Film ma stesti, ze namet je podle skutecnych udalosti. Kdyby si ho tvurci vymysleli, tak mame na svete dalsi kycovitou sracku. Coz je do jiste miry i tak, ...prehnane pateticke, "americke", hudebne precitlivele, plne velkych proslovu atd. Nejedna se o vylozene spatny film, ale netusim, co by se muselo stat, abych si tento film jeste pustil.(9.5.2017)

Dost dlho to vyzera ako dalsi sportovy film o time, ktory sa z dna vysplha na vrchol. Ale kedze je cely podany z pohladu jednej hlavnej postavy o ktorej sa hned na zaciatku dozvieme, ze kvôli nejakemu problemu to daleko nedotiahol, tak cely cas cakame v com je pes zakopany. No a koncom druhej tretiny to pride. Dojak jak z korejskej melodramy. No a v tych ako kazdy divak vie, sa zakazdym prinajlepsom zomiera. Prave ten osobny pribeh v mojich ociach posunul tento obohraty pribeh o stupienok vyssie. A to napriek tomu, ze hlavny hrdina je taky dobra a spravnak od kosti az ma trochu stval a zo zaciatku ma jeho tragicky vývoj pribehu nerozhodil, ale nakoniec sa nejaka ta slzicka dostavila. Skoda len, ze nemal aspon jednu negativnu vlastnost alebo nemal aspon raz o sebe pochybnosti. Od zaciatku to vyzera ako prili idealisticky pomnik jedneho zboznovaneho cloveka. Na druhej strane je to fakt velmi dobre zrezirovane a aj milionkrat obohrate klise znova funguje, takze z prakticky neznameho filmu sa vyklul velmi povbzudivy a naladu zlepsujuci film. 8/10.(24.7.2017)

Kdyby to nebylo podle skutečné události, tak máte pocit, že je to jen neskutečně prvoplánová kalkulace. Což ona je i tak, protože do hlavní role byl nutně obsazen hezounek, Aaron Eckhart hraje dobře, ale místy neskutečně pateticky, ale není v tom sám, ten film ho k tomu nutí. Kdyby se to pojalo trochu méně srdceryvně, asi to bude fungovat lépe.(17.2.2016)

Cancer. Jedno slovo, které vám změní život od základu. Najednou zjistíte, že všechno, co jste budovali nebo chtěli v životě dosáhnout, tak je nenávratně pryč. Příliš předbíhám tomuto snímku, který mě v první polovině prakticky ničím nezaujal, ale ve druhé polovině mě doslova přikoval. Velmi silný příběh jenž vypovídá o příběhu kluka, který se stal inspirací pro spoustu lidí. Není tajemstvím, že jeho boj se zákeřnou nemocí změnil myšlení celé americké vlády, včetně tehdejšího prezidenta Nixona. Důstojné uctění památky.(27.2.2016)

Keby to nebolo podľa skutočného príbehu, tak by si človek pomyslel: "Aha, aký to hrozný patetický gýč!" Ale takto... nevidím dôvod prečo keď je niečo dobré, tak nepochváliť, alebo si neuctiť. Prípadne neuroniť slzičku a nevysmrkať sa do vreckovky. A pravdou je, že ten chalan bol veľmi fajn, keby bolo takých v športe viac, možno by som sa aj ja naučil tie pre mňa mysteriózne pravidlá amerického futbalu. Chudák, veril v Boha, no Boh sa s ním kruto zahral. Dal mu všetko po čom len môže pišťať chlapčenská dušička a potom mu zrazu všetko nemilosrdne vzal... Smutný príbeh, no zároveň aj poučný. Silný nadpriemer. 85/100(20.7.2020)

• - Při zápase Texas Longhorns a Arkansasu Razorbacks hrál Freddie Steinmark v největších bolestech, aby pomohl týmu. Nakonec po 6 dnech od zápasu mu byla noha amputovaná a zápas se nazval hrou století. (ARI50)

• - Film je založen na skutečné události hráče Freddie Steinmark. (ARI50)

• - Roli quaterbacka #16 Jamese Streeta hrál jeho vlastní syn Juston Street. (MarekM8)