Osamělá vlčice

Osamelá vlčica

Dobrodružný / Krimi

Francie / Itálie, 1968, 94 min

• DaViD´82

Film o Fantomasce "Catwoman" Lupénové, který vznikl snad pouze proto, aby Logereau mohl při natáčení slintat nad půvabnou Danièle ve slušivém a velmi (ale opravdu velmi) přiléhavém kostýmu. A ne že bych se mu divil, ale mohl k tomu slintání vzhledem k žánru přidat aspoň i zdání napětí, příběhu či stylu.(22.1.2013)

Jůůůů, tak tuhle Arsenku Lupenku v sukni jsem bezmezně miloval.....(16.3.2005)

Pre mňa povinnosť, pre mladých divákov zrejme nudná zlodejská krimi. A čiastočne majú pravdu, po veľkolepých produkciách je tento len chudobný príbuzný. Ale to je len prvý pohľad. Pri hlbšej anylýze ide o dobre prepracovaný žánrový snímok, ktorému nechýba spád, tempo a dôvtip. Danièle Gaubert je v úlohe Francoise najlepšou voľbou a jej čierna kožená kombinéza s pohybovým nadaním je pastva pre každé oči. Podobne treba oceniť aj hudbu, ktorá dokonale vystihuje všetky scény a narába sa s ňou perfektne.(28.10.2012)

Tak tenhle film, je i vzhledem k jeho stáří, stále velmi dobrá podívaná. Příjemná změna, koukat zase jednou na ženskou, když do podobných rolí, se povětšinou obsazovali muži. Zábava, napětí, akce. Jo a taky sakramentsky vytuněná lednička :-)(3.3.2016)

kde jsou ty doby starých dobrých filmů , ještě štěstí že je tady máme k potěšení než ty nové píchoviny zdraví deda :-) to je 50. letitý film nemá chybu :-)(29.3.2017)

Ach ano, dechberoucí balancovaní na laně a rajcovní černý přiléhavý kostým, to jediné mi zůstalo jako matná vzpomínka na dávno v letním kině (načerno) viděný film. Tenkrát (asi v r. 1969, 1970) naprostá senzace, po letech stále shlédnutí hodný kousek. Jistě, nic zvláštního, takových lupičských příběhů byly jistě natočeny veletucty, ale tenhle je pro mne ochucen nostalgií...(13.11.2011)

Musím uznat, že tahle zahalená zlodějka, která se inspirovala v postavách jako Arsène Lupin, nebo ještě spíše v postavě Diabolika, se mi prostě zamlouvala. Má to něco lehce z Bonda, je to sexy, jen místy to má taková hluchá místa, která jsou dána i absencí hudby, což je zde trochu iritující. Ale taková příjemná béčková atmosféra se mi líbila.(16.8.2017)

Nebyla v sukni ale v přiléhavém černém trikotu. Viděl jsem před 30 lety,docela by mě zajímalo jak dneska... 70 %(17.3.2009)

Jinde to má sotva 60%, jenže tady v Česku je tento film prostě kult a my kteří víme vo co go dodáváme že právem. Produkce: Intermondia Films (26.11.2016)

Strašně jsem ji obdivovala, jak je šikovná na tom laně ;o)(19.6.2009)

• Pitryx

Já si pamatuji právě jen ten černý trikot a to balancování na laně. Byl jsem malej. Takže nemohu ani objektivně hodnotit, ale rád bych se na to podíval.+++++++++Krásná vzpomínka na mládí. Díky jednomu z lidí zde, který mi tento film poslal, jsem si jej mohl znovu připomenout a jen se divit. Jak to, že jsem tehdy neviděl chybu vedle chyby, nesmysl vedle nesmyslu a kopance ve scénáři?? Jednoduchá odpověď, film tehdy naprosto vybočoval z normalizační scény a byl hltán zcela jinak. Tehdy bych hodnotil tak za 90%, dnes tak s bídou za dvacet. A tak z toho udělám průměr, takový podivný průměr, kde odečtu to, že je snímek dosti statický a přičtu Daniéle Gaubert a pěknou hudbu.(20.11.2010)

Na děj si vzpomínám už jenom matně, ale dobře si pamatuju, že tenhle film byl pro nás jako kluky pojem. DPZ: 23.10.1970.(26.3.2012)

Toto bol asi prvý film, pri ktorom som si prvýkrát uvedomil dve veci, že akčné žánre majú niečo do seba a popačujú sa mi viac ako romantika a psychošiny a drámy, a že fešné kôrky v priliehavých overaloch mi spôsobujú také divné príjemné pocity, z toho vyplýva, že som riadny pamätník, dnes už netuším, kedy som to videl, ale pamätám si, že to bolo farebné, viem to podľa červeného Firebirdu, s odstupom je to taká dosť neškodná pakovina, ale Daniela je tu parádnica na pohľadanie a vie bohovsky liezť po lane a škrabať sa po fasádach a šoférovať jedno z najkrajších áut, aké kedy bolo vyrobené, ohromná nostalgia, takže 65%.(11.7.2017)