My All American

Životopisný / Drama / Sportovní

USA, 2015, 118 min

Nepochopím, že mnohé stupídne snímky majú toľko hodnotení a takéto majstrovské diela sú tak málo známe. Veľká škoda. Americký futbal nemám rád, nevidel som ani len jeden jediný zápas celý, za to filmov o americkom futbale som videl prekvapivo asi už 20. Toto nie že je najlepší snímok o americkom futbale, ale možno ten úplne najlepší športový a životopisný film celkovo. Úplne úžasný Finn Wittrock, ktorý ma v iných snímkach až tak nezaujal a tiež ako vždy skvelá Robin Tunney. Veľmi smutná snímka a režisérovi by za ňu mali dávať doživotne zlaté tehličky. Je veľmi smutné čo sa stalo hlavnej postave tejto snímky a o to horšie, že je to podľa skutočnej udalosti. Po snímke a jej záverečných titulkách som si dobrú hodinu vyhľadával o Freddiem Steinmarkovi viac informácií.(12.11.2019)

Dost dlho to vyzera ako dalsi sportovy film o time, ktory sa z dna vysplha na vrchol. Ale kedze je cely podany z pohladu jednej hlavnej postavy o ktorej sa hned na zaciatku dozvieme, ze kvôli nejakemu problemu to daleko nedotiahol, tak cely cas cakame v com je pes zakopany. No a koncom druhej tretiny to pride. Dojak jak z korejskej melodramy. No a v tych ako kazdy divak vie, sa zakazdym prinajlepsom zomiera. Prave ten osobny pribeh v mojich ociach posunul tento obohraty pribeh o stupienok vyssie. A to napriek tomu, ze hlavny hrdina je taky dobra a spravnak od kosti az ma trochu stval a zo zaciatku ma jeho tragicky vývoj pribehu nerozhodil, ale nakoniec sa nejaka ta slzicka dostavila. Skoda len, ze nemal aspon jednu negativnu vlastnost alebo nemal aspon raz o sebe pochybnosti. Od zaciatku to vyzera ako prili idealisticky pomnik jedneho zboznovaneho cloveka. Na druhej strane je to fakt velmi dobre zrezirovane a aj milionkrat obohrate klise znova funguje, takze z prakticky neznameho filmu sa vyklul velmi povbzudivy a naladu zlepsujuci film. 8/10.(24.7.2017)

Kýčovitá sportovní klasika plná patetických proslovů, vypjatých mačů a závěrečnou hrou na city, která se nedá nazvat jinak než brutální. Ale tak nějak se na to koukalo docela dobře. Možná to bylo i díky faktu, že tenhle příběh není smyšlený a dokáže do určité míry dojmout sám o sobě. Herecky jakž takž, záběry ze zápasů dobrý, stopáž příliš dlouhá. 55%(26.4.2016)

Pro milovníky životopisných a sportovních příběhů, tentokrát bez barevných hrdinů a se sportovcem, jež nakonec prohrál svůj nejdůležitější zápas mimo hřiště amerického fotbalu. Budiž filmu přičteno k dobru, že neskončil klasickým US happy endem, za což může spíše život sám(31.5.2016)

Kdyby to nebylo podle skutečné události, tak máte pocit, že je to jen neskutečně prvoplánová kalkulace. Což ona je i tak, protože do hlavní role byl nutně obsazen hezounek, Aaron Eckhart hraje dobře, ale místy neskutečně pateticky, ale není v tom sám, ten film ho k tomu nutí. Kdyby se to pojalo trochu méně srdceryvně, asi to bude fungovat lépe.(17.2.2016)

Americký futbal v Európe nemá až takú popularitu, a tak niet divu, že meno Freddie Steinmark a ani jeho príbeh tu v podstate nikto nepozná. Ale o to viac dokáže tento športovo-dramatický film zaujať svojim spádom, ktorý postupne mieri k vrcholu (teda v športovom ponímaní) a následnému pádu (vo všetkých ohľadoch). Naozaj smutné, keď životný osud sa dokáže takto zvrhnúť. A že "karma" existuje? Toto je jasný príklad toho že Nie. Pizzo to zrežíroval nadmieru dobre, aj keď miestami to pôsobí trošku neprirodzene (čo zas nie je nič prekvapujúce pri americkej produkcii), ale inak vydarené, aj slzy sa mi objavili na krajíčku v niektorých momentoch. Finn bol do role Freddieho obsadený výborne - dokonca aj tá reálna podoba tam bola.(3.3.2016)

Film ma stesti, ze namet je podle skutecnych udalosti. Kdyby si ho tvurci vymysleli, tak mame na svete dalsi kycovitou sracku. Coz je do jiste miry i tak, ...prehnane pateticke, "americke", hudebne precitlivele, plne velkych proslovu atd. Nejedna se o vylozene spatny film, ale netusim, co by se muselo stat, abych si tento film jeste pustil.(9.5.2017)

