Arlen (Suki Waterhouse) sa ocitne opustená v texaskej pustatine, ktorá je oddelená plotmi od civilizácie a obývaná iba vydedencami spoločnosti, ktorí sami denne bojujú o prežitie. Zatiaľčo sa Arlen snaží zorientovať v neľútostnej krajine, ocitne sa v zajatí skupinky kanibalov, ktorú vedie tajomný Miami Man (Jason Momoa). Po tom, ako sa jej podarí utiecť a dostať sa na územie ovládané chlapíkom, ktorý si necháva hovoriť The Dream (Keanu Reeves), zisťuje, že v tomto svete byť dobrý alebo naopak zlý závisí od toho, kto stojí po vašom boku. (sochoking)

tron

Prvých 10 – 15 minút je poriadne drsných. Len pre tvrdé nátury. Bezbranné, mladé dievča uprostred nehostinnej, madmaxovskej pustatiny, únos, ruka, noha, kanibalizmus. Uff. Naturalistické, desivé, obludné. Nepríjemne nakrútené. Tešil som sa. No a potom prišiel „zvyšok“ – hodina a pol, ktorá bola na nevydržanie. Jason Momoa budil rešpekt a ústredná hrdinka bola OK, ale zvyšok? Halucinujúci Giovanni Ribisi, nesympatický Keanu Reeves, Jima Carreyho s Diegom Lunom som ani nespoznal, zvláštny príbeh nepríbeh, také nejaké čo ja viem hádam vari azda i nijaké finále, WTF scény, neznesiteľne dlhé pasáže podmaľované pesničkou... Výprava i kamera sú kvalitné, ale na mnohých miestach som mal nepríjemný pocit, že mi režisér chce niečo strašne moc povedať. Baba tri minúty kráča púšťou a hrá do toho pesnička. Neznášam také chvíľky. Čo to akože malo znamenať? Prečo je to tu? Na pochopenie niečoho takého som asi príliš hlúpy, sorry. Mätúce je aj nedostatočné vysvetlenie sveta, v ktorom sa tento príbeh odohráva. ()

Marceloo

Po tom, čo bola Arlen (Suki Waterhouse) označená za nevhodnú pre spoločnosť, sa snaží prežiť v púšti. Teda až do chvíle, keď ju chytia bezcitní kanibali a pochutia si na jej telesných častiach. Ich mučenie prežije s ťažkými ujmami na zdraví, ale podarí sa jej ujsť. Dostane sa na miesto zvané Comfort, kde vládne aspoň relatívny pokoj a kde nájde všetko, čo pre život potrebuje. Ani tu však nie je chránená od podivných a zákerných entít, pre ktoré je mladé dievča zdanlivo bezbrannou obeťou. - Nie je to vôbec zlé, ale keď sa na to spätne pozerám, potenciál tu siahal až do nekonečných výšin. A to či už sa týka kvalitných hercov, drsných exteriérov alebo perfektného technického spracovania. Prečo to teda nefunguje a hodnotenie je tam, kde je? Podla mňa je to spôsobené neschopnosťou režisérky dostatočne obsahovo naplniť jej diela, pretože už u jej režijného debutu bolo zrejmé, že si s hororovým žánrom prakticky nevie rady a ani poriadne nevie, ako s podobným typom filmov narábať. V niektorých momentoch sa snaží ísť smerom brutálneho Exploitation a v iných sa zase snaží o akési psychologické presahy. Vo výsledku to ale nefunguje ani tak, ani onak. + herečka z Pride and Prejudice and Zombies + herec z Wolves a Debug + herec z Knock Knock a The Neon Demon + herečka z Pernicious a Restoration ()

