Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

Martpod

Nenápadné, leč o to silnější drama s dětsky nevinným vyprávěním, co s přehledem strčí do kapsy valnou většinu letošní filmové produkce. A brečela jsem jak želva. Big time. ()

Reesam

Jde o vlastně dost pozoruhodný snímek, ne z pohledu tématu, ale hlavně z pohledu filmu jako takového. Tím myslím výpravu, střihy, atmosféru. Je pravda, že The Room má pohledy na svět neotřelé a donutí vás to nad tím se zamyslet. Že opravdu milujeme jen to, na co jsme zvyklí a netřeba vědět, co za svět je kolem nás. Vše je tak citlivě a s opatrností podáno, že opravdu věříme křehkosti malého dítěte a matky, která 7 let byla vězněna v malém pokoji. Důvod, proč není mé hodnocení 5 hvězd je to, že ačkoliv první část filmu byla opravdu silná, tak druhá byla o hodně slabší, kdy se ztrácí veškerá naivní absurdita pohledu Jacka. Myslím, že to bylo na té první části to, co upoutalo. Každopádně konec si mě opět dostal na svou stranu, protože ano, ačkoliv je to na 5tileté dítě až moc rozumné, je to tak šíleně pravdivé. Děti občas dokáží překvapit jen tím, že se v krajních situacích chovají líp než dospělí a jejich čistota duše nás dokáže postavit na nohy. A řekla bych, že o tom je právě celý film. Co posledního bych snad jen řekla je, že je tohle téma přímo dělané pro Finchera, a je škoda, že to nerežíroval on. Na druhou stranu můžu přiznat, že i bez něj je tohle velice dobrá práce. ()

sofiapetra

U tohoto filmu jsem si prošla mnoha stádii: od nevěřícnosti, nudy, obav, strašných obav (několikrát jsem i odběhla do jiného pokoje, abych to neviděla), vymýšlení, jak by se člověk sám zachoval na jejich místě, až po odmítnutí a přiklonění se, zda se náhodou nejednalo o dost stupidní hru s diváky, protože těch nelogičností tam bylo skutečně dost. Co mi tam ale vyloženě chybělo - že ta bestie, co jim to udělala, tam pak už vůbec nefigurovala. ()

donvitoso

První polovina, i přes svůj minimalismus (nebo právě díky němu), je filmařsky perfektně zvládnutá originální, velmi napínavá a místy depresivní. Druhá už ničím nepřekvapí, je i celkem předvídatelná, ale vůbec ne špatná. Celkově velmi silně emotivní příběh. ()

TheDon

Další z filmů, kterej u mě zapadne do průměru. To téma je děsivý, to je bez debat. Ale zpracování je přinejmenším zvláštní. Roztahaný, nezajímavý, nudící, nepochopitelný. Nějak mě to nechytlo, od začátku filmu přemýšlím, proč toho kluka neostříhají. A taky si myslím, že když si Josef Fritzl prospěvoval něco o holce v mým sklepě, i ta písnička byla zajímavější než tenhle zrzavojavorovej film. 50% P.s.: připomíná mi to Boyhood, brutálně nadhodnocenej film o hovně ()

Aljak

Som bol zvedavý čo si pre nás Lenny Abrahamson prichystá tentokrát, pretože jeho predchádzajúci film Frank ma fakt zaujal. Čo sa týka Room, prvá polka vynikajúca, ale druhá už odosť slabšia. Veľmi sa mi však páčila tá prvotná línia sveta uzavretého v jedinej miestnosti. Všetko mimo tejto miestnosti sa malému Jackovi zdalo ako fikcia, a pre jeho matku bolo fakt ťažké mu vysvetliť princíp niečoho, čo bolo pre jej syna totálnou neznámou. Potom prišiel cca v polke ten obrovský zlom, a akosi potenciál začal rýchlo upadať - rovnako aj moje prvotné očarenie. Ale aj tak, rozhodne zaujímavý filmík. Abrahamson má teda rozhodne čo ponúknuť. ()

Streeper

Musím uznat, že Jacob Tremblay byl ve filmu naprosto dokonalý. Je těžké být dětskou hvězdou a prokázat svůj talent už takhle mladý, ale on to zvládl na jedničku. Film jako celek není úplně špatný, má hodně silný příběh, který se ale hodně táhne a skoro vůbec to neutíká. Je tam pár scén, kde se pocit napětí trochu zvedne, ale bohužel převažuje spíše ta nudnější část. ()

