Zmenšování

• USA Downsizing (více)

Proces zvaný celulární miniaturizace vyvinuli norští vědci jako jeden z léků na hrozící přelidnění planety. Malí lidé míň snědí a zaberou míň místa, to dá rozum. A aby do tohoto programu vstupovali lidé houfně a s nadšením, provázejí ho gigantické ekonomické výhody a trvalý pobyt v mini-milionářském ráji Leisureland. Vidina zbohatnutí do programu přivede i Paula Safranka (Matt Damon) a jeho ženu Audrey (Kristen Wiig). Bezdětní čtyřicátníci s nudnou prací a neútulným bytem stejně nevidí lepší životní perspektivu. Po absolvování vstupního pohovoru následuje nutná úprava (všechen tělesný porost a plomby musí pryč) a pak už narkóza a samotná miniaturizace. Když se deseticentimetrový Paul probudí „na druhé straně“, dozví se, že Audrey nakonec vycouvala. Bohatého, ale opuštěného Paula naštěstí nenechají dlouho truchlit jeho noví „přátelé“, srbský playboy Dušan (Christoph Waltz) a jednonohá vietnamská disidentka (Hong Chau). S nimi toho prožije během pár týdnů víc než za celý svůj dosavadní život a uvědomí si, že i v malém světě lze prožít velké věci. (CinemArt)

RedRose

na tohle jsem chtel jit do kina a dobre ze jsem nesel... o cem tohle sakra vlastne bylo ?? nebylo to nijak poucne... nebylo to ani nijak zabavne... bylo to vlastne hodne nudne... misty pobavil waltz ale damon to hral taky jako by musel... no nevim... potencial to melo obrovsky, ale vysledek je fakt hodne slaby... 34% ()

john.h

Ten film vubec nepracuje s napadem toho Zmensovani. Pokud se vam libil cool trailer, film zrejme nebude, neni tam totiz skoro nic, na cem je trailer postavenej. Kolem zmensovani a interakce se svetem velkych postav se film mota dohromady tak pet deset minut. Zbejvajici dve hodiny by se daly natocit klidne i bez toho zmensovaciho prvku nejakym zpusobem. Hodne velka slabota, dobry herci nevyuziti. Matt je ok, Waltz klasicky dobrej, ale nemaji moc co hrat. ()

Miagy

Super idea až pokiaľ neprišlo k tomu dramatickému zlomu a zo zaujímavého filmu sa rázom stala nejaka utopistická dramatická záležitosť, ktorá ma bavila asi ako titulky filmu.... ()

GameboyNES

Nudná, nudná multikulturní ekohumanistická agitka. Jednu slabou za Úďu a Krištofa, jinak je to těžká neherecká tragédie. 16% ()

Looka

60% štvalo mě neustálé lavírování mezi komedií a dramatem. Vrcholem pak byla parodie otravné vietnamky. ()

Brooks

Smer, ktorým sa táto, dovtedy originálna komédia, rozhodla uberať po Damonovom stretnutí s aziatkou ma sklamal, pretože z neho vykryštalizovala len ďalšia Payneova koketéria s typickými nezávisláckymi témami, ktorá neponúka nič nové. Pritom v prvej, zábavnej, inteligentnej sci-fi tretine to vyzeralo tak sľubne. P.S. Málo priestoru pre Waltza a Kiera, najzábavnejšie a najzaujímavejšie postavy filmu. ()

masekjc

Lehce utahané ale originální, a to já vždy dokážu ocenit. Skvělý Christoph "Dušan" Waltz a Udo Kier, který nám vstal z mrtvých. ()

MAAUZ

Downsizing se mi líbil. Čekal jsem ale větší akci ve stylu pidilidi vs. real svět. Ten Leisureland byl tak dokonale sterilní, že mě to docela nudilo. Líbil se mi naopak hlavní hrdina, kterej měl srdce na správnym a tu vietnamku s protézou šukal z lásky. Režisér se mohl trochu odvázat. Každopádně originální nápad, akorát nešťastně využitej. ()

mimozakon

...alebo o bunečnej redukcii... na preľudnenú planétu fajnový liek. populácia sa zmenší na 13cm individua odľahčia tak planétke.. Paul do toho ide so ženou tiež.. ale tá ho v tom nechá a tak sa pretĺka novám minisvetom sám... keby to bolo vtipnejšie, tak by to bolo za 4, takto len (3 oholené obočia z 5) ()

Alouette

Já se fakt nudil. To by se stávat u komedie nemělo. Druhá hvězda jen pro jednonohou Vietnamku... Aspoň ty ponuré tragédy trochu stavěla vtipně do latě. ()

Scraffy

Veľmi zaujímavý nápad na film, ktorý je super spracovaný. Matt Damon spoločne s hláškujúcou Hong Chau sú dobrý, aj keď mi už ku koncu Hong Chau začínala liezť na nervy. Príbeh od začiatku je veľmi kreatívny a dokáže už od prvej minúty vtiahnúť do deja. Alexander Payne to dokázal takmer dokonale. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Škoda, že se druhá půlka zvrhla do nějakých hipisáckých, globálních a ekologických blábolů, protože první polovina byla zajimavá, originální a úsměvná. ()

Mahowny

Na začátek bych rád napsal, že je to určitě lepší než hodnocení na csfs. Nápad to má zajímavý a i když se to ke konci pak trochu rozsype režisérovi pod rukama, je to film, který stojí za to vidět. Herecké obsazení je za mě supr, Damien je pán, jeho postava prochází vyvojem a on toho fotra v krizi středního věku hraje libově. Nejvíc cením tu ironickou facku lidstvu, které každou dobrou myšlenku posere a využije pro svoje pohodlí. ()

Mkartaylas56

Tento snímek se dá popsat nějak takhle: neurazí nenadchne. Celkový nápad se zmenšováním není špatný a cca první polovina filmu se tomu věnuje a opravdu je, na co koukat. Ale později se vše stáčí k otázce záchrany světa a to už zkrátka tak zajímavé není. Musím na závěr ještě pochválit Matta, který krásné zapadl do role a líbil se mi tam. 55% ()

Hatred

Pokud vás zaujal nápad malých lidí ve velkém světě, podívejte se na Zootopii, je tam zpracovaný mnohem líp za mnohem kratší dobu (a ještě s dobrým příběhem). Nelogická osudová slátanina, která vůbec nevyužívá potenciál, který zmenšování lidí má, navíc hlavní hrdinka je neskutečně otravná. Ale doufám že na tohle téma bude jednou Black Mirror. ()

george82

Podle mě nevyužité téma. Čekal jsem daleko více interakcí mezi světy malých a velkých. Ale takhle šlo vlastně o normální film o tom, jak se frajerovi rozpadlo manželství a našel si vietnamku. Čekal jsem víc zábavy a zážitku. ()

XXXXXXXX odpad!

Další přírůstek do řad filmů, které vás pouze okrádají o čas. V dalších rolích Básníků, kteří přicházejí o vlasy, chlupy a svalovou hmotu, typický Čech Nowak Szafranek, jeho neméně americký compadre Czestmir a loztomiloučce beznohá Wy Kuř Mi Ho. Pro dramatický žánr potřebné asi tolik, jako nafukovací panna malomocnému! ()