Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

sobol1

určitě nezklamal a musím přiznat že chvýlema tam to napětí a emoce opravdu bylo herci taky vpořádku takže dávám 4 kousky. ()

tomkat

V reálu je to na 3,5 * - ale krouhlím nahoru, protože takový film tu měl být už dávno a má svou velkou roli. Ukazuje, jak absurdní a krutá může být někdy realita - víc než film, jen to na ní není tak snadno pozorovatelné. Tohle zachytil Room skvěle. Plus bulvární závan pro "fandy" rakouských kauz - pokud o to stojí... (ale za mě je tohle spíš mínus) ()

Panter79

Oskar za hlavní roli pro herečku Brie Larson naprosto zasloužený. Chlapcův herecký výkon taky famózní. Film vynikající, obě poloviny filmu plnohodnotné příběhy, které by postačily na dva slušné filmy. První část stísněný boj o zdravý rozum a život v místnosti o velikosti kuchyně. Druhá část psychologické následky a tvrdé setkání s reálným životem. Postavy se chovají naprosto věrohodně. Skvělá režie s citem pro detail. Za mě pět hvězd! ()

Final

Kdybych měl film shrnout jednoduše, pak bych ho charakterizoval jako Clevelandský únos po kanadsku. Aneb, na světě je ještě spousta psychopatů, jemu podobných. Utrpení matky nebylo ve filmu nějak zveličeno, což je možná ku prospěchu, jenže onen pohled naivního a nevinného dítka, které pět let neznalo nic jiného, než svět o rozloze 10 m2, také není zrovna ideální. Hlavně pro to, že většině divákům 5 let už dávno není. Naštěstí díky značnému omezení nepřístupnosti se na film může podívat i spousta jiným pětiletých capartů. Na druhou stranu, obrovské mezery ve znalosti problematiky únosců a jejich obětí se dají odpustit maximálně tomu klukovi. Je těžké pochopit, jak žena, žijící 7 let v dřevěné boudě, zateplené podřadným azbestem a s jedinými kovovými dveřmi, nedokázala úspěšně uprchnout. Když Andy Dufresne dokázal za 20 let prokopat díru do betonu jen s malým kladívečkem, tak si říkám, co by dokázala normální hospodyně se vším tím vybavením, které měla Joy k dispozici. Jinak se ale jedná o průměrné drama, které mohlo být s trochou toho nepřístupného obsahu i thrillerem. ()

josezuna

Pozerateľná psychologická dráma. Ktorý život nám kladie väčšie nástrahy? A kto sa skôr otrasie z negatívnej minulosti. Pekne natočené, pekne porozprávané. Trochu mi chýbala hĺbka. Ale námet v dnešnej dobe asi už dosť ošúchaný. ()

Blackwolfik

Hodne divny film opravdu. Zacatek nic moc ale po pul hodine me to nejak pritahlo a nepustilo. Chce to asi videt a udelat si vlastni nazor. Kazdopadne jak jsem psal. Hodne divny film. Ale na druhe podivani uz to neni. ;-) ()

potok.009

"Ahoj židle číslo 1, ahoj židle číslo 2, ahoj skříni..." Novodobé "fritzlovské" drama zpočátku poněkud klaustrofobické, ale v samotném závěru neskutečně milé. ()

Tomas_313

Po dlouhé době jsem vyrazil na film bez přečtení si recenzí a shlédnutí traileru, neovlivněn okolím jsem vstoupil do kinosálu a čekal, co přijde. Po několika minutách jsem byl ochromen. Nikdy jsem během filmu nezažil tak hluboký a silný emoční zážitek. Drama pojednává o matce a synovi, kteří jsou společně uvězněni v pokoji, jenž je pro chlapce domovem a jedinou realitou, ale pro matku celou. Na příběhu je mimo jiné zajímavý fakt, že tam, kde většina žánrově podobných snímků končí, Room teprve začíná. Přibližně v polovině filmu dojde k útěku obou hlavních představitelů, ale místo dojemného konce děj pokračuje a soustředí se na traumata spojená s přechodem z izolovaného světa čtyř zdí do rozlehlého, nového světa. Forma vyprávění je výjimečná tím, že místo intenzivního předkládání explicitních hrůzností je příběh vyprávěn poměrně poklidným způsobem bez zacházení do drastičtějších detailů, ale přesto je divák pohlcen a s napětím sleduje psychologickou analýzu obou hrdinů a velice povedené vyjádření pohledu na svět z dětské perspektivy. K tomu jedinečná Brie Larson a Jacob Tremblay, na jejichž skvělém ztvárnění je celý tento skvost založen. Působivé. Mrazivé. Přelomové. Znepokojivé. 95% ()

