokojen. Prý mu režisér Francesco Rossi "přistřihl křídla" a upřednostňoval vedlejší roli Ruggera Raimondiho před jeho. (Anka1597)

 • - Hlavní představitelka Carmen Julie Migenesová byla během natáčení vyhlášenou vypravěčkou pikantních vtipů. (Anka1597)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace