The Fundamentals of Caring

• USA The Revised Fundamentals of Caregiving

Ben (Paul Rudd) prožil velkou osobní tragédii a ztrátu. Aby se z ní dostal, rozhodne se vydělávat si peníze jako pečovatel. Jeho prvním klientem se stane 18letý Trevor (Craig Roberts), kterému ani svalová dystrofie nebrání projevovat svoji hlučnou povahu. Máme tu dva hrdiny: jeden je paralyzován citově, druhý tělesně. Společně se vydávají na cestu, aby hledali přátelství i naději. (ČSFD)

eLeR

Mali ste dnes otrasný deň? Áno? Tak si pozrite tento film a garantujem, že bude trochu lepšie. Je to veľmi príjemná road-movie. Smutno-veselá s výbornými hláškami, skvelou hudbou a Craig ako Trevor bol fantastický. Len si to tak pekne plynulo a ja som mala tuším na tvári stále ľahúčky úsmev. Odporúčam! ()

TedGeorge

Po první půlhodině jsem chtěl tenhle Netflixovskej pokus vypnout. Vyloženě mě štvalo, kam se to ubírá, utírání prdele invalidy s pomocí Paula Rudda a tak vůbec. Pak se snímek naštestí překlopí do velmi příjemné road movie se super Selenou Gomez (jo) a dobře hodinu se to snaží zařadit do tak vzácné kolonky s názvem "feel good klasika". To se filmu nakonec úplně nepodaří, ale opatrné doporučení a 7/10 si to ode mne přece jenom vyslouží... ()

P1tr

Díky zvolenému tématu mohl snadno snímek skouznout k lacinému tvůrci hojného počtu slz, ale naštěstí se tvůrci rozhodli vydat odlehčenější cestou. Nechápejte mě špatně, dojemných momentů je tu hodně, ale kupodivu přichází i z míst, odkud byste to nečekali. I přes těžké momenty na mě snímek působil především jako feel good film o překonávání překážek, který je obohacen sympatický suchým a mnohdy i drsnějším humorem, který často funguje výborně i ve vážnějších scénách. Pochvalu si zaslouží Paul Rudd, který zde dostal možnost předvést svůj herecký um v téměř všech polohách a dostalo se mu šťavnaté role, ve které se mohl pořádně realizovat. ()

laik_60

Výborní herci. Craig bol nezvyčajne dobrý, zhltol som mu to aj s jeho vozíkom. Jeden z mála filmov, kde mi nevadil ten tlak na city divákov. No a za výber pesničiek by som snáď al aj päťku. Dokonca tam dali aj nedávno zosnulého Leonarda. Výborná oddychovka, určite odporúčim a pozriem ešte raz doma s rodinou. ()

Martin741

Nieco tak ako Manchester by the Sea, kde zase miestne vystudovane filmove teoretiky - elitari boli namako s Kejzyho Efleka, coz je pre mna katastrofalno -katastroficky herec. Ba co je horsie, uz multi -kulti propaganda uraduje naplno, vo Francii sa vyrojila multikulti propaganda Nedotknutelni a tu zas vidim americku odpoved. Pricom ma to len cosi do seba, ako ze citove vyprahnutie sa riesi, ale ak chcete citovu paralyzu treba poliecit /od prirodzenia som dobrak/ e jednak tolerujem aj tu svalovu dystrofiu ci citovu paralyzu. No ale to je malo na to, aby sa vystaval a natocil o tom film. Iste, iste je to feel good film,a to je dobre, pohodova atmosfera tomu tiez svedci, len toho cestovania tam bolo malo - a mohla byt aj nejaka drsnejsia scena - havarka hovnocucu ? Tak bych vyletel mozno aj na 4 hviezdy. Takto len slusny priemer 55 % ()

• Keď sa Ben (Paul Rudd) zhovára s otcom Dot (Bobby Cannavale), spomenie, že Trevorovo ochorenie postihuje 1 z 3500 mužov. Údaj odkazuje na to, prečo sa Trevor (Craig Roberts) pýta ľudí, aby si vybrali číslo medzi 1 až 3500. V podstate uvádza štatistiku svojho ochorenia. (nirvana91)
  • Filmovalo sa na viacerých miestach v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)