Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Komentáře k filmu se mě snažily trochu odradit od kino-návštěvy. Ale řekl jsem si, že si udělám vlastní názor. A taky jsem chtěl zase jednou vidět Kate. Komentáře mají v podstatě pravdu a Kate mě taky nezklamala. Toto drama je více romantické, než trpitelské. Aby byl film na výbornou, zvýraznil bych víc strádání v mrazu a sněhu, vypíchnul beznaděj a ubral sladkosti vztahu ve druhé půlce filmu. Velehory v plné kráse a je na co se dívat. A ještě je tu ten konec. Opravdu klišé jako prase, přímo předvídatelné a přitom – zapůsobí tak jak má. A ještě připomenu, že filmy se z vetší části točí pro kina. Takže dojem z filmu v kině z větší části přihodí jednu hvězdu navíc.(2.11.2017)

Nemůžu jinak! Je to čistě můj osobní názor k filmu a jemu odpovídající složky okolního dění! S manželkou, bez dětí (u babičky), v Olympii v Brně, sami dva na výletě, popcorn + burger + cola.... po dlouhatáncké době svobodní a přitom s prsteny svoji!....= TO JE K NEZAPLACENÍ!!!! Né, váženě k filmu. Elba je dobrý herec, Winslet prokazuje svoje dlouhodobé herecké zkušenosti a je naprosto dokonalá! Cesta byla strastiplná, mnohdy trnitá a bolavá, ale samozřermě happyendová... A to je ta pravá Amerika! Proto se budu opakovat. Popcorn + Burger + Cola + Svoboda = America! 90%(26.10.2017)

Vlastně nevím co jsem čekal, ale toto mě celkem zklamalo. Ústřední dvojice funguje tak zpola, emoce jim moc nevěřím, jen ten pocit chladu. Romantické? Trochu. Dobrodružné? Vlastně moc ne. Thriller? To už vůbec. Celý film jsem měl opravdu problém uvěřit, že to, co herci předvádí, se děje doopravdy. 50%(4.10.2017)

Dnes jsem v kině dostal přesně to, co jsem čekal. Nic víc, nic míň. Naštěstí se mi podařilo už dopředu přesvědčit sebe samého, že ryzí survival drama se konat nebude. Jasně, že náraz nohama po 100-metrovém sjezdu na zmrzlé pláni přímo do skály neskončí odfrknutím, postavením se na nohy a pokračováním v cestě, jasně, že potkat přímo na hřebeni velehor v lednu pumu, která ti "náhodou" zajistí jídlo na dalších 10 dní, je holý nesmysl, a jasně, že v těchhle podmínkách vážně není taková prdel rozdělat a udržet na pohodu plápolající oheň. Kate Winslet má na ty Chucky Norrisy (resp. v tomto případě Beara Gryllse) prostě štěstí (viz např. Prodloužený víkend). Když ale odhlédnu od této survivalové pohádkovosti, je "The Mountain Between Us" skvěle natočený film v úžasném prostředí, s fascinující kamerou a mimořádně uvěřitelnými, nebojím se říct excelentními, hereckými výkony jak právě Kate Winslet, tak i Idrise Elby. Proto mu onu "pohádkovost" do jisté míry odpouštím a ty 4 **** posílám.(11.10.2017)

Zásadním problémem tohoto filmu je nulová chemie mezi Kate Winslet a Idrisem Elbou. On je sexy nemluvnej doktor s bolavým tajemstvím, ona odkvetlá kopretina, která nezapře svoji povahu novinářky a při první příležitosti se v jeho soukromí začne vrtat. Dohromady to prostě nefunguje a při jejich milostný scéně asi trpěli všichni i s režisérem, jinak by si nemuseli vypomáhat trapenejma prostřihama do společnejch scén, první pohledy atd. Chemie nula prostě. Příběh jako takovej by nebyl špatnej, snaha o přežití v horách po pádu letadla skýtala jistej potenciál, kdy se ale tak urputně tlačilo na pilu, že jsem se o osud hlavních hrdinů nedonutila bát. Navíc každá dramatická scéna která přišla byla v zápětí rychle vystřídaná nudou, dlouhejma dialogama o ničem a bylo to tak nějak prostě uměle poslepovaný dohromady a Kate byla radši pro jistotu čtvrtku filmu v bezvědomí. Konec radši komentovat nebudu, i když poslední část filmu mně paradoxně začala i trochu bavit, především ve chvílích kdy ty dva nebyli pohromadě a začaly na povrch vyplouvat přece jen trochu uvěřitelný emoce. Každopádně myslím si, že se to dalo udělat mnohem líp, protože jestli jsou oba dva zmiňovaný v něčem dobrý, tak v hereckým projevu. No tady to nepomohlo.(11.10.2017)

• Kate Winslet