Asia_Power

Ach jo...skoro rok jsem se na to těšila a co jsem viděla? No to Vám hned popíšu co jsem viděla táákže - Film má obrovskou výhodu, že mu budete rozumět i kdyby jste si ho stáhli v japonštině. Během prvních 45 minut padne asi stejnej počet slov a ani v tom zbytku se moc nemluví. A ani se moc neděje. Ono se tam vlastně teda celou dobu moc nemluví a moc neděje. Kdo čekal nějakou tu brutalitu (jako já) může čekat dál. Na začátku se objeví pár náznaků jako, že by to šlo, kdyby se chtělo, ale pak si Ana Lily řekla "mrdám to" a po zbytek filmu neukáže nic. Čekali jste nějakou brutální rvačku která se přímo nabízela, když tam je tolik namakanejch kanibalů v čele s nabouchaným Jasonem? Tak kyš kyš. Banda namakanců dostane prostor pět minut na začátku a pak už ve filmu vůbec nebudou až na Jasona a ten ve filmu předvede jeden konflikt s bubákem, kterej je všechno jen ne akční. Chcete spoiler? Dám Vám ho , tady je spoiler - Sejme ho zezadu tím, že po něm hodí nůž a pak sekáček. No a víc nepředvede. Jebe na to. Budování jeho vztahu s hlavní hrdinkou (která mi nevím proč strašně připomíná Sygauras jelikož je fakt krásná) je taky pecka. Kdyby pohled uměl šukat tak tam mrdaj nonstop. Jenže pohled šukat neumí a tak na sebe jen čuměj a nedaj si ani hudlana. Ani spolu moc nemluví. Vlastně je asi nejvíc baví vedle sebe stát a hrát hru kdo uhne očima první. Další borci ve filmu - Kýnu se na roli připravoval žraním mekáčů po večerech a zapíjel je teplým sádlem a Carrey je tak extrémně houmlesáckej, že jsem čekala kdy se tam objeví ten kokot Bejrů se svou selfie tyčí a zeptá se ho klasicky co si o tom myslí. Nechci říct, že je to promrhanej potenciál. Je to totiž spíše promrdanej potenciál a šíleně dokurvenej film, co mohl být super. Takhle je super leda nádherná prdelka Syg... hlavní hrdinky v krásnejch kraťáskách a namakanej Jason. Zbytek je zábavnej asi jako fronta v Kauflandu, napínavej jak závod vozíčkářů na 10 km a krvavej jak veganskej salát. ()

Slasher

Všechny předpoklady pro super exploatační úlet -- výrazná "dieantwoordí" stylizace, šílený casting, vyvrženecká pouštní krajina -- bohužel dusí absence pořádnýho děje a zabržděný spád. Má to šanci stát se kultovkou jako napimpená drsná uhrančivá alternativa (vybavím si SPRING BREAKERS), mě ale zdaleka nenaplnilo. ()

Malarkey

Postapokalyptická šílenost, která začíná brutálně z vostra, aby pak upadla do absolutní apatie. Ze začátku tady totiž na Vás vytasí hlavní hrdinku, kterou někdo unesl. Nevíte nic. Té následně uříznou nohu, ruku a nějací zdejší pobudové z tamního slumu ji upečou a sní. To doslova zíráte a říkáte si, co přijde dál. Dál ale nepřijde nic. Nuda a vopruz. Vrcholem všeho je monolog Keanu Reevese, který mluví asi čtvrt hodiny v kuse o absolutním hovně. Fascinující. ()

• Režisérka Ana Lily Amirpour má v oblibě klasickou tvorbu efektů. Hlavní designér make-up efektů Tony Gardner tak měl plné ruce práce. (Caszidy)
  • Vzhledem k faktu, že film byl natáčen v extrémních podmínkách za vysokých teplot a primárně v exteriérech, tak nebyla použita soundstage pro nahrávání zvuků. (Caszidy)
  • Většina komparzu a neherců pochází ze Slab City, tzn. stejné kalifornské komunity, kterou navštívil hlavní hrdina snímku Útěk do divočiny (2007) Chris McCandless (Emile Hirsch). Většina „Slabberů“ nepotřebovala žádný make-up ani další úpravy. (Caszidy)