Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

wick

Výborně natočené...a napínavé zejména pokud o příběhu nic nevíte a druhá polovina na svobodě se mi zdála lepší, přesto tomu k dokonalosti něco chybí, citově mě to zase tak nevzalo. ()

matushsvk

Zatiaľ čo knižná predloha ma minula, k filmu s takouto citlivou témou som pristupoval s rešpektom. Už od prvých minút bolo jasné, že prechádzku ružovou záhradou, alebo výlevy smiechu tu nenájdem. Ústredná dvojica Larson a a LEN 9 ročný Tremblay vyprodukovala depresívny pohľad na obete únosov, kde jedinou záchranou je vzájomná láska. V druhej polovici filmu prichádza rýchle vytriezvenie a pohľad na psychológiu postáv, ktoré sa s náhlou zmenou udalostí vysporiadavajú po svojom. Adept na film roka a jedno z najväčších prekvapení. 5* (9/10) ()

Saxos

Nesdílím tak velké nadšení. Hlavně po útěku. Malý Jack byl 7 let zavřený v místnosti několika čtverečních metrů, kde si vytvořili s Joy společný svět asi jako si ho vytvořil Tarzan v džungli, kde měl možnost k seznamování větší než v Pokoji. Jeho seznamování se skutečným světem po útěku působilo nepřirozeně a dost zkresleně. On dá se říct nikdy neviděl ani člověka, Nicka bral jako Čerta, byl před ním zavřený ve skříni. Klady: vlasatý Jacob Tremblay odehrál svoji roli, jak zkušený harcovník. ()

SuzieS

SPOILER: Jak tady někteří kritizuje té, že vypjata scena, kdy ona chce, aby jeho otec se na klucinu podíval, tam byla zbytečná...dalších se to pochopit, že je nakonec něho. Vždyť únosce ji jednou říkal: nezapomen, kde jsi k němu přišla... Knihu jsem necetla, ale film samostatné by se takto také dal pochopit ()

cinemafil

Film nepřekvapil, ani nezklamal. První část do záchrany je biják jako hrom. Pak se děj zadrhnul a jako by scénárista hledal , o čem točit. Návštěva TV štábu je prvoplánové zauzlení, úloha psychologa je nejasná - na Oscara jen Jacob Tremblay jako Jack. Takže 3* ()

Eddemi

Je to velmi dobra emocna sprska... Davam 4 hviezdy len preto, ze knihu som citala uz par rokov dozadu a je to pre mna jedna z TOP knih. A ako vieme, do filmu sa neda preniest vsetko. A pytam sa samej seba, ci by cely film u mna zapracoval rovnakym sposobom, keby som dopredu nevedela o co pojde. Musim vsak pochvalit celkovu atmosferu, herecke vykony a konecne! Film neskoncil happy endom po "vyslobodeni", ale ukazal aspon z casti "nasledky". ()

zazka

Desivá, silná a kvalitne natočená dráma o väznení mladého dievčaťa a jej syna. Miestami som mala slzy v očiach, miestami mi silno búšilo srdce, miestami som sa však aj trošku nudila, takže preto tie 4 hviezdy, inak herecky nemám čo vytknúť, kniha môže byť viac než zaujímavá...P.S.: Iba mne pripadal Jacob Tremblay ako dievča??? Čakala som do poslednej chvíle, či mu nakoniec nepovedia, že v skutočnosti je dievča vychovávané ako chlapec :). ()

kokofek

Velmi věrohodný snímek od začátku až do konce.Pro mě je uvěřitelné i vyspělé chování pětiletého dítětě při pokusu o únik.Myslím,že výchova jeho matky, která se mu po celý jeho život věnuje zcela nadprůměrně, rozvíjí také nadprůměrně jeho intelekt.Možná by to mohli vyzkoušet někteří rodiče. Nemyslím, že by se museli zavřít do pokoje.Třeba bychom pak měli lepší hodnocení dnešní mládeže. ()

Rhod

Pôvodne som si myslel, že celý film bude len o tom, ako sa dostanú z tej "izby", ale ono to vlastne začne naberať grády až v druhej polovici, keď už sú na slobode. Lebo je možné, že to by bolo aj nudné, ale nakoniec to vymysleli fajn. Inak dobrý psychologicky presvedčivý film. ()

Maraboy

Hodně silné a dojemné drama které svým pojetím působí velice realisticky. Výborná podívaná ,film mě velice překvapil. ()

TonoM

Skvělé a originální drama, ve kterém vás hned od začátku scénář a režisér dostanou do pořádného napětí. Děj se totiž odehrává v nechutně malé místnosti kde je vězněna matka se svým synem. Po úspěšném útěku přichází další nepříjemná etapa a to život na svobodě, který také nedělá dobrotu. Trošku mě vadil věk chlapce, kterému je očividně více, než 5 let a nebo plán útěku, při kterém si matka byla tak jistá, že psychopat má auto s tím venkovním výklopem a přitom to tak zdaleka nemuselo být, jak to věděla, když 7 let neviděla venkovní život? CCA. 40 minutový oskarový film jde níž a níž a u konce už je to jen takové přežívání a nuda... Za úchvatných 40 minut filmu. 4.hvězdy ()

mouzi

Dle popisu a reakci uzivatelu jsem doufal v kvalitni psychothriller, nicmene se jedna o podprumerne drama s prumernymi hereckymi vykony. 2,6* ()

BoKo_CzT

Rozhodne sa jedná o zaujímavý scenáristický materiál, z ktorého sa síce asi dalo vytĺcť aj viac, ale ... Určite jeden zo zapamätateľných filmových námetov sezóny. ()

Leník

Velmi působivý film. Navzdory tématu není depresivní, právě naopak. Některé situace se mi zdály trochu nadsazené, hlavně celý policejní zásah, ale film stojí za to vidět hlavně kvůli hereckým výkonům - Brie Larson a zvláště Jacob Tremblay jsou naprosto neuvěřitelní. Vůbec nechápu, jak to z těch dětských herců režiséři dostanou. ()

rigby

Na první pohled to vypadalo jako velmi zajímavý film. Drama, slzy... Ale nakonec z toho zbyl jen podivný, spíše zmatený pocit. Myslím, že prvotní záměr autorů se ve výsledku nepodařil tak, jak by si představovali. Náznaky i některé scény byly velmi povedené, ale zdá se mi, že jako celek je to nakonec nesourodé a roztříštěné, že se vytratil ten přímý tah na branku, který by příběh podobného charakteru měl mít. U spousty věcí zůstaly jen náznaky, které nic nenaznačují a diváka jenom odvádějí od důležitých věcí. Ale zdálo se mi, že i spousta důležitých věcí zůstala bohužel jen v náznaku a spíše prošla jen okolo bez jakéhokoli zásahu. 3+ ()

argo.smile

Silny film! City na seba dlho nenechali cakat. Nebudem rozoberat cely dej a zasadne momenty. Treba si to pozriet a nezistovat nic blizsie. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016