První hodinu jsem si říkal, že je to nejlepší film za poslední 2 roky, byl jsem totiž maximálně nadšen. Pak se to trochu ubralo jiným směrem než jsem čekal, ale i tak to na kvalitě filmu moc neubralo. Matt Damon, Christoph Waltz a Hong Cahu předvádějí výborný herecký výkon. Na filmu oceňuji hlavně originální nápad. Nikdy jsem u filmů moc nemusel kombinaci komedie a drama, ale tady to díky skvělému scénaři funguje velmi dobře. Povedené jsou i triky a např. lokace Norské Fjordy. které mám moc rád. Doufám, že i v letošním roce 2018 nás čeká pár takhle podařených filmů.(4.1.2018)

„Je to kult. Niekomu tam dole preskočí a všetkých pozabíja. Tí vyhynú skôr, než my.“ Som zaskočený. Dobrá zápletka, ale meganudné trailery, extrémne nezaujímavá reklamná kampaň pri príležitosti uvedenia filmu do kín, v kinách v podstate totálny a úplný prepadák, nečítal som snáď ani jednu pozitívnu recenziu... a nakoniec je to takmer na 70%! Akože neviem, ak niekto čakal komédiu, tak určite bude hustoprísne sklamaný, ale toto podľa mňa ani nikdy komédia byť nemala. A tak to komédia ani nie je. Je to skôr niečo ako feel good movie, občas pobaví, občas sú tam vážnejšie presahy a ako celok je to poetické, atmosférické a milé. Kladne ma prekvapil aj vcelku odvážny koniec a šialená dvojka Waltz/Udo Kier – a to Waltza nemám rád. Za mínus by som označil aj na jednej strane úžasné univerzum, na strane druhej zároveň i úžasne nepremyslené. Pri sledovaní tohto filmu mi ustavične napadli nové a nové otázky, súvisiace s logikou (jeden za všetky: prečo by miniatúrne predmety mali stáť menej, ako tie normálnej veľkosti? Viete, aké neuveriteľne komplikované musí byť vyrobiť miniatúrne topánky?). K tomu plno brutálnych mien typu „Dušan“ alebo „Safranek“.(16.2.2018)

• Pilda17

Očekávání bylo obrovské, ale ruku na srdce, kdo psal scénář? Víc dementní film jsem už dlouho neviděl. Potenciál a nápady v sobě snímek má, ale u toho zůstaneme. Nápad je geniální, líbilo se mi pojetí i styl podání ze začátku. Přijde první zvrat a tím se hrne film ke dnu. Časová linie žádná, představu si divák tedy neudělá, jak dlouho Matt byl zmenšený než odjel do Norska. Vše je strohé, postavy vás nezajímají a co je nejhorší, jsou místy protivné. Emoce po celou dobu na nule, lidstvo provděpodobně vymře, emoce na nule, Matt se zamiluje, emoce zase na nule. Celý film si propluje, ale nenabídne nic extra, žádnou myšlenku, napětí nebo něco .... Jednoduše nevím! Potenciál vidím, ale je opravdu skrytý velmi pečlivě. 2/10 = 27%(15.3.2018)

• Aleee89

Trailery mě kdysi hodně nalákaly, pak se objevily první recenze a já začala cítit průšvih. A o něm jsem se bohužel přesvědčila. Něco tak nudného, dlouhého, kdy nervózně pokukujete po hodinách a přejete si, ať už je konec, jsem už nějaký ten pátek neviděla. A navíc jsem asi čekala vtipnou komedii, ne rozplizlé nic, které se místy tváří jako antiutopie.(14.4.2018)

Film se třikrát rozjede určitým směrem, a pak vás překvapí, že děj uhne někam jinam. Jednoznačně největším přínosem je Hong Chau, která svým přízvukem a chováním umí rozesmát, nicméně hodně mě mrzí zahozený potenciál filmu coby dystopie – šlo zkoumat tolik společenských problémů se zmenšováním souvisejících, ale tvůrci místo toho těkali všude možně a nakonec se zaměřili na příběh dvou lidí, ke kterému celé zmenšování vlastně vůbec nepotřebovali. # příběh ** | hudba *** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu **(9.3.2018)

• - Alexander Payne a Jim Taylor strávili dva a půl roku psaním scénáře. (PaTeXx)

• - Když Ngoc Lan Tran (Hong Chau) ke konci filmu řekne, že Američané znají devět způsobů „šukání“, vyjmenuje jich pak jenom osm (z lásky, z nenávisti, jen pro sex, na rozchod, usmíření, v opilosti, z kamarádství a z lítosti). (thomasnikrs)

• - Roli Audrey Safranek (Kristen Wiig) si původně měla zahrát Reese Witherspoon. (PaTeXx)