Havaj8

Celkem zajímavej nápad na drama, který první polovinu nakladlo spoustu otázek. Ale pak relativně rychle a jednoduše přišel útěk. Dokázal bych si představit to věznění a útěk o dost drsnější na emoce. Druhá půlka byla převážně o přizpůsobení se venku, kdy to malej Jack zvládl na pána, vidět po pěti letech celej svět. Naopak matka to snášela o dost hůř, když se nad tim člověk zamyslí, tak je logický proč, lehce to bylo i naznačený. Ale furt jsem tak nějak čekal na nějakej zvrat, kterej ještě přijde. Prostě to tak nějak zvláštně zametli celý pod koberec a dovyprávěli. Když jsem o Roomu slyšel poprvý, představoval jsem si ukrutný srdcervoucí drama, takhle jsem zklamal jenom sám sebe. ()

Martin741

Niekolkorocne dieta je systematicky drzane len vo svojej izbe v jednom dome. Radek99 ma pravdu, ze je to intenzivny film . 81 % ()

Nach

"Můj milý deníčku. Dneska jsem oslavil své sedmadvacáté narozeniny. Byl to skvělý den... tedy noc... tedy bdění. Běhal jsem ode zdi ke zdi, skákal po své matraci a pak pojedl sušenky od Boha za dveřmi. Je moc hodný, mám ho moc rád. Někdy mi povídá o chaosu venku. O pokoji bez stěn a stropu. Nedokážu si to představit, děsí mě to. Už ale musím se psaním skončit, mám ještě spousty práce. Půjdu se teď projít k levému rohu pokoje, který si pro sebe chce uzurpovat pan Šváb. A já mu včera vyhlásil válku!" Room není žádný optimistický film. Není o únosu ženy a jejím sžíváním se s novou skutečností. Nedobrovolným vězením. Room nás rovnou přenese do světa, kde již je hlavní postava sedm let vězněná spolu se svým synem, kterému je pět roků a pouze skrze světlík zná barvu oblohy. Jak z upoutávky tušíte, danému chlapci se podaří z pokoje utéct. Druhá polovina filmu se pak mění v drama ve velkém světě, kdy dvě oběti se učí opět sžívat s okolním světem a rozhodně to nebude boj jednoduchý. Room je filmem mistrně udělaným a rozhodně s Oscarovými ambicemi. Herci jej zvládají na výbornou ve všech rolích. Děj je dynamický a kamera se často přibližuje k postavám na minimální vzdálenost. Hodně využívá ostření a rozmazání okolí pro podkres chlapcova cítění a pohledu. Často je to vše doplněno i o jeho osobní off komentář. Díky tomu herectví a kameře, postavám budete fandit, bát se o ně. Jacob Tremlay navíc hraje chlapce, co se chová jako chlapec, a je celý život odloučený od okolního světa. Nemám co dodat, tohle je plný počet a jeden z aspirantů na film roku. 90% ()

Abes

Obsahuje spolery. Docela by mě zajímalo, jaký to fanoušek kinematografie sepisoval resp. nahazoval výše uvedený obsah filmu. Nedivil bych se, kdyby mu v Bohemia MP kolegové žertem přezdívali 'mentál'. Ze strny tvůrců je to úplně jiná káva, perfektně zvládnutá filmařina, vše zatraceně dobře funguje. Chci říct... nedělalo mi sebemenší problém vžít se do pozice Old Nicka a prožít si ty fajn chvíle z pohledu, který je mi důvěrně známý. Jasně, zkušený chovatel rozpozná ty drobné chyby, které Čert dělá. Je si totiž svojí pozicí přehnaně jistý, dříve či později mu jeho miláčci prostě pláchnou. Docela mě zamrzelo jak brzy k tomu došlo, navíc jsem se o hlavním hrdinovi po tom trapném útěku už moc nedozvěděl, tudíž nezbylo nic jiného než sledovat Má a Jacka. No nic, je to trochu podpásovka ale změna emocionální pohody tempu filmu nakonec prospěla. Pokud o filmu opravdu nic nevíte, gratuluji. Během první půlhodiny zažijete solidní nášup nejistoty, později emočního vypjetí. Pro mě to byl boj, chvíli jsem nenáviděl Ma za to jaká je to špinavá feťačka, poté jsem se všemi soucítil protože venku zuřila občanská válka, aby mi po úplném prozření a po pár dnech v teple skutečného domova, pro nekonečný pocit blaha stačil pohled na Jacka, který poprvé v životě kouká na tuctového, leč komicky roztěkaného pejska. Já koukal úplně stejně. The Room diváka máchá jako hadr v ledově nepříjemných pocitech aby jej v zápětí ponořil do těch hřejivých. Je vážně škoda, že film nemůže mít konce dva, ve chvíli kdy Jack prohlásil "can we go back" jsem si ho sice ze srdce nepřál ale když nad tím zpětně uvažuju... Podobné : The Road, Beasts of the southern wild. ()

