My All American

Životopisný / Drama / Sportovní

USA, 2015, 118 min

Film ma stesti, ze namet je podle skutecnych udalosti. Kdyby si ho tvurci vymysleli, tak mame na svete dalsi kycovitou sracku. Coz je do jiste miry i tak, ...prehnane pateticke, "americke", hudebne precitlivele, plne velkych proslovu atd. Nejedna se o vylozene spatny film, ale netusim, co by se muselo stat, abych si tento film jeste pustil.(9.5.2017)

Hezké a dojemné drama ze sportovního prostředí. Cesta životem mladého Freddieho stoupala jen a jen vzhůru, byl úspěšný ve všech oblastech, než se mu objevila rakovina v stehenní kosti. Je to strašlivý zásah do mnoha životů a vůbec si to nedovedu a ani nechci představit, jak hrozné musí být slyšet tento strašlivý verdikt. Vraťme se ale k filmu. Docela se mi líbilo, že se ona událost nestala už na začátku filmu a děj by bylpak ponurý a smutný. Takhle mohl divák ochutnat život úspěšného a sympatického fotbalisty a těšit se chvíli s ním. I když asi každý věděl, co se stane, přišlo to až na konec a byto to nesmírně dojemné. Mám rád silné příběhy o odvaze a vnitřní síle a lidi co se nezdávají za žádných okolností. Angelo Pizzo nám jeden takový skvěle zrežíroval a já mu za to dávám skvělých 80% - čtyři hvězdy.(23.8.2016)

Cancer. Jedno slovo, které vám změní život od základu. Najednou zjistíte, že všechno, co jste budovali nebo chtěli v životě dosáhnout, tak je nenávratně pryč. Příliš předbíhám tomuto snímku, který mě v první polovině prakticky ničím nezaujal, ale ve druhé polovině mě doslova přikoval. Velmi silný příběh jenž vypovídá o příběhu kluka, který se stal inspirací pro spoustu lidí. Není tajemstvím, že jeho boj se zákeřnou nemocí změnil myšlení celé americké vlády, včetně tehdejšího prezidenta Nixona. Důstojné uctění památky.(27.2.2016)

Kdyby to nebylo podle skutečné události, tak máte pocit, že je to jen neskutečně prvoplánová kalkulace. Což ona je i tak, protože do hlavní role byl nutně obsazen hezounek, Aaron Eckhart hraje dobře, ale místy neskutečně pateticky, ale není v tom sám, ten film ho k tomu nutí. Kdyby se to pojalo trochu méně srdceryvně, asi to bude fungovat lépe.(17.2.2016)

Ano, jasně, doják jako prase, kýč a tak. Ale funguje to, toho kluka není možný mít nerad. A pro mě jedna z nejdůležitějších scén byla už kolem 10 minuty, díky které jsem si film začal opravdu užívat - myslím tím pozvání na rande a hlavně chování té dívčiny, to bylo neskutečně roztomilý, možná nejroztomilejší reakce na pozvání, co jsem kdy ve filmu viděl.(5.9.2016)

• - Film je založen na skutečné události hráče Freddie Steinmark. (ARI50)

• - Při zápase Texas Longhorns a Arkansasu Razorbacks hrál Freddie Steinmark v největších bolestech, aby pomohl týmu. Nakonec po 6 dnech od zápasu mu byla noha amputovaná a zápas se nazval hrou století. (ARI50)

• - Roli quaterbacka #16 Jamese Streeta hrál jeho vlastní syn Juston Street. (MarekM8)