Externí recenze k filmu (7)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Poselství je zcela jasné. I malí lidé mohou dělat velké věci. S výchozím nápadem ale šlo udělat víc, režisér ho ale ve směsici žánrů, motivů a témat trochu rozmělnil a obětoval na oltář humanistického a ekologického poselství, jež nám sděluje." (více)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) ***

  "Zmenšovanie je aj napriek výraznej zmene smerovania uprostred minutáže zaujímavým filmom, no taktiež trochu ťažkopádnym a predvídateľným. Ekologické posolstvo je v závere zosmiešnené a osobná rovina príbehu neponúka žiadne výnimočné svedectvo. Čo je horšie, v Paulovom živote ani niet v čo dúfať,…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ***

  "Snímek chce propojit mnoho odlišných myšlenek a žánrů, ať už je to krize po rozvodu, nespokojenost s vlastním životem, záchrana planety, pomáhání slabším, ale výsledek je bizarní a bohužel ne v dobrém slova smyslu. Když si po zmenšení hlavní hrdina uvědomí, že to není tak úplně to, co si…" (více)

 • Filmpress.sk (Viera Langerová)

  "Tento nezvládnutý projekt prominentného režiséra, s filmografiou, kde figuruje ako Bokovka (2004), alebo O Schmidtovi (2002) s nezabudnuteľným Jackom Nicholsonom, je zahodenou šancou, pri ktorom stačilo len pribrzdiť ambície a pridať viac hravej invencie." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Zmenšování láká diváky na komediální nahlédnutí do pozoruhodného světa alternativního životního stylu, ale místo toho přichází s doslovnou moralistickou sociální satirou, na níž se sice místy dívá moc hezky, ale jindy působí až iritujícím dojmem. Ať už svými postavami, dobrovolným zahazováním…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Takhle to možná zní docela zábavně, ovšem v praxi je legrace pohříchu málo. Během dvou a čtvrt hodin (!) se člověk zasměje jen párkrát, většina potenciálu bizarního humoru zůstává nepochopitelně nevyužita. Chápu, že Payne nedělal sandlerovsky ujetou řachandu, ovšem ani chytrých slovních výměn se…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz) ***

  "Zmenšování tak doplácí především na skutečnost, že chce být až příliš ohromující intelektuální freskou stavu současného světa, v závěru zacházející za hranu kýče. To se mu nedaří, je to příliš velké sousto, na které Payne nestačí. Nepomohou proto ani skvělí herci, ani pro českého diváka vtipné…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace