Přinutím vás žít

• francouzský

Je vous ferai aimer la vie

• slovenský

Prinútim vás žiť

Romantický / Drama

Francie, 1979, 100 min

Hluboký, silný a smutný film. Životní výkon Josefa Větrovce a Libuše Švormové, kteří i za dabingových mikrofonem posunuli české diváky blíž operačním sálům pařížské nemocnice. Více o dabingu tady.(1.12.2012)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 21.1.1983, réžia českého znenia (ÚPF 1981) = LUMÍR CIHLÁŘ (17.2.2011)(17.2.2011)

Pro mě to byla docela silné kafe, které zakončilo nádherně vymyšlené zakončení, při kterém jsem skutečně cítil něco uvnitř. Ať už to byla jakákoli emoce, věřím, že to byl důkaz té působivosti. Na té ale má podíl i úžasná Dubois s ještě lepším Guiomarem a vynikajcí český dabing ze staré školy. Po všech stránkách se jedná o plnohodnotný snímek, který si nezasloužil upadnout do zapomnění. Ale to už je asi řeč pro filmové distributory...(7.9.2017)

zdá se to jasné: zachraňovat ty, co mají šanci, i kdyby to stálo cokoliv. třeba i život někoho jiného - ale je to ještě život? nesmírně silný, a přitom velmi civilní film o tom, co bychom nikdy nechtěli prožít na vlastní kůži, a proto na to koukáme(10.4.2014)