My All American

Životopisný / Drama / Sportovní

USA, 2015, 118 min

Cancer. Jedno slovo, které vám změní život od základu. Najednou zjistíte, že všechno, co jste budovali nebo chtěli v životě dosáhnout, tak je nenávratně pryč. Příliš předbíhám tomuto snímku, který mě v první polovině prakticky ničím nezaujal, ale ve druhé polovině mě doslova přikoval. Velmi silný příběh jenž vypovídá o příběhu kluka, který se stal inspirací pro spoustu lidí. Není tajemstvím, že jeho boj se zákeřnou nemocí změnil myšlení celé americké vlády, včetně tehdejšího prezidenta Nixona. Důstojné uctění památky.(27.2.2016)

Mám rád příběhy, které nejsou vycucané z prstu. A tento byl udělaný skvěle. Jedna celá hvězda je za hudbu. A každý, kdo má jen trochu soudnosti ví, že nikdo neumí lépe podat podobné příběhy, jako USmovies. Skutečná pocta sportovci, který toho za svou krátkou kariéru dokázal víc, než mnoho jiných "dlouhožijících" legend. Bravo.(6.3.2016)

Americký futbal v Európe nemá až takú popularitu, a tak niet divu, že meno Freddie Steinmark a ani jeho príbeh tu v podstate nikto nepozná. Ale o to viac dokáže tento športovo-dramatický film zaujať svojim spádom, ktorý postupne mieri k vrcholu (teda v športovom ponímaní) a následnému pádu (vo všetkých ohľadoch). Naozaj smutné, keď životný osud sa dokáže takto zvrhnúť. A že "karma" existuje? Toto je jasný príklad toho že Nie. Pizzo to zrežíroval nadmieru dobre, aj keď miestami to pôsobí trošku neprirodzene (čo zas nie je nič prekvapujúce pri americkej produkcii), ale inak vydarené, aj slzy sa mi objavili na krajíčku v niektorých momentoch. Finn bol do role Freddieho obsadený výborne - dokonca aj tá reálna podoba tam bola.(3.3.2016)

Nepochopím, že mnohé stupídne snímky majú toľko hodnotení a takéto majstrovské diela sú tak málo známe. Veľká škoda. Americký futbal nemám rád, nevidel som ani len jeden jediný zápas celý, za to filmov o americkom futbale som videl prekvapivo asi už 20. Toto nie že je najlepší snímok o americkom futbale, ale možno ten úplne najlepší športový a životopisný film celkovo. Úplne úžasný Finn Wittrock, ktorý ma v iných snímkach až tak nezaujal a tiež ako vždy skvelá Robin Tunney. Veľmi smutná snímka a režisérovi by za ňu mali dávať doživotne zlaté tehličky. Je veľmi smutné čo sa stalo hlavnej postave tejto snímky a o to horšie, že je to podľa skutočnej udalosti. Po snímke a jej záverečných titulkách som si dobrú hodinu vyhľadával o Freddiem Steinmarkovi viac informácií.(12.11.2019)

Hezké a dojemné drama ze sportovního prostředí. Cesta životem mladého Freddieho stoupala jen a jen vzhůru, byl úspěšný ve všech oblastech, než se mu objevila rakovina v stehenní kosti. Je to strašlivý zásah do mnoha životů a vůbec si to nedovedu a ani nechci představit, jak hrozné musí být slyšet tento strašlivý verdikt. Vraťme se ale k filmu. Docela se mi líbilo, že se ona událost nestala už na začátku filmu a děj by bylpak ponurý a smutný. Takhle mohl divák ochutnat život úspěšného a sympatického fotbalisty a těšit se chvíli s ním. I když asi každý věděl, co se stane, přišlo to až na konec a byto to nesmírně dojemné. Mám rád silné příběhy o odvaze a vnitřní síle a lidi co se nezdávají za žádných okolností. Angelo Pizzo nám jeden takový skvěle zrežíroval a já mu za to dávám skvělých 80% - čtyři hvězdy.(23.8.2016)

• - Při zápase Texas Longhorns a Arkansasu Razorbacks hrál Freddie Steinmark v největších bolestech, aby pomohl týmu. Nakonec po 6 dnech od zápasu mu byla noha amputovaná a zápas se nazval hrou století. (ARI50)

• - Roli quaterbacka #16 Jamese Streeta hrál jeho vlastní syn Juston Street. (MarekM8)

• - Film je založen na skutečné události hráče Freddie Steinmark. (ARI50)