[ČSFD projekce] Inu, mohl to být celkem sympatický dobrodružný rodinný film, ale to by páni scénáristé nesměli smíchat drama s komedií a plácnout do hlavní role doktora Šafránka Matta Démona, který zachraňuje ušatou nehezkou Vietnamku Čau Hoj. Jediný, kdo občas rozčeřil vodu a vytrhl dílko z průměrnosti, byl Christoph Waltz, alias Dušan. Věřte nevěřte, pár momentů, kdy se člověk skutečně nasměje, se tam nakonec najde, ale upozorňuji předem, že na dva a čtvrt hodinovou stopáž vám to přijde jako plivnutí do rybníka, a zvláště zoufalý je ten fakt, že se smějete právě jménu Šafránek a Dušan, který zní z úst hlavních protagonistů dosti legračně. Štěstí, že tam neflákli ještě Mirečka. Očekávání bylo velké a přiznám se, že jsem si s nostalgií vzpomněl na rodinnou komedii Miláčku, zmenšil jsem naše děti, ale nakonec se to tomu ani nepřiblížilo. Vlastně to bylo celkově o ničem a samotné zmenšení byl jen fyzický způsob odcizení, namísto toho psychického v jiných, koukatelných dramatech. Prostý restart života, který vám utíká mezi prsty. Jinak to rozhodně nevyužilo potenciál, jaký se nabízel. Přesněji by bylo lepší říci, že o zmenšování jako takovém to zkrátka vůbec není, jak by mohl název napovědět. Strnulý a přestárlý ušatý jednonohý průměr. 55%(3.1.2018)

Wow!*Přestože překládám náramné povídky z žánru spekulativní fikce a filosocizující scifi, takhle nabitá a nadšená, jako bych vystoupila z živoucího podivuhodného i důvěrně známého světa, jsem se cítila naposled v sedmi letech po dočtení Pipi Dlouhé Punčochy a v deseti u knížek Julese Vernea.***A to jsem původně žádný vyložený zázrak nečekala. Ještě po cestě domů mě ten efekt přenesení do fikčního světa a jeho omračujících možností, krás i starostí nepustil, pořád jsem jednou nohou jinde, nebo se přesněji vzato moje žitá realita skutečně rozrostla. Neboť "jinde" tady řečeno s Neffem neznamená, že "všechno je jinak", ale že "něco je jinak", a tím pádem můžeme náš vlastní svět a život promýšlet a vnímat z připadných perspektiv - není to únik z naší reality, ale její poutavá nová reflexe, je to prožitek prohloubené blízkosti, lásky, starosti i fascinujícího a osudového zaujetí naším životem. A je mi nádherně. *~(21.1.2018)

Poněkud netradiční film o krizi středního věku. Došlo i na enviromentální témata a jsem ráda, že rozuzlení nebylo tak kýčovité, jak se nabízelo. Plusové body jdou i za opravdu netypickou romantickou dvojici, konečně měl někdo odvahu na něco vskutku exotického. Přišlo mi trochu úsměvné, jak si hlavní hrdina neustále stěžoval na špatnou výslovnost svého příjmení, ale sám ho nevyslovoval hezky česky...to už dopadl lépe jeho srbský kamarád Dušan.(11.2.2018)

Když pomineme, že by fakt nešlo vyrobit pěticentimetrovou televizi a půlcentimetrový mobil, je Zmenšování příjemné sci-fi, které jde na stejný problém jako 7 životů o dost jinak a spíše humorně. Trochu jsem se bál předvídatelnosti scénáře, ale nakonec to bylo fajn a bezvadně to uteklo, takže spokojenost. 80%(18.2.2018)

Docela zvláštní mix žánrů, témat, ale kupodivu to u sebe dost dobře drží. Nebylo to přehnaně americké, takže za to určitě palec vzhůru. Líbilo se mi, že mě film donutil přemýšlet - o tom, jak se máme dobře, jak bysme toho mohli dělat víc pro ostatní atd. Stopáž je sice dlouhá, ale nenudila jsem se. Výborný Christoph Waltz! Šafránkovic rodina byla skvěle obsazená. Týpek z Trierova Království potěšil. Každopádně změnšit bych se nedala, představa, že mě někdo může zašlápnout, mě děsí. A jak říká Ellen: Be kind to one another, you fuckers, a pak nám všem bude líp.(16.1.2018)