Ghoul

Česko, 2015, 86 min

Petr Jákl

Petr Bok, Petr Jákl

Jan Šuster

Ukraine Cannibal Project. Hadžime! Jákl získává body za odění do bezútěšného kimona i eskalaci napětí na tatami ve finální fázi zápasu. Rozmáhajícím se nečistým praktikám boje jako jsou zvýšená hlasitost při lekačkách či poněkud násilné zapojení ektoplasmy rostovského gurmána se ani nepokoušel vyhnout a byl za ně napomínán. Samotný zápas pak končí prohrou Jákla s limity found footage na wazari. Soremade! Hledání svatého grálu žánru nadále pokračuje..(15.7.2015)

Bohužel mám FF hororků nakoukáno docela dost a v poslední době mě už začínaly nudit. Na druhou stranu, Ghoul je naprosto srovnatelný s obdobnými americkými díly a v tomto subžánru dosahuje průměru, né-li lehkého nadprůměru. Mám-li být zcela objektnivní, za film dávám 65 % (přijít s tím o 5 let dříve, tak víc) a ten kousek do 4 * přidávám režisérovi za shanu (úspěšnou) přiblížit se holywoodu a za to, že se snaží v té naší krásné, leč žánrově omezené zemi, natočit i něco jiného, než jen hořkou komedii. Jen tak dál Petře.(18.7.2015)

• ivishka

"Film",který má za úkol pouze získat perfektní reklamou prachy z našich peněženek. Dělá se to už nějakou dobu ve filmovém průmyslu a jistě to není žádná novinka. Hrozně mi to totiž připomíná, když si třeba založíte firmu. Snažíte se co nejvíce snížit náklady na výrobu výrobku (v našem případě snímku) a zvýšit své zisky. Svůj výrobek se snažíte vehementně propagovat a donutíte lidi, aby do toho kina prostě šli, protože trailer vypadá zajímavě. To jediné se musí nechat - perfektní reklama. Ale nebylo to vůbec děsivé, dokázala jsem předpovědět "lekačku" na míle daleko a naprosto věrně jsem si představila při natáčení kameru na nějakém provázku (při scénách v tunelech atd) jak s ní "kameraman" cloumá nahoru a dolů, aby získal zajímavý záběr. No prostě zase to stejné dokola. Díky bohu mám na 99% čuch na filmy, které se dají sledovat, když si zajdu do kina.(31.10.2015)

• Radek99

Na tenhle ,,český" horor jsem si díval na Prima Cool a jediné, co mě na něm vyděsilo, byl moment, kdy se na obrazovce objevil zelený ufon z Alzy.cz, a to ani nenabízel sto tabletů týdně, pouze dopravu zdarma. Pak ale komerční pauza skončila a Andrej Romanovič Čikatilo začal zase strašit...a já se celou dobu zase těšil na Alzu...(31.10.2015)

Český horor s americkým obsazením odehrávající se na Ukrajině a přes všechnu snahu se Jáklovi výraznější zářez do zoufale poloprázdné hororové pažby naší země nepodařil. Ghoul je jen sterilním found footage, kterému se vůbec nedaří v tomhle již trochu zatuchlém žánru vykřesat nějakou jiskru, a to nepatřím k jeho nenávistníkům. Vystačil bych si totiž s dobře zvládnutým řemeslem, kde by děsivost mohla přes veškerý třes hrát prim, jako třeba v profláklém Blair Witch, švédské poloamatéřině Det okända. či velmi dobrém slovenském Zlu (bratrům je tedy pořád co závidět). Jákl však naštěstí nevsadil jen na budování hrůzyplné atmosféry, které se mu vůbec nepovedlo, ale přisypal i nějaké to syrové kucháníčko a tam už se mu kupodivu vedlo mnohem lépe. Jinak američtí uječenci, ač vcelku bídní, byli dle mého názoru pořád lepší volbou než česká herecká smetánka, která by se snažila z obyčejného hororu dělat inscenaci pro nedělní večery na ČT2. Ve srovnání se zbytkem světa sračka, ale zároveň možná i naše první vlaštovka. Horror Challenge Tour 2016 (17.1.2016)

• - Film má 7 alternatívnych koncov a bol viackrát upravovaný, než dospel do finálneho vizuálu. (Stefan Deryck)

• - Vystrašení nebyli jen diváci v kině, ale dle vyjádření Petra Jákla ml. také herci během natáčení. „Někteří měli takový strach, že natáčení na reálných místech dávných tragédií chtěli vzdát," líčí režisér. (Zdroj: idnes.cz) (oje)

• - Na vyžádání režiséra Petra Jákla ml. v kinech zvýšili hlasitost na vyšší úroveň. (kytka.patrik)