Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Kdyby ve filmu hráli jiní herci, bylo by to patrně úplně o ničem, ale Idris a pak hlavně Kate dělají z téhle dost předvídatelné tuctovky něco, kdy jim to prostě všechno baštíte, přiblble se usmívate, i když v koutku duše moc dobře víte, jak to asi celé dopadne. Lehce nadhodnocuji zejména k faktu, který mi u podobných dvojic tak zoufale často chybí a který jsem viděl naposledy snad v Pasažérech. Malá nápověda, můj dojem oblíbený předmět ve škole. Nevíte? No jasně, že jo! CHEMIE!(18.12.2017)

Ztroskotání až moc násilný, ten vztah taky nijak nejiskřil, natož aby tam pak fungovaly nějaký emoce. Přestože oba dva jsou výborní herci, tak tam chemie nebyla. Jinak to ale bylo vcelku fajn, takový ztroskotání uprostřed hory nemusí bejt vůbec příjemný, chtělo by to ale udělat větší drama. Naši herci měli až moc štěstí, na to že tam strávili 3 týdny, tak kromě vyčerpání vypadali pořád svěží. Takže z mýho pohledu, ne úplně dokonale vykreslená ta momentální situace, ale když se od toho člověk alespoň trochu odprostí, tak je to koukatelný. To, že by se tu hodil daleko odlišnější konec, o tom se ani nemá smysl bavit. Zanechalo by to hned větší dojem. Dost se na tom bezpochyby podepsal "ne tak zkušenej" režisér z Palestiny.(16.3.2018)

Takže. Ak sa niekto teší na variáciu snímku EVEREST z doby nedávnej, narazí. Ale viem, že mnohý z vás niesu blbý a po prečítaní synopsie príbehu sa naladia na presne inú nôtu. Ide o príbeh typu ,,katastrofy zbližujú,, a v tomto prípade som ja ako divák mimo. Ak mi nejaký snímok na podobné téma uštedril veľký divácky zážitok, tak to boli napr. TWISTER alebo ROZPÚTANÉ PEKLO, lenže tie práve spadali do kategórie, ktorú som v úvode spomenul. Mám rád, keď v tom žánri niečo niekde buchne, lenže tu sa dívam na zbližovanie dvoch postáv, ktoré vlastne vôbec nevedia, čo chcú ( alebo im to nejako nedochádza ).(4.2.2018)

• StanislachKo

Revolučný film, vskutku. Tým, že dokázal skĺbiť všetky najhoršie klišé naprieč celou filmografiou, nadrbať to dokopy, dať tam 1) prudko nesvoju Winsletku (ok, lebo herecky je niekde v prvých triedach, prečo sa nechala ukecať na toto... a ako žalostne jej nebolo veriť nič. absolútne), 2) rádoby fešina Elbu, ktorého herecký um podľa neexistuje, 3) debilnú zápletku (počnúc páru, čo sa nepozná, ale oba sa nemajú ako dostať do toho istého mesta v ten istý deň, či 4) rozkošného psíka, ktorý tam len roztomilo zazerá a kňučí. Navyše to bolo presladené a naťahované až hanba. Jedna ide za zrútenie lietadla. To bolo ok.(29.12.2017)

Horský hipster Elba a nesmrtelná teta Winsletová v romanci, kde chybí už jen medvědí kůže u krbu. Kdo ještě nikdy nebyl v horách, ten po tomhle filmu hodí do ledvinky diktafon s kondomem, vezme psa a vyrazí, protože co by se tak asi mohlo stát, že jo? Jsou filmy, při kterých i mně jako divákovi hrozí nebezpečí, tady jsem se ale nebál ani o postavy na plátně. Napětí se stavilo jen na prvních dvacet minut, pak přišla lavina plytkosti a zabila všechno to, co jsem na tomhle filmu mohl milovat.(8.10.2017)

• Kate Winslet

• - Ve filmu si měla původně zahrát Margot Robbie, ale projekt opustila poté, co od snímku odešel Michael Fassbender. Měli je nahradit Rosamund Pike a Charlie Hunnam. Avšak i ti z projektu posléze odešli. Hlavní role nakonec ztvárnili Idris Elba a Kate Winslet. (filmsim)

• - Kate Winslet (fotoreportérka Alex) se některé ze survivalových zásad mohla naučit u „školitele z nejpovolanějších“ - Beara Gryllse. V roce 2015 se zúčastnila jednoho z dílů jeho dobrodružné reality show na Discovery Channel V divočině s Bearem Gryllsem (2014). Ve filmu pak postava Alex citovala i Bearem často zmiňované „pravidlo tří - „člověk vydrží tři minuty bez vzduchu, tři hodiny bez přístřeší, tři dny bez vody a tři týdny bez jídla“. Kritici snímku pak ironicky připodobňují schopnosti lékaře Bena (Idris Elba) právě k dovednostem Beara Gryllse. (Richie24)

• - Réžie sa mal pôvodne chopiť Gerardo Naranjo. (MikaelSVK)