Rocky88

Velice silný film, u nějž se mi líbí nejenom hlavní zápletka, ale i věnování se důsledkům při začleňování zpět do společnosti. Škoda, že v některých pasážích je film neskutečně utahaný. Asi třikrát se mi prohnalo hlavou, že to dokoukám až druhý den... ()

M.i.k.e

působivé drama,kde velmi dobrou Brie Larson celkem válcuje Jacob Tremblay.Film vyvolává hodně nepříjemné pocity i otázky a jakkoliv není úplně příjemný v první polovině,mnohem silnější a působvější je v té druhé,kdy se oba hlavní hrdinové musí poprat s nově nabytou svobodou,..80% ()

joker.george

Úvod, kde jsem se se znepokojivou situací seznamoval pohledem nevinného dítěte a za přítomnosti konejšivé hudby, byl mnohem děsivější a výřečnější, než kdyby se to řešilo způsobem, kterým bych to udělal já. Stejně jako pro hlavní hrdiny bylo i pro mě důležitější a zásadnější, jak se vypořádají s nově nabitou svobodou a narušenými rodinnými vazbami. Prostor, který se tomu věnoval, byl adekvátní a obě oběti ho dokázaly využít natolik, abych na ně ani na samotný film, jehož loučení mě rozechvělo, hned nezapomněl. ()

honajz2

NEČTĚTE OBSAH! Já nevím, jestli nakonec mám dát silné 3* nebo hodně slabé 4*. Překvapivě nejsilnější na celém filmu je prostřední část, která je přehlídkou fakt silných scén, ale když si vezmu ostatní třetiny, tak ta první sice není špatně rozehraná, ale neprobraná do detailů a ta třetí zase mohla být psychologičtější a záživnější. Ono se to totiž odvíjí všechno od toho, že je to celé natočené z pohledu toho děcka, ale já osobně bych to víc uvítal z pohledu té matky. Tam by se totiž mohla rozvinout fakt pořádná psychologická záležitost, která by mě dokázala zaujmout mnohem víc, než dětský pohled. Z toho totiž celá první polovina vypadá strašně klidně a peklo, co si chudák maminka prožívá, zde je jen naťuknuté. Když už si ale režisér zvolil tuhle cestu z jakého pohledu film natočit, nutno uznat, že se mu to i docela povedlo, ale ta velká síla, kterou by ten film s takovým námětem mohl mít, tu prostě chybí. Možná by nebylo od věci vykašlat se trochu na diváky, většinu času odehrát film v Pokoji, závěrečná třetina zkrátit a natočit to z pohledu té matky. Pak by Room bylo na 5*, ale takhle dávám... já furt nevím. Nakonec se asi přikloním k těm hodně slabým 4*, přece jenom, v rámci toho, z čího pohledu je film natočen, to bylo celkem povedené. Ale na víc to ani náhodou není a neslibuji, že časem nepůjdu s hodnocením dolů. Slabé 4* ()

Joges

Film je lepší než kniha. Jak známo, kamera dokáže být silnější než pero, takže sláva i díky tvůrcům filmu, že si námět Emmy Donoghue vybrali. První polovina filmu je výborná, vtáhne do děje, druhá polovina se už vleče a nepatrně připomíná dokument. Závěr ale všechno napraví. Herecký výkon pětiletého Jacka je přesvědčivý, právě ten kolikrát udržel mou pozornost při sledování. Nebýt výborného příběhu a výkonu Jacoba Tremblaye, film by asi tolik neupoutal. „Pokoj“ si nebudu zařazovat do oblíbených a nebudu se k němu vracet, ale uznání a nějakých 80% si jistě zaslouží. ()

C0r0ner

Asi nikdy jsem ve filmu nikomu tak nefandil jako dvojici v Room, aby se z toho v pořádku dostali. Herecky to bylo (především od Brie Larson) excelentní a konec jsem si pochvaloval stejnou měrou. Až si tak říkám, co se letos stalo s Oscary, že se vyrojila taková halda kurevsky skvělých filmů. 95% ()

sulimo

Já teda nevim, jestli tu jste všichni odborníci na psychické dopady na dlouhodobě znásilňovanou ženu drženou v jediný místnosti po sedm let a víte to tedy lépe než já, ale při představě týhle šílenosti bych byla trochu víc zcvoklá. Pokud pak přejdu tuhle "drobnost", tak druhá půlka šla celkem do háje, a to proto, že přestala dodržovat to, co si ta první celkem zdařile budovala - svět očima dítěte. Po opuštění tohoto pravidla se z filmu stala jakási slátanina, která se poztrácela cestou po větší hloubce a emocionálním vypětí. Pokud pak na základě předešlých dojmů mám jakkoli hodnotit herecké výkony, ze kterých tu všichni tak vlhnete, tak opravdu mohu podpořit tvrzení, že Brie je skvělá herečka, která předvedla skvělý výkon nedostatečně zešílené vězenkyně. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016