Freddy byl obyčejný hráč, který měl podle všeho velké srdce. Takových je hodně, ale ne každý z nich má rakovinu. Holt takový je život i když ne vždy je fér. My all amarican se ve všech ohledech povedl. Parádně zahrané a procítěné. Životopisný filmy mám rád a je fajn, že natočili tento(26.8.2018)

Možná v tom filmu je plno klišé, ale já si prostě nemůže pomoct. Tyhle příběhy ze sportu a z Ameriky (based of true story) , mě vždycky dostanou.(17.3.2016)

Film tak sladkej, že mnoho z nás bude mít cukrovku. Ve výsledku se mi ten film líbil, ale něco tomu chybělo. Každopádně zajímavej příběh a velkej respekt vůči Frediemu, o tom žádná.(2.4.2016)

Přes všechen ten patos a americké pojetí je tenhle snímek opravdu hodně silným zážitkem (a to nejsem fanouškem ani dojáků ani amerického fotbalu). Kladů má film spoustu, ale já bych vyzdvihl hlavně povedené herecké obsazení.(21.12.2016)

Dostala jsem přesně takový film, jaký jsem chtěla. Ani po skončení se mi nechtělo uvěřit, že už je konec. Skvělé herecké výkony podtrhují neskutečný příběh plný lidskosti.(19.6.2017)

možno aj slza kvapne(26.7.2016)

Cancer. Jedno slovo, které vám změní život od základu. Najednou zjistíte, že všechno, co jste budovali nebo chtěli v životě dosáhnout, tak je nenávratně pryč. Příliš předbíhám tomuto snímku, který mě v první polovině prakticky ničím nezaujal, ale ve druhé polovině mě doslova přikoval. Velmi silný příběh jenž vypovídá o příběhu kluka, který se stal inspirací pro spoustu lidí. Není tajemstvím, že jeho boj se zákeřnou nemocí změnil myšlení celé americké vlády, včetně tehdejšího prezidenta Nixona. Důstojné uctění památky.(27.2.2016)

Hezké a dojemné drama ze sportovního prostředí. Cesta životem mladého Freddieho stoupala jen a jen vzhůru, byl úspěšný ve všech oblastech, než se mu objevila rakovina v stehenní kosti. Je to strašlivý zásah do mnoha životů a vůbec si to nedovedu a ani nechci představit, jak hrozné musí být slyšet tento strašlivý verdikt. Vraťme se ale k filmu. Docela se mi líbilo, že se ona událost nestala už na začátku filmu a děj by bylpak ponurý a smutný. Takhle mohl divák ochutnat život úspěšného a sympatického fotbalisty a těšit se chvíli s ním. I když asi každý věděl, co se stane, přišlo to až na konec a byto to nesmírně dojemné. Mám rád silné příběhy o odvaze a vnitřní síle a lidi co se nezdávají za žádných okolností. Angelo Pizzo nám jeden takový skvěle zrežíroval a já mu za to dávám skvělých 80% - čtyři hvězdy.(23.8.2016)

Angelo Pizzo z vás chce díky silnému životnímu příběhu vyždímat úplně všechno, ale tak nějak se mu to nepovedlo.(26.2.2016)

Mám pocit, že nálepka "Podle skutečné události" je u každého druhého filmu, co vychází a ne vždy jde o tak slavné počiny a stejně tak se často použije jen část skutečného příběhu, ale pak se story nafoukne do nereálných věcí. Ze začátku jsem byl skeptický ohledně tohoto filmu. Vše začalo zprávou kamaráda, který mi napsal "Lukes, musíš to vidět.", ale kvůli pracovnímu vytížení jsem neměl prostor se k tomu dostat. Zhruba týden na to píše další kamarád "Viděl jsem to a skvělý. Lukes, máš rád americký fotbal a podle mě se Ti to bude líbit.", tak jsem si film sehnal, ale nezapnul. Ovšem nátlaku třetího kamaráda jsem už neodolal a zapnul. Ano, bylo zmíněno, že jsem fanoušek amerického fotbalu a myslel jsem, že hlavně o něm tento film bude. Ale ne. Tenhle film je o vášni, touze, lásce a odhodlání neobyčejného člověka! Bylo velmi těžké neprožívat veškeré chvíle emotivně s hlavní postavou nebo se vcítit do bolesti jeho rodičů, kteří se snaží zůstat silní. Pro mě jeden z nejlepších filmů, co v roce 2015 vyšly.(16.12.2016)

Stratiť skoro všetko v najdôležitejšom okamihu života a predsa sa nevzdať, to je presne to, čo z vás urobí legendu. Nevzdávať sa, bojovať a žiť.(15.2.2016)

Nejsem sportovní typ a americkému fotbalu vůbec nerozumím. Do poloviny filmu jsem se chystal dát 1*, ale pak se to rozjelo a jen jsem v duchu přidával.... Takové filmy mám rád: moc od nich nečekáte, ale jste rádi, že jste se tak mýlili.(5.3.2016)

Parádní sportovní film o osudu jednoho hráče s velkým srdcem. Film se vším všudy. Parádní-dojemné!(25.3.2016)

A na konci to teda pěkně stříkalo! Let's go to the parade and celebrate!(2.7.2016)

<< předchozí 1 2