BR23

Niečo ako Platónové podobenstvo o jaskyni. Film velmi zaujal. 1. polka deja bola podla mňa ale lepšia- vidieť úplne iný svet niekoho kto malú búdu považuje za všetko. Na tej ,,vonkajšej časti,, deja mi vadila tá sebeckosť matky (i ked chápem že to mala v hlave asi rozbité) Najprv svojmu dieťaťu neumožní normálne žiť už od narodenia (ako poznamenala reportérka a každého to asi hned napadlo) na strane druhej si chce vziať život- teraz ked môže so synom konečne žiť. (to by fakt svojmu synovi urobila, po tom všetkom?) Mám trošku menšiu výtku i ked to nieje až tak podstatné ale hodne by sa toho zmenilo keby: tá reakcia otca na mŕtve dieťa. Aby hentak pokojne na to reagoval a skutočne sa naňho nepozrel? Inak film veľmi dobrý. ()

smooch

Jakožto milovník dramat musím říct, že mě film úplně uchvátil, místy až tak, že mi bylo doslova nevolno. Jsem rád, že jsem na něm nebyl v kině, ale viděl jsem ho doma, kde jsem záchvaty úzkosti zahnal tím, že jsem film pozastavil a šel se vydýchat na balkón. Ačkoliv jsem nečetl knihu, tak po přečtení recenzí a komentářů (názorů) ostatních lidí na tento film, slyšel jsem, že je to velmi povedené zpracování předlohy, kterou kniha pro tento film byla. Tohle drama bylo opravdu jedno z nejsilnějších, které jsem za poslední dobu viděl. Postavy jak malého Jacka, tak Joy byly obsazeny geniálně a dokážu si představit málokoho jiného, kdo by se jejich hereckému výkonu přiblížil. Detailně vystižená charakteristika postav. 8.8/10 ()

eexDon

Für mich - 80%, - /Jacob prostě nevypadal na 5 let, zvláštní konec a neuzavřený osud únosce - kam se poděl, po 1. polovině filmu?/, + /dobrá psycho atmosféra - ikdyž, že bych to zrovna miloval, Brie + Jacob excelovali, docela uvěřitelné, až na pár detailů/, hodnocení - slušný psychothriller s motivem únosce - oběť, šlo to, ikdyž v 1. půli taková vypjatá atmosféra a vůbec celej film byl takový psycho ()

Brigitte

Skvělý a silný film pojednávající o lidské tragédii, zoufalosti, zrůdnosti, avšak i o statečnosti, odhodlání, překonání a naději. Úžasně natočené. Nepřečetla jsem si před shlédnutím obsah, takže jsem z počátku hádala, proč jsou sakra matka s dcerou v takové díře, asi feťačka nebo něco podobného. Když mi to začínalo docházet, byla jsem v šoku a v šoku už jsem zůstala do konce filmu. Ten pohled dítěte na tuhle děsivou situaci, které je tak nepochybně a razantně omezené, je srdcervoucí. Z reality takové případy známe díky medializaci, ale vidět to i z tohohle úhlu, zevnitř a potom, to je prostě masakr. Film mě dohnal k slzám a ještě dlouho po skončení mi bylo dost úzko. ()

Normanko

Musím sa priznať, že tento film bol pre mňa veľkým prekvapením. Rozhodne som neočakával veľmi dobré využitie malého priestoru v prvej polovici. Rovnako názory a upravené vnímanie sveta päťročného Jacka bolo veľmi dobre premyslené. Slepej dôverčivosti únoscu by som veľmi neveril, ale mimo to bol film spracovaný veľmi reálne. Prekvapením bolo pre mňa aj to, že film sa nekončil vyslobodením, ale pokračoval ďalej a sledoval matku, ako sa vracia späť do života, malého Jacka ako spoznáva skutočný svet a ako sa obaja vyrovnávajú s novou realitou. Obe hlavné postavy mi však sem-tam dokázali liezť poriadne na nervy. ()

lenka1233

Docela silný filmový zážitek...musím podotknout herecký výkon Jacoba Tremblaye ...kolik mu bylo 8 let ? a zahrál to opravdu nádherně! Výborné zpracování,příběh,herecké obsazení..První část filmu mě sice bavila více u toho velkého zvratu jsem snad ani nedýchala ,i když mi bylo v celku jasné jak to asi dopadne a po zbytek filmu to už bylo více takové psychologické ,ale nestěžuji si. 85% ()

Cezar209

Tym, ze je to v mojom pripade o troch hviezdach nechcem povedat, ze je pribeh malo, alebo menej putavy, zaujimavy alebo dokonca nudny. Scenar, rezia a stopaz vyzmykali zo 4och stien co to slo...ale jednoducho moje zorne pole ma asi sirsi rozmer. Myslim, ze inspiracia (ako takmer vzdy) bola niekde v realnych pribeh z ktorych len kvapka vyplava na povrch. V kazdom pripade rodicovsky cit a vnutorna sila zamerana na jedine - zit a teda ak zijem ja, prezije moj potomok zase raz ukazala kam dokazu zajst ludske moznosti